Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

(SPOILER) Milý a vtipný román pro ženy, líbil se mi a čtenářský rok jsem nemohla začít lépe.
Všechny hrdinky byly sympatické a jejich příběhy mě bavily. Nejvíce jsem se ztotožnila s Gemmou, která má se mnou život vlastně nejpodobnější.
Nejméně mě asi bavil život Saffron, která mi byla i Nejméně sympatická, hlavně románem se zadaným mužem, přesto to bylo zajímavé a knihu mohu doporučit. Jen ty růžové konce se v životě moc nestávají, kdyby to tak bylo, bylo by to hezké.

15.01.2023 4 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Milá knížečka s krásnými ilustracemi, která mě opravdu naladila na klidnou a pozitivní notu, na tento typ literatury moc nejsem, ale tady toto mě bavilo a opravdu jsem si odpočinula a začala se více usmívat.

09.01.2023 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Bavila mě, ale myslela jsem si, že mě knížka rozerve na kusy, což se nestalo. Kvituji prostředí Itálie a popis jak to v ní za války chodilo,ten byl myslím velice zdařilý, také se autorce skvěle povedlo vystihnout rozdíly a pojetí víry židovské a křesťanské, což pro mě byl největší plus knížky.
Takového otce jako měla Eva bych chtěla také, kdo také ne.

16.10.2022 4 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Skvělé, úžasné nejlepší. Už se těším na druhý díl.

22.09.2022 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Toto za mě ne, byla jsem na knihu nalákána, samými fajn ohlasy, řekla jsem si proč ne, je tam Španělská chřipka, budou tam v dost podobné situaci jako my dnes s Covidem, i když jasné, je to jiné a my máme lékařskou péči, oni ji měli v plenkách atd... Ale říkala jsem si seznámím se s tímto obdobím blíže, nepovedlo se, bohužel...
Je to spíše slátaná duchařina, psaná velice jednoduše, kombinovaná s Young adullt a fantazy s malými prvky historického románu...
Nedočteno, bylo to za mě o ničem.

22.02.2022 1 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Úžasná knížka, která rozhodně není lehký letní románek, je zde mnoho vážných témat.
Myra byla velice rozporuplná postava, tak i Louise i Cora, celý tento román na mě působí dost bezútěšným dojmem, ale byl napsaný velmi poutavě a já jsem se nemohla odtrhnout.

24.08.2021 5 z 5

3x Hercule Poirot 3 3x Hercule Poirot 3 Agatha Christie

Srdeční záležitost, nemám co dodat.

10.08.2021 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

(SPOILER) První část byla skvělá a tak poutavá, byly tam krásně vykreslené hrdinovy pocity, cítil se odstrčen, nepochopen rodinou a ta jeho vášeň a zápal pro medicínu...bylo to skvělé jeho studentský život mně neskutečně bavil a líbila se mi medicínská tématika rozebraná do hloubky.
Pocit odcizení od jiných, vlastně od celého okolí, možná se mu i ulevilo, když narukoval s vidinou pozice armádního lékaře?
To všechno bylo moc fajn a mně byl Lucius i blízký.
Nádherně vylíčen tehdejší život, tady plusy knihy končí...
Protože.... To, že v knize byly chyby a věty byly občas nelogické či kostrbaté, by se dalo ještě přiřknout horšímu překladu, byly tu také dlouhé kapitoly, ale četlo se to, alespoň v první polovině samo, ale proč tam autor prosazoval tolik násilí na zvířatech?! Nejdříve scéna s pejsky, posléze koňmi, králíky...Proč toho tam bylo zbytečně tolik?
A pak Margaret...Neměla jsem ji ráda a to ne proto, že bych jí vyčítala její psychickou narušenost, to vůbec ne, ale štvala mně tím, že nevěděla co chce a trápila Lucia, prostě pro mně to co předváděla ona, nebyla láska, ale jen vypočítavost... Milovala Horvátha a nedokázala to Luciovi říct...Ach jo. Raději si hrála s jeho city.
A scéna s tím šíleným Horstem je horší než většina hororů, slovo Ambdimen už nechci nikdy slyšet.... Kniha se dá shrnout jednoduše je skvělá do doby než Luciovu vášeň pro medicínu vystřídá vášeň pro Margaret.

02.04.2021 4 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Antonia Fraser

Já a ta moje zrádná slabost pro Jindřicha a jeho život.... Nechápu to jelikož to byl takový napučený Hyacint a samolibec, ale jak je kontroverzní, tak je stejně zajímavý a tuto knihu doporučuji.

26.03.2021 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Skvělá kniha, která odkrývá případy o kterých člověk ani nevěděl.

01.12.2020 4 z 5

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

Annu fakt nemusím jakožto historickou postavu, která se ke své pofidérní slávě dostala vyloženě přes postel a tím, že zničila jedno manželství a pak se hrozně divila, když to Jindřich udělal i jí. Ale utvrdila jsem se v tom, že názor na tuto osobu netřeba měnit.

15.10.2020 4 z 5

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

Já tu ženu mám fakt ráda, vdaná podruhé, ( tehdy děsné stigma), děti z předchozího manželství, vzala si mladšího muže a žila plnými doušky, ne, že bych ji obdivovala, však ona jen profitovala z toho, že si vzala Napoleona, ale při čtení na mě padl její bezstarostný duch a já s ní ráda trávila odpoledne.

15.10.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

(SPOILER) Úžasné, spletité téměř jako bludiště....
Eliza byla miláček, Rose bych nejraději profackovala, rozmazlená manipulátorka...
Díky ní byli všichni nešťastní....

11.10.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Krásná a dojemná knížka, která se mnou citově zamávala, je to čtivé, je to emočně náročné, odkrývající stránky duše člověka o kterých běžně nemluvíme. Realistické a ano moc mě to bavilo číst.

25.08.2020 4 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

To bylo tak nádherné, tak krásně romantické, kouzelné a hřejivé. Každý má někde tu svou spřízněnou duši, ne každý ji sice potká, ale někde na světě je, což je na jednu stranu smutné na druhou máte vlastně celý život na to ji potkat, pokud už se tak nestalo.
Mám ohromnou radost z Victora a Jess. A miluji větu: Když pláčeš, ten, kterému jsi předurčena, ochutná sůl z tvých slz. Znát tu větu, když jsem byla mladší...

22.11.2023 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

A hezké to bylo. Hlavní hrdina tedy zrovna nebyl můj typ, přesto se mi to líbilo. Bylo jasné jak to dopadne, ale cesta to nebyla úplně jednoduchá a to se mi zamlouvalo. A taky tam bylo plno prima čokolády, kterou já moc ráda. Láska, čokoláda, Francie, kapka zmatků, nerozhodnosti, nedůtklivý spoluobčané co se ale nakonec na čokoládu naučí jako vosy na bonbon, taky nějaké to drama a spousta rodinných tajemství o kterých se nemluví, ale čokoláda vám jazyk rozváže raz dva. Jasné je to oddechovka, ale krásná a inteligentní. Stejnojmenný film se mi taky moc líbil i když knížka je kapku lepší.

10.05.2023 5 z 5

Císařovna Alžběta a její dcery Císařovna Alžběta a její dcery Martha Schad

Zdařilé, přesto to dle mého názoru působí dosti bulvárně, jako zdroj zábavy jistě ano, ale pro účely dozvídání se kvalitních, historicky ověřených informací se moc nehodí.

09.01.2023 3 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Zklamalo mě to, ale je třeba vypíchnout dvě věci, je tu krásně popsána doba a to do nejmenších detailů. A velice sugestivně, takže se do té doby a místa opravdu přenesete a také popis života tamní chudiny, byl velice naturalisticky podaný, což je pro představu velice přínosné. Nevyhovoval mi úplně styl psaní a musím se přiznat, že pasáže o básních mě nebavili.
Kdo se chce, ale seznámit s dobou, tak je toho ideální kniha.

07.12.2022 3 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Mě se knížky z této edice většinou velmi líbí a tady tato není výjimkou, jen mi přišlo líto, jak Marie Terezie měla zaškatulkované své děti na lepší a horší. A dcerám nedopřála lásku byť si sama brala manžela z lásky.

16.10.2022 5 z 5

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Smutné to čtení, vidět mé milované Brno, pod vládou nacistů bylo neskutečně bolavé a hrozně mě to i rozčilovalo a to to bylo jen skrze fotografie, bylo to ale zároveň velmi poučné a potřebné čtení.

16.10.2022 5 z 5