Císařovna Josefína

Císařovna Josefína https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1972/bmid_cisarovna-josefina-dwK-1972.jpg 4 34 7

Josefína Tascherová de la Pagerie se musela v nelehké době Francouzské revoluce probíjet životem sama se dvěma dětmi. Několikrát se ocitla v bezprostředním ohrožení života a musela použít všech prostředků, zejména pak svého ženského půvabu, aby neskončila pod gilotinou. Když se do ní zamiloval mladý korsický důstojník Nabuleone Bonaparte, zdálo se, že má vyhráno. V roce 1804 byla korunována na francouzskou císařovnu a celá Evropa k ní vzhlížela s úctou. Císařské manželství ovšem zdaleka nebylo šťastné. Napoleon se bál rozvést, ale nakonec se k tomu po mnoha letech odhodlal. Stárnoucí Josefína znovu plnou vahou pocítila krutost osudu, který si s ní celý život pohrával jako s loďkou na moři kolem útesů domovského Martiniku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

Josephine: A Life of the Empress , 1998

Noisette73
15.10.2020 5 z 5

Já tu ženu mám fakt ráda, vdaná podruhé, ( tehdy děsné stigma), děti z předchozího manželství, vzala si mladšího muže a žila plnými doušky, ne, že bych ji obdivovala, však ona jen profitovala z toho, že si vzala Napoleona, ale při čtení na mě padl její bezstarostný duch a já s ní ráda trávila odpoledne.

gigi77
17.06.2017 5 z 5

Příjemně zpracovaný životní příběh. Nepřipadá mi zcela jako klasický román, autorka se drží pevně faktů, přitom kniha je napsaná čtivě, pro mě barevně .... rozvila mou představivost. Více takových knih, prosím :-)

lapagerie
15.04.2016 5 z 5

Josefína je moje srdcovka. Příběh téhle ženy mě natolik přitahuje, že jsem přečetla leccos o době Napoleona I. Možná byla lehkomyslná, koketa s nekonečnými dluhy, ale byla to prostě osudová žena.

Jirinamac
11.11.2015 5 z 5

Po přečtení knížky Desirée, jsem hledala něco podobného. A našla tuto knížku. Moc pěkně se četla. Pěkná je i knížka Napoleon a ženy

jazana
09.12.2013 5 z 5

velice čtivé vylíčení života císařovny Josefíny, ženy s neobyčejným osudem, první francouzské císařovny a největší lásky Napoleona Bonaparta.

maruna
16.03.2013 5 z 5

Josefína byla největší láskou Napoleona, která se díky němu stala císařovnou. Protože ale toužil po dědici a s Josefínou mít dítě mu nebylo přáno, rozvedl se s ní. Neobyčejný život v nelehké době plný nečekaných politických událostí a boje o přežití, to mistrně popsala Carolly Erickson v této knize

lenka2011
09.02.2012

Životní osudy císařovny Josefíny formou románu. Knížka se četla velmi dobře a zaujala mě natolik,že jsem sháněla další informace o této ženě.