Njangu Njangu komentáře u knih

Temnota Temnota David Lagercrantz

Průměrná detektivka. Napsané dobře, ale chybělo tomu napětí. Ale těším se na další díl, tam to vypadá na zajímavější příběh.

04.05.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Proti mému přesvědčení musím uznat, že tenhle díl byl z části nudný. Autorka se snaží napsat co nejvíc stránek, ne že by to neuměla. Ano umí to natahovat, ale tentokrát to bylo na úkor děje a napínavosti. Cca poslední třetina už byla lepší. Trošku mně přišlo, že potřebovala pokořit 1000 stran a tak psala. Návaznost byla dobrá, ale ubíralo to na napínavosti. Tentokrát to knize vysloveně uškodilo. Ten přepis tolika chatů byl nudný a víceméně se v nich taky nic nedělo - opět až ke konci měly i ty chaty nějaký spád. V tomto případě by knize méně stran vysloveně pomohlo.
A na škodu bylo, že i grafika textu nebyla zrovna ideální.
Ovšem i tak se těším na další díl a doufám, že už bude lepší.

02.05.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Úžasné
Poslechnuto jako audiokniha. Interpretace byla super. Při čtení by mě to asi moc nebavilo, proto tento typ knížek mám radši v audiu, kde mně tolik nevadí delší popisy.
Tenis je pro mě vcelku neznámý sport, základní pojmy naštěstí znám, tak jsem si to dokázala dobře představit.
Měla jsem strach, že mě to nebude moc vadit, ale vtáhlo mě to do děje od samotného začátku.
Líbila se mně syrovost děje, žádné líbivé zvraty za cenu sladkého konce.
Myslím, že knížka přiblížila, co všechno musí sportovci na vrcholu obětovat a jakou změnou si v průběhu kariéry prochází - uvědomění si sama sebe. Je mně jasné, že každý to má jinak, nicméně tohle se mně hodně líbilo.

26.04.2024 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Proti samotným Hunger Games je tato knížka podstatně slabší. Úplně mě nenadchla, přestože původní série je skvělá.
Snow v roli záporka je od samotného počátku a jen mu v hlavě běží jaký je chudák. Takže žádné pochopení jsem tam nenašla, prostě to byl lump od narození, hýčkaný a sebestředný.
Děj se vcelku vlekl a až na drobné výjimky se občas něco stalo.

24.04.2024 3 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Poslední díl se mě zdál nejlepší.
Konečně se něco dělo, ne jen přemýšlení jestli Zayne, nebo Roth.
Aspoň nějaká akce a děj se konečně posunul dopředu.

A jen tak mimochodem, od začátku TÝM ROTH :-D

23.04.2024 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Došli mně slova.

Budu-li hodnotit jenom knížku, tak super, příběh se neskutečně povedl a já jsem z celé série nadšená.
Ale....
V souběhu současné světové situace bylo přečtení tohoto díla trošku peklem. Protože současná světová situace, jakoby tomuto příběhu z oka vypadla. Lidé zapomínají a války se vracejí.......
BOHUŽEL :(

18.04.2024 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Super pokračování příběhu. Děj velmi dobře plyne a hltala jsem další a další slova, abych se dopracovala ke konci.
Nevím proč jsem se téhle sérii tak dlouho vyhýbala. Námět je úplně úžasný, neotřelý a styl psaní mně výborně sedí.
Těším se, co přinese poslední díl.
Měla jsem trošku obavy z velkého intrikování a politikaření, ale všechno do sebe zapadá a to co tam je, tam prostě patří.

16.04.2024 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mám spoustu restů v přečtení starších sérií a tohle je zrovna jedna z nich. Díky Baladě jsem se konečně donutila ke čtení. A je velká škoda, že jsem jí tak dlouho odkládala.
Bylo to super. Moc se mně to líbilo.
Děj úžasně plynul, dělo se tam toho strašně moc. Jsem zvědavá na další díly, jen doufám, že to nesklouzne moc k pletichaření a politikaření.

13.04.2024

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Neurazí, nenadchne.

Víc jsem z téhle knížky pocitů neměla. Knížka byla o malých náhledech do Laurenina života. Občas vtipné, ale málo. Čekala jsem asi víc vtipu a nadhledu.

10.04.2024 3 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Tak tohle se opravdu nepovedlo. První díl nebyl špatný, ale tohle nebylo o ničem.
Ze začátku chybí popis období a světa a tak nějak se nemůžu začíst a vystavět si příběh, pak nějaký příběh naskočí, ale tohle bylo téměř bez děje.
Má to prvky fantasy, ale dějově to nesahá fantasy ani po kotníky. Má to prvky erotiky, ale opět z tohoto pohledu nic moc.
Autorka se pokusila pravděpodobně napsat fiktivní dark romanci na pozadí fiktivního světa. Ale za mě se to teda moc nepodařilo. Hlavní postavy téměř bez chemie.
Vím že jdu proti proudu, ale žádné nadšení z téhle knížky nemám.

07.04.2024 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nádherně napsaný velmi smutný příběh. Musím říct, že moje první knížky od Colleen bylo asi to nejslabší co jsem od ní četla. Každá novější je lepší a lepší a čím dál víc emočně silnější.

31.03.2024 5 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Asi jsem ztratila řeč.
Po přečtení Domu v blankytně modrém moři jsem si myslela, že to nic nepřekoná. Ale zmýlila jsem se.
Začátek mě vůbec nezaujal, ale po pár úžasných dialozích sestry Ratched a vysavače Ramba jsem se začala bavit a navíc příběh začal nabírat na obrátkách. Teda jestli se to u Kluneho knížek vůbec dá říct. Jsou to příběhy nabité sentimentalitou, dlouhými dialogy a myšlenkovými pochody. Ale i tak musíte číst dál a vědět co se stane a nejde přestat.
Moje nejoblíbenější postavy byly právě ty dvě výše zmiňované. Úžasná ironie v podání Ratched s naivitou Ramba vytvářeli úžasnou kombinaci.
Knížka nepostrádala vážnost, klid, ale na druhou stránku ani spád a vtip.
A přidanou hodnotou byl projev Saši Rašilova v prezentaci audioknihy. Myslím, že to v jeho podání bylo dokonalé. Je to audioknižní virtuos.
Každá knížka od Kluneho je pohlazením po duši.

29.03.2024 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Autorka zmiňuje ve svém poděkování, že to pro ní byla jízda - často tenhle výraz používám u jejích knížek po přečtení a úplně s ní musím souhlasit. I pro mě to byla jízda.
Příběh měl sílu, spoustu emocí, spád, který ani s množstvím stránek nepolevoval a prostě byl úžasný. A opět neotřelý a zajímavý nápad.
V poslední době v tomhle žánru je těžké mě zaujmout, ale Shen se to dokonale povedlo.

29.03.2024 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Krásný příběh.
Zajímavý, mělo to spád a rozhodně jsem se nenudila.
A navíc zajímavý zrod Channelu n.5

23.03.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tohle byl dle mého nejlepší díl. Možná, že to bude tím, že všeobecně mám ráda Asii a vše s tím spojené.
Bylo to strašně milé, klidné a užila jsem si to.
Strašně mně bylo líto, že příběh skončil. Pokračovala bych dál, ale nebylo nic.
Možná za to mohlo moje rozpoložení, potřebovala jsem nutně nějakou oddechovku a tohle bylo milé pohlazení a přesně to co jsem zrovna potřebovala. Obvykle totiž čekám od knížky akci, zvraty a divočejší děj, teď jsem potřebovala zklidnit smysly.
Nicméně i tak tuto knížku řadím jako nejlepší ze série.

22.03.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Mám málo hvězdiček na hodnocení.

Tenhle příběh mě chytil za srdce. Hledala jsem něco oddychového a to se mně teda rozhodně nepovedlo. Ale nelituji toho! Byla to úžasná knížka a doporučuji každému, kdo jí posouvá ve svém seznamu stále dál a dál - přesuňte na prioritní místa ke čtení.

21.03.2024 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Jedním slovem "úžasné"

Tahle knížka ve mně dlouho zůstane a souhlasím s níže uvedeným komentářem, že by si to měli přečíst všichni, kdo už "zapomněli".

Z knížky si odnáším silný zážitek.

19.03.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ani druhá kniha Martina Moravce mě nezklamala. Bylo ho hodně zajímavé, žádné extra odborné věci, takže to pochopí i laik a dozvěděla jsem se spoustu věcí.
Těším se na další zajímavé čtení o neurochirurgii.

18.03.2024 5 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Úžasné, tak teď jsem si opět potvrdila, že knihy L.J. Shen prostě nejde nemilovat.
Pár předchozích knížek bylo slabších, ale tohle byla pecka.
Neodtrhla jsem se od knížky a přečetla jsem jí jedním dechem.

16.03.2024 5 z 5

Jak trumfnout miliardáře Jak trumfnout miliardáře Max Monroe

Tak tohle mě hodně moc bavilo.
Jako jo, bylo to klišé a předvídatelné, ale vtipné, čtivé.
Hlavní postavy Tatchera i Cassie jsem si zamilovala hned od začátku a do konce mě nezklamaly.
Těším se extrémně na další díl.

12.03.2024 5 z 5