Kód smrti

Kód smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110826/bmid_kod-smrti-i02-110826.jpg 4 168 46

Gideon Crew série

Představujeme vám Gideona Crewa: geniálního podvodníka a krále zlodějů. Dvanáctiletý Gideon Crew byl svědkem toho, jak jeho otce, špičkového matematika, obvinili z velezrady a zastřelili. Ve dvaceti se u matčiny smrtelné postele dozví pravdu: jeho otec byl křivě obviněný a úmyslně zavražděný. Těsně před svou smrtí ho matka poprosí, aby otce pomstil. Když teď má Gideon nový smysl života, připraví pro člověka, který zničil jeho otce i celou rodinu nemilosrdnou pomstu. Jeho plán je geniální, propracovaný do poslední detailu a úspěšný. Zpovzdálí ho však kdosi pozoruje. Kdosi velmi mocný, na nějž Gideonovy jedinečné schopnosti udělaly velký dojem. Někdo, kdo přesně takového mstitele právě potřebuje. Nabídne mu dobře placenou, i když velice obtížnou práci. Pro Gideona může tato operace znamenat začátek nového života...... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Gideon’s Sword , 2011

hana4834
06.02.2024 5 z 5

Super čtení těším se jak to bude pokračovat

Luigi1
03.09.2023 5 z 5

Kniha se povedla a dobře se i četla

Stanas513
22.04.2023 5 z 5

Pěkný román se zajímavou zápletkou. Gideon mě udivuje způsobem myšlení a trochu malou předvídavostí. Ale v dalších dílech série to bude určitě lepší.
V jedné části knihy jsem se musela hluboce zamyslet nad současnou situací ve světě a v Evropě zvlášť. Energetický kolaps současné Evropy je tady docela dobře popsán, takže jsem měla dojem, že aktivisté Evropské unie tento román četli a zařídili se podle toho, aniž by se zamysleli nad dopady. Zrušení jaderných elektráren a naproti tomu nařízení výroby a používání elektromobilů je v současné situaci dost velký omyl...

hankamol
30.03.2023 5 z 5

Přečetla jsem to za dva dny. Moc pěkné, jako vždy..

TeaPeter
14.03.2023 3 z 5

Celkem dobrá pohádka pro dospělé. Nedosahuje sice kvality jiných děl této autorské dvojice, ale je to příjemné a nenáročné čtení.

coquus
26.02.2023 4 z 5

Od těchto dvou autorů už mám něco načteno, takže jsem zhruba věděl, do čeho jdu. A přesně to jsem i dostal: zajímavou zápletku i postavy a spoustu napínavé akce s velkým finále nakonec. Hlavní postava vypadá velice sympaticky a jsem zvědavý, jak s ní budou autoři pracovat dál.

Jerry H
24.06.2022 4 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, mělo do akci a napětí, každopádně Gideon má asi milion životů a všechno se mu podaří.

hankapimi
12.04.2022 1 z 5

Málokdy vzdám četbu v půlce knihy, ale tady jsem neuspěla. Trápila jsem se, až jsem si řekla dost, najdu si takovou, na kterou se budu večer před spaním těšit. Nebyl to můj šálek kávy....

DvěTéčka
15.04.2021 3 z 5

Nic moc mě nezaujala tedy :(

Jack Bauer
21.02.2021 4 z 5

Přes všechny negativní komentáře se mě nová postava Gideona Crewa líbí a čtení také vůbec není špatné. Seznámil jsem se s ním už dříve v druhým díle Falešná hra, který se mi líbil o hodně víc, tak začínám s touto sérií úplně od začátku. S takovým Pendergastem jsem praštil hned v prvním díle Relíkvie, který mě i přes svou velkou čtivost velice zklamal.

co to mělo být?: Dajkovicův prst stiskl spoušť.
a vzápětí: ...pořád ještě nestiskl spoušť.

ale jinak vtipné hlášky: Maminka mě vždycky říkala, že nemám létat s cizími lidmi vrtulníkem.

To nedělejte. Z toho mě naskakují pupínky.

konicekbily
29.01.2021 2 z 5

Spíše než thriller považuji knížku za "parodii na thriller". Nový amatér, výzkumník z Los Alamos, je "vycvičen" autory lépe než Superman a James Bond 007 a zvládá každou situaci, do kterých je dějem vmanévrován. Ať třeba ukecá kteréhokoli hlídače, policajta, recepční a protivníky, i když se štěstím. A "scény plné napětí" mne vůbec nezaujaly. Opravdu nevím, zda číst druhou knihu série.

kallisto
22.07.2020 2 z 5

Je to sice nemastne neslane, ale cist se to da.. je fakt, ze panove autori uz vytvorili zajimavejsi charaktery.. uprimne, nejsympatictejsi z tech par postav, ktere prospacirovaly pribehem, mi byl asi Kyvajici Jerab..

Metroušek
03.03.2020 2 z 5

Oba autory mám rád, zejména když píší společně, ale tohle se jim opravdu nepovedlo. Jejich doména je jinde.

Ladinek
20.02.2019 2 z 5

Já se pokaždé nechám nachytat. Pustím se do některé z knih pánů Childa a Prestona a pak se divím jak nepravděpodobně to poskládají, jen aby z toho byl senzační špektákl. Nějak nemohu uvěřit, že by Crew i ten Číňan sedli do bagrů a hned je dokázali virtuózně ovládnout. Spíš by asi skončili zapadlí v bahně.

alenkacermi
18.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila.Přečetla jsem ji za jeden den,skvělé vyprávění,gradující rychlost.Super.Těším se na další

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Něco nového z pera CH+P. Zatím výborné.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Nový hrdina uvidíme,zatím dobré.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

Elea mi vzal komentář z pera ;-))
škoda, že další Crewovy příběhy mají poněkud sestupnou kvalitu;

Elea
11.08.2016 4 z 5

Gideon Crew rozhodně není Pendergast, ale je celkem vtipný a dá se to číst.

Clarins
07.01.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla za 2 dny, takže to asi nebylo tak strašné. Sice to není Pendergast, ale Gideon je docela vtipný sympaťák.

Autoři knihy

Douglas Preston