Zlatá značí osud přehled

Zlatá značí osud https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461981/bmid_zlata-znaci-osud-Rwc-461981.jpg 3 28 28

Veerle je normální dívka, která sní o tom, že se stane veterinářkou. Pokud je však její sen obyčejný, o nočních můrách to neplatí. V těch ji pronásledují podivné bytosti a konec je vždy stejný. Rozervané hrdlo. A pak se jednoho dne probudí a přímo u sebe v pokoji najde podivnou bytost s kočičími rysy dravé šelmy… Tugger má vše na háku. Od života už dávno nic nečeká. Tedy možná ještě zábavu, sex a klid. Jinak hodlá být tou nejlepší osinou v zadku pro kohokoliv, kdo by po něm chtěl nějakou odpovědnost nebo nedejbože empatii. Jenže teď se musí postarat o jednu ráznou dívku. Protože jeho přátele někdo vraždí a právě Veerle může být odpovědí i řešením. Dokáže ale Veerle přijmout existenci heathwaitských koček? Tvorů, kteří žijí nepoznaní mezi námi a mezi nimiž zuří krvavý boj o runové kameny slibující život i smrt? Pokud chce zachránit své blízké i sebe samu, bude muset. Nejprve ale možná Tuggera zaškrtí, protože ten zmetek si o to koleduje. A jestli si myslí, že co se škádlívá, to se rádo mívá, tak se šeredně plete!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatá značí osud. Přihlašte se a napište ho.

Proste.naty
08.07.2023 4 z 5

Celá knížka byla skvělá, obal hned zaujme a dějově se mi to také líbilo, doufám že bude pokračování, ráda bych si přečetla co bude dál

Gabby7
06.07.2023 5 z 5

Bohužel nerozumím některým negativním hodnocení, které jsem si zde přečetla. Musím se přiznat, ze mě některá z nich pravděpodobně dlouho odrazovala od četby této knihy. Nakonec jsem se k tomu odhodlala a jsem z knihy naprosto nadšena. Autorka vytvořila velice čtivý příběh a knihu mohu jen doporučit.

Demi.mp3
17.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Říct, že jsem dočetla naštvaná, zklamaná a zmatená, by bylo podle mě málo. A možná to mě štve na celé téhle knize nejvíc.
ZZO zní z anotace (tady se anotace v podstatě rovná celému příběhu) zajímavě a fajt, že je o česká kniha, mě nadchl ještě více. To co mě příliš nenadchlo bylo zpracování, i když podle mě autorka umí psát (některé pasáže byly opravdu zajímavé a povídka ve Všechny barvy duhy se mi poměrně také líbila).

Jak říkám, tajná společnost o humanoidních kočkách a jejich kultuře zní skvěle, ale je tu tolik chvil, kdy příběh trpí spoustou nepotřebných částí a tím, že jde původně o Wattpad příběh. Ať to jsou příhodně se objevující schopnosti (Veerle na začátku knihy unese Tugger, ale okolo strany 150 je mistr sebeobrany a přemůže ho bez potíží) nebo to, že o co jde hlavnímu záporákovy (= Iciani) zjistíte NA STRANĚ 219 (58% knihy!!). Příběh je poměrně předvídatelný a podle Twitterového účtu autorky mělo jít o úvod trilogie (pochybuji, že další 2 díly spatří světla knihkupectví).

A to je podle mě největší problém celé knihy. Autorka nenapsala knihu s otevřeně-zavřeným
koncem, aby kdyby se náhodou kniha uchytila, mohla napsat 2. díl. Kniha slouží jako 400stránkový úvod k sérii, která nejspíše nikdy nevznikne! A jen kvůli tomu, je aspoň polovina knihy plná filleru (150 stran, kdy Veerle chodí po vile a neví co má dělat a všichni jí jen opakují, že "nějaká důvod v konfliktu s Icianim má, jen zatím nikdo neví jaký" nebo dalších 150 stran kdy čeká až Tuggera bude moct oživit svoji proměnou v Heatwaitskou kočku a on jí pořád opakuje "ať ho nechá konečně umřít a že život nemá smyls").

Závěrem? Dobrý nápad, vypracování nic moc.

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Kniha Zlatá značí osud v seznamech

v dalších seznamech4x

městská (urban) fantasy záhadné bytosti