Niraj Niraj komentáře u knih

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Figuruje tam dost postav, takže ze začátku krapet problém si je všechny zapamatovat, ale jinak - prostě p. Vondruška. Napínavé, čtivé, .... mám to rád.

12.12.2013 4 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Kniha se mi líbila, chytla a nepustila. Přečetl jsem ji za 2 dny. Stále mi vězí v hlavě, nutí k zamyšlení, nechce pustit. A to mám na knížce rád, když po ní zůstane silný aftertaste, a ještě nějakou dobu mě nepustí. Vypravěčsky bravurní, fantasy/mystický prvek se mi moc líbil.
Co mi tam trošku vadilo, bylo časté používání slangových slov (vojenských, ruských), místy jsem byl mimo. Až teprve po dočtení celé knihy jsem zjistil, že je na konci slovníček :-) Nojo, holt nekoukám na konec, jak to dopadne :-)
Dokážu ale pochopit, že skalním fanouškům Zaklínače, coby čístého fantasy, se nemusí tato kniha zamlouvat.

18.11.2013 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Nechce se mi neustále opakovat, že tato série je naprosto skvělá a jsem z ní nadšenej. Příběh se stále vyvíjí, postupně se šlověk dozvídá více a více z pozadí příběhu a o smyslu celého tohoto puvování. Tento díl pojednává o zastávce Rolandovi skupiny v jednom městečku sužovaném tajemnými nájezdníky. Takže nakonec je to pěkná svižná kovbojka ála Sedm statečných. Teď už mám rozečtený další díl.

24.09.2013 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

****POZOR SPOILER**** (můžete se dozvědět něco, co jste nechtěli)
Mně se knížka líbila. Pravda, styl je nevšední, ale seděl mi, je to zase něco jiného. I když to, že se na začátku ztotožníte s hlavní postavou (resp. si myslíte, že bude hlavní postavou) a oni vám ji v třetině knihy odkrouhnou ... - to mě teda dostalo :-) Seděl mi i ten suchý humor, kterým je kniha protknutá, taktéž typ trošku asociálního a drsného, byť profesně skvělého detektiva Van Veeterena (který byl nakonec tou pravou hlavní postavou) se mi líbí. Určitě se pustím i do dalších knih tohoto autora.

24.09.2013 4 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Po pár stránkách jsem to málem ukončil, protože tak stupidní konverzace, způsob, jakým děj probíhá, jak hl. hrdina získává ode všech informace, byť jsou sebetajnější, všechny ty náhody, co se stanou ... to se mi nedařilo zkousnout. Nakonec jsem se přemohl a četl dál, a ke konci už to celkem i šlo. Nicméně že bych se pouštěl do podobných vod znovu, to v žádném případě. Dost je tu vychvalována kniha Relikviář od týchž autorů, tak zkusím ještě tuto knihu, ale jestli ani ta nezaujme, tak pouštím tyto autory k vodě.

08.09.2013 2 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Souhlasím s příspěvky přede mnou. Tento díl je opravdu svižnější a pochopitelnější než předchozí díl. Spousta nejasných věcí z minula je zde zase vysvětlena (spousta otázek naopak vzniká).
Jak píše kolega níže, autor si dělá naprosto co chce, slučuje zdánlivě neslučitelné ..... naprostý úlet jsou humroidi, nebo záverečná část, kdy dva pistolníci tlačí po pláži beznohou Odettu na kolečkovém křesle. To je fakt úlet.
A to nyní čtu už třetí díl "Pustiny" a ten je ještě o krok dál v této "nesmyslnosti" :-)
Nicméně příběh je to natolik poutavý, že člověka nutí číst dál a dál - tak jak se to od dobré knihy očekává.

15.05.2013 4 z 5

Zaklínač: Meč osudu Zaklínač: Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tuhle knihu bych doporučoval číst až po bližším seznámení se se situací v Zaklínačově světě (nevím ale zatím, která kniha by to měla být). Jinak hrozí, tak jako u mě, že se člověk začně v událostech ztrácet. Hlavně povídka "Něco víc" byla pro mě místy trošku chaotická (právě neznalostí pozadí).
Ale jinak, co se čtivosti a příběhů týče, nemám co vytknout, platí totéž co jsem již psal u Zaklínač: Stříbrný meč. Příběhy jsou napínavé, kdo má Geralta rád, na své si příjde.

25.04.2013 4 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Tak nějak nevím, jak ohodnotit. Ze začátku (kromě přepadení muzea) je děj takový utahaný, ale pak to chytne druhý dech a už se to čte svižně. Příběh je to napínavý, prokládaný zajímavým historickým příběhem o templářích. Nicméně u spousty věcí v ději lze jen těžko uvěřit, že by se právě takto odehrály - je tam přespříliš náhod, náhlých vnuknutí... Také úplný závěr, bych řekl, že není zrovna povedený - zarputilá cílevědomá archeoložka tvrdě jdoucí za svým cílem najednou, když už je u něj, dojde k procitnutí a zcela změní názor. Takové moc naivní na můj vkus.
Ale jako oddychové čtení - proč ne. Přemýšlím, zda se pouštět do dalších volných pokračování od tohoto autora. Ale jo, mrknu na ně.

18.03.2013 3 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Posloucháno jako audioknížka během cesty s dětmi autem na dovolenou. V podstatě měla u dětí i dospělých takový úspěch, že jsme ji měli "přelouskanou" za jeden den.

10.08.2019 5 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Trošku slabší než první díl (co se humoru týče), přesto je ho tam dost. Styl psaní je naprosto perfektní, tedy aspoň mně sedí náramně. 4* jsou možná nespravedlivé z mé strany v porovnání s jinými knihami, chtěl jsem ale od sebe odlišit naprosto skvělý 1. a tento 2. díl

21.12.2018 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Četl jsem už kdysívá, když jsem P.Coelha doslova hltal a četl veškeré jeho knihy, které vyšly. Pak byla prodleva. Nyní jsem se k této knížce vrátil, protože se zajímám o pouť do Compostely, kam se chystám, a tak čtu kde co s touto tematikou. Takže došlo znovu i na tuto knihu. Tentokrát jsem si ji pořídil jako audiobook a poslouchal ji po večerech při tréninku chůze. Takové spojení 2v1 :-) A co se obsahu týče ... kdo tam něco hledá, ten najde.

18.11.2018 4 z 5

Jak vyzrát na cizí jazyky Jak vyzrát na cizí jazyky Lucie Gramelová

Myslím, že je to kniha přínosná, určitě otevře spoustu nových pohledů a námětů na výuku jazyků. Člověk si uvědomí, že to, že mu učení jazyků moc nejde, nemusí být v něm, ale třeba i ve špatně zvolené metodě výuky. A zde je právě spousta tipů, jak na to, pro každého něco. Ale většina je spíše takových obecných, kdo potřebuje přesný návod, ten se tam nenajde. Což je asi jasné, přeci jen žádná konkrétní zázračná metoda výuky jazyků neexistuje. Přesto jsem čekal toho konkrétna trochu více.
A taky za tu cenu je těch stránek (128) na můj vkus trochu méně.
Nicméně, určitě doporučuji k přečtění, ale spíš si ji někde půjčit. Já si ji koupil, přečetl, dám to ještě jednou a pošlu ji zase dál. Na trvalé místo v knihovně to není.

05.11.2018 4 z 5

Edenie Edenie Janusz Andrzej Zajdel

Pěkné počtení, takový jednodušší Orwell, ale rozhodně velmi zajímavé. Nicméně mě trošku zklamal ten závěr, čekal jsem dramatičtější zakončení. Proto o jednu * méně.

16.09.2017 4 z 5

Hadí dcera Hadí dcera Karel Cvrček

Super, sedí mi tento žánr. Četl jsem před časem i předchozí 2 knihy autora, celá série na sebe volně navazuje. Bohužel chtělo by si to zopáknout celou sérii v kuse, takhle jsem místy už tápal. Nicméně za sebe - doporučuju.

10.02.2017 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak oproti prvnímu dílu tady o hvězdu míň, neboť tady už mě občas Sebastian dost štval tím fňukálkovstvím a doprošováním se. Byl zde o dost měkčí, než v předchozím díle. A mně se na něm líbí právě ta jeho drsná asociálnost.
Jinak příbeh dobrý.

29.09.2015 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Jo, jako hodně zábavná oddychovka dobrý. Dost drsný a vulgární, což je ale po intelektuální smršti předchozí četby příjemná změna. Tak ještě tak jeden díl a pak zase něco vážnějšího :-)

26.08.2015 4 z 5

Měli dinosauři blechy? Měli dinosauři blechy? Pavlína Táborská

Supr knížka, teda hlavně pro děti, ale i dospělí se leccos dozvědí, připomenou si. Kluk je z ní nadšenej, dokonce jsme podle ní naplánovali i pár výletů do míst, která tam jsou popisovaná, abychom vše viděli na vlastní oči. Ke knížce bylo přibalené i CD s naprsosto stejným obsahem, takže lze knihu číst buď večer před spaním, nebo poslouchat CD v autě (zde bych jen vytkl výběr protagonistů, moc k jednotlivým postavám nesedí)

24.04.2015 5 z 5

Tajemství morové jeskyně Tajemství morové jeskyně Michael Byrnes

Styl Dan Brown. Samozřejmě slabší než "originál" Brown, ale ne zase natolik, jako některé jiné "napodobeniny". Je to zajímavé, čtivé, má to spád, není to moc naivní, ... jo, líblo se mi to, mám rád tyhle knihy, kde se spojuje nějaká (pra)dávná událost a současné dení. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

14.12.2014 4 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Vladimír Pikora

Tématem, zajímavostí, odborností, je to na 5*, ale ta trapně častá a kostrbatá přirovnání, jimiž se oba autoři špičkují to v mých očích trošku degradují. Takže nakonec 4*
Jinak pohled na finanční svět je blízký mému, takže mě kniha potěšila.

11.07.2014 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba. Před rokem jsem přečetl svoji první - Netopýří muž a tam se děsně nezáživně táhnul ten začátek. A byť jsem si sliboval v sérii pokračovat, nějak mě ten první díl odradil a já se tomuto autorovi asi podvědomě vyhýbal. Až nyní jsem se rozhodl, zkusit jeho další knihu. A jsem rád, že jsem to udělal. Nemesis je svižná a strhující hned od začátku, spousta akce a zvratů, ... přečetl jsem ji téměř v kuse, poslední stránky mě dokonce dnes ráno připravili i o snídani, musel jsem to zkrátka dočíst :-)

19.04.2014 5 z 5