Noeni Noeni komentáře u knih

Zlatá značí osud Zlatá značí osud Sára Vůchová

(SPOILER) Já nevím, jestli už nejsem cílová věková skupina, nebo tohle prostě bylo špatný... Líbil se mi nápad, nic o kočkách jsem do té doby nečetla, knížka je čtivá, zaujala mě obálka a to, že se jedná o dílo (navíc prvotinu) české autorky, která je jen o pár let starší než já. Ale jinak jsem zklamaná. Neustálé rozepře a naschvály, které mezi sebou Veerle a Tugger měli, mě nudily, moc jsem nepochopila, jak je možné se ihned po prvním setkání tolik nenávidět a po pár dnech otočit o 180 stupňů a nemoct bez toho druhého žít... A konec tomu všemu dodal jen korunku. Možná, že kdyby mi bylo třeba třináct, hodnotila bych jinak.

17.10.2021 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moje první setkání s Colleen Hoover a rozhodně ne poslední. Už nějakou dobu jsem slyšela a četla samou chválu na Colleen Hoover, a tak jsem si řekla, že zjistím, proč je mezi čtenáři tolik oblíbená. Ihned mě anotací zaujala Odvrácená tvář lásky, proto jsem nejprve sáhla po ní. A byla jsem naprosto nadšená. Po celou dobu čtení. Přesně tohle jsem v tuhle dobu potřebovala. Doporučuju!

28.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Já jsem naprosto nadšená. Po delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit. Ruta Sepetys opět bravurním způsobem popisuje část historie, která se tolik neřeší, což je pro mě jakožto nadšence do historických románů mezi všemi těmi romány o holokaustu velmi přínosné. Bez této autorky bych nevěděla vůbec nic o tom, jak vypadalo Španělsko za vlády Franca, ani o dalších událostech, o kterých píše ve svých knihách (část historie 20. století Litvy, největší lodní katastrofa Wilhelm Gustloff...). Navíc propletení těchto historických částí láskou knihy hodně moc obohacuje. Doufám, že si brzy budu moct přečíst další knihu od této famózní autorky. Jedna z mých nejoblíbenějších.

29.12.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Sérii Sirotčince slečny Peregrinové naprosto zbožňuju a nemám žádnému dílu co vytknout. K naprosté spokojenosti potřebuju co nejrychleji přeložit pátý díl. :D

08.02.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Krásná a milá oddechovka, doporučuju.

24.08.2019 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Už dlouho se mi nestalo, že bych se ponořila do děje knihy natolik, že bych vůbec nedokázala vnímat realitu.
Jakmile mě při čtení někdo vyrušil, měla jsem pocit, jako bych se doslova vrátila odněkud jinud. Na zlomek vteřiny jsem nechápala, kde jsem a co tam dělám. Cítila jsem se dost podobně, jako když mě budík vytrhne z noční můry, akorát tohle je dost paradoxní, já v té knize chtěla být.
Hltala jsem jednu stránku za druhou, bezmezně fandila hlavním hrdinům a připadalo mi, jako bych tam byla s nimi. Cítila jsem tíživé horko a pocítila úlevu, že se můžu pořádně nadechnout. Že můžu kamkoliv odejít. A že cítím čerstvý vzduch a vidím sluneční světlo.

Autor popsal prostředí tak bravurně, že bych se neztratila, kdybych se ve Výhni ocitla. Postavy vylíčil tak skvěle, že mi připadá, jakoby byli mí nejlepší přátelé. Trnula jsem s nimi hrůzou, smála se s nimi, když si i navzdory tíživé situaci dokázali z něčeho udělat legraci.
Napětí ani chvilku nechybělo a já se několikrát přistihla, jak zadržuju dech. Po dočtení jsem okamžitě sáhla po druhém dílu a všechno prožívala stejně, jen s ještě větším strachem a nepříjemnějšími pocity.

Moc doporučuju!

30.12.2021 5 z 5

Tohle byla síla... strašně povedená a strašně smutná kniha. Měla jsem v sobě po celou dobu čtení naději, naděje umírá poslední. Kateřina Horovitzová mě neskutečně překvapila. Už jen představa, že bych se měla ocitnout na jejím místě... mrazí mě. Ale tohle bych nedokázala. Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou rozhodně řadím mezi nejlepší přečtené knihy klasické literatury.

01.03.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

První moderní poezie, kterou jsem četla, a musím uznat, že to bylo zajímavé čtení, byť jen chvilkové. Pár myšlenek, které ve mně něco zanechaly, jsem si v knize našla.

„když jsi dost slabá
na to aby ses zhroutila
jsi dost silná
na to abys vstala"
- Rupi Kaur

28.03.2020 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Přemýšlím, zda jsem někdy četla knížku, kde by byla ta úplně nejhlavnější postava záporák, ale teď vůbec nevím. Každopádně tohle čtení mi objasnilo spoustu věcí, který mě po přečtení série Hunger Games vždycky zajímaly, takže knížka byla super bonus.
Ačkoliv trilogie Hunger Games je jedna z mých nejoblíbenějších sérií a byla jsem z ní nadšenější před pár lety a i teď, když jsem ji četla znovu, než z Balady o ptácích a hadech, velkým plusem v této knize byly písničky Lucy Gray - moc mě bavily a bavila mě i samotná Lucy Gray. Některé pasáže v ději se dost vlekly, ale neskutečně na mě zapůsobilo především posledních pár stran. Nebylo mi z nich úplně nejlíp a konec mě psychicky skoro rozložil. Neuvěřitelný, co Suzanne Collins dokáže. Bylo to úžasný. A ještě teď je mi z toho špatně.

18.12.2021 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Moje první seznámení se s Karolínou Světlou a určitě budu pokračovat. Antoš Jírovec byl vyobrazen jakožto prototyp kladné postavy, chvílemi mi ale vadilo, jak moc dokonalý byl. Jinak se mi to moc líbilo, ta stará čeština je krásná! A závěr byl překvapivý a velmi zajímavý.

10.10.2021 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Krásná a milá oddechová knížka s velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Autorka rozhodně neulehčovala rozhodování mezi dvěma muži ani nám, čtenářům. Vykreslila oba muže tak bravurně, že jsem dlouho nevěděla, kterého bych si já sama vybrala. Nakonec jsem se rozhodla pro toho, s kým zůstala, takže konec mě opravdu potěšil.
Kniha je sice oddechová a úsměvná, ale některé části jsou i smutné, v těch jsem měla na krajíčku. To k takové knize ale patří. Styl psaní je velmi příjemný, pokud se do knihy pustíte a sedne vám, máte ji za chvilku přečtenou.
Rozhodně stojí za přečtení!

22.10.2020 5 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Obdivuju napsání příběhu s drogovou tématikou. Kniha mě hodně dostala, zanechala ve mně spoustu nepříjemných pocitů, ale nelituju, že jsem ji četla. Jen mi připadalo naprosto nereálné chování rodičů po Annině návratu a občas jsem se ztrácela v čase.

08.02.2020 3 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tak tahle knížka mi už od začátku neskutečně sedla. Jsem naprosto ohromená a zamilovaná. Miluju postapo knížky (vyrůstala jsem na nich), miluju slow burn romantiku a Jamison i Andrew mi strašně moc přirostli k srdci. Ta všudypřítomná chemie mezi nimi mě fascinuje. Miluju na této knížce úplně všechno, řadím ji mezi oblíbený a stopro se k ní někdy vrátím. Obrovský doporučení!

31.05.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Minulý rok jsem četla Po stopách Jacka Rozparovače, což je výborná kniha, jejíž styl psaní mi ohromně sedl, stejně tak celý příběh a postavy. Království hříšných je již druhá kniha, která mě dostala a je zkrátka naprosto brilantní.

Emilia je velmi sympatická, inteligentní a odvážná hlavní hrdinka, která mi okamžitě přirostla k srdci, několikrát jsem se o ni fakt bála a moc jí fandím. Iru jsem si rovněž dost oblíbila, ačkoliv si pořád nejsem úplně jistá tím, co si o něm mám myslet. Ale propracovanost jeho charakteru je excelentní. A ta chemie mezi ním a Emilií... s tím jsem se už dlouho v knize nesetkala.

Všudypřítomná tajemná atmosféra plná magie mě naprosto okouzlila, stejně jako popisy řešení vražd, pátrání po vrahovi, popisy míst, jídla, postav a jejich pocitů. Opravdu nádherná a povedená kniha, již rozhodně doporučuju. Kerri Maniscalco jsem si oblíbila ještě víc a nemůžu se dočkat dalších knih.

13.08.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Druhý díl mě uchvátil stejně jako první, navíc jsem během čtení měla větší strach a nepříjemnější pocity. Dozvěděla jsem se víc o Výhni, lépe poznala Alexe, Zeea a další postavy, které jsem si oblíbila.
Momentálně trpím, jelikož nemám další díl a nedokážu si představit začít číst cokoliv, co není pokračováním téhle série. Potřebuju pokračování. Hrozně moc.
Na jednu stranu jsem strašně ráda, že jsem tyhle knížky četla. Na druhou stranu lituju, že jsem nepočkala, až u nás vyjde celá série. Ale tohle je přesně to, co si ráda přečtu znovu. Protože i navzdory všem negativním emocím (a že jich bylo!) to za to stálo. A já to zbožňuju.

30.12.2021 5 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Sci-fi tolik nečtu, ale kniha mě po přečtení anotace hned zaujala a čtení jsem si dost užila. Kin mi okamžitě přirostl k srdci, následně i Penny. Jak já ty dva zbožňuju! Líbilo se mi, že cestování v čase v této knize není žádná zábava, žádný výlet, který můžete kdykoliv jen tak podniknout. Má spoustu pravidel, záměr a je dost náročný.
Bylo to celý úžasný a já jsem i po několika hodinách po dočtení dojatá. Doufám, že Mike Chen už píše další knihu, moc ráda bych si od něj přečetla něco dalšího.

„Žádám tě, abys mi navzdory tomu všemu věřila. Občas, když nic nedává smysl, je to ta jediná věc, kterou můžeš udělat. "

25.10.2021 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Stejně jako všechny předchozí díly velmi čtivé, originální, tajemné a napínavé. Stává se, že při rozrůstajících se sériích novější a nové díly už nejsou tak dobré, jako ty předchozí, ale to rozhodně není případ této série. Zbožňuju knihy od Ransoma Riggse a mám během každého čtení neskutečnou radost, že je můžu číst. Pět hvězdiček je málo!

02.01.2021 5 z 5

V trenkách a naboso V trenkách a naboso Jiří Čumpelík

Jiří Čumpelík v knize popisuje vzpomínky na své dětství a část historie jeho (a i mého) rodného města za německé okupace a druhé světové války. Vše vnímá s nadsázkou a nechybí ani smysl pro humor. Kniha je doplněná kolážemi od Genadije Alexandrova.

„Světy dětí a světy dospělých se od sebe vzdalují děsivou rychlostí. Setkají-li se náhodně, je to jako kontakt mezi jinými civilizacemi!"

Když čtu řádky o tom, jak Mělník v té době vypadal, jaká dobrodružství se zde dala každý den prožívat a vymyslet se dalo úplně cokoliv z čehokoliv, nejraději bych se vrátila v čase a prožila to všechno s ním, protože to i navzdory válce muselo být na jednu stranu naprosto skvělý a myšlenka, že takové dětství už nikdy nikdo nezažije, mi připadá hodně smutná. Po přečtení knihy jakobych Mělník vnímala zase o něco jinak než dřív.

„Dobrým rodičům by se měly stavět pomníky! Udělali pro svět víc než některý blbý politik."

„Lidi sou divný. Všechno, co děláš veřejně a bezelstně, může bejt vostudný a hanba. Mravný je jenom to, co není vidět."

Kniha se mi líbila, rozhodně doporučuju!

28.03.2020 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Tuto knihu jsem z nějakého nepochopitelného důvodu dlouho odkládala. Když jsem ji konečně vzala do ruky, zpočátku pro mě bylo těžší se začíst, ale brzy jsem si na styl psaní zvykla a od čtení se už nedokázala odtrhnout. Napínavé, překvapivé, zkrátka naprosto brilantní čtení. Loutka je první kniha od Taylor Stevens, kterou jsem přečetla, a jsem si jistá, že ne poslední. Co však musím vytknout, jsou občasné příliš zdlouhavé části, které mě tolik nebavily, naštěstí jich nebylo moc.

08.02.2020 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou do tří dnů a byla jsem po celou dobu napnutá jako struna. Doporučuju!

14.07.2019 5 z 5