Ninushka Ninushka komentáře u knih

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Zajímavý vhled do přemýšlení třicátníka v kulisách Beskyd v doprovodu pár tetřevů vyžadujících absolutní klid. Líbilo se mi to, rozverné prostitutky i linka s únosem dětí. Sledovat osudy jednotlivých postav bych sledovala klidně dál.

04.06.2022 5 z 5

Symfonie o novém světě Symfonie o novém světě Lenka Horňáková-Civade

Je to lehce složitější na pochopení, postavy jsou hůře uchopitelné, do toho ta mluvící panenka, ale je to moc dobře napsané, vzletně, ale ne moc. Současné, přitom z minulosti.

25.04.2022 5 z 5

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Hravá vtipná kniha o ženské, která to rozhodně nebude mít kvůli svému přemýšlení lehké. Bavila jsem se jako u jiných knih této autorky.

01.03.2021 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Rowlingová má takový dar, že ať si vybere jakékoliv téma, bude to dobře a hlavně napínavě napsané. Stejně jako u Potteta, jen co si ke knize sednete a začtete se, nebudete z ní moc spustit oči.

01.03.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Ta kniha má naprosto strhující příběh, byť je to prý smyšlené/vylhané, tak to nic nemění na tom, že se příběh skvěle čte a má velkou výpovědní hodnotu o dané době. I většina starších knih se svědectvími o hrůzách v KLDR je vymyšlená a přesto jsou to důležitá díla.
Doporučuji všem!

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Krásné.

31.10.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Autorka je evidentně hodne zacyklená v pro někoho podivné nostalgii po dobách minulých, které nezažila, nicméně jako ženě, se mi kniha moc líbila, líbí se mi spisovatelčin styl psaní i obraty. Hezké odpočinkové čtení.

31.10.2020 5 z 5

Stella Stella Takis Würger

Je to poměrně hezká napínavá romantická dobovka, které nemám co vytknout. Bavily mě kulisy Berlína, pouto, které mezi sebou hrdinové měli mě nutilo číst dál a dál.

03.09.2023 5 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

S lehkostí a mile napsané.

24.02.2023 5 z 5

Zapomenutý ostrov někde v Pacifiku Zapomenutý ostrov někde v Pacifiku Tereza Dusová

Jee, to je tak hezka kniha! Moc jsme se bavila i dojimala.

06.06.2022 5 z 5

Dopisy lásky Dopisy lásky Božena Němcová

Kniha, kterou si často ráda listuji. Jde o dopisy z různých období Boženy života, psané různým lidem.

05.06.2022 5 z 5

Tajné tipy našich babiček Tajné tipy našich babiček Helena Vrábková

Hltám podobné knihy přinášející moudrost našich předků, vzpomínky na doby minulé. Povedená kniha s roztomilou obálkou.

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Mám takové knihy moc ráda. Popisy krás dalekých míst z pohledu Američana, který obdivuje vše evropské, nádherné dobové šaty, váhání v rozhodování týkající se lásky, smutek, smrt a tíseň z války. Zkrátka je tam všechno, navíc se kniha moc dobře čte.

Lidová strava na Valašsku Lidová strava na Valašsku Jaroslav Štika

Tuhle kuchařku jsem dostala od mamky a hodně jsem se toho z ní naučila. Valašská kuchyně je víc svébytná než typicky česká kuchyně, která je velice ovlivněná Německem a Rakouskem. Je zdravější, vydatnější a dílem také vynalézavější.

28.02.2021 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

Myslela jsem si, že to bude humorné, popis knihy to tvrdil, ve skutečnosti jsem byla ale několikrát zhrozená z toho, čeho jsou lidé schopní. Kniha je dobře napsaná.

28.02.2021 5 z 5

Léto na krásném bílém koni Léto na krásném bílém koni William Saroyan

Dovoluji si říct, ze tato povídková kniha převyšuje autorovy ostatní kniha. Krásná, dojemná, vtipna.

21.02.2021

Príbeh o Áste Príbeh o Áste Jón Kalman Stefánsson

Krásná kniha, silná, výborně napsaný příběh.

18.02.2021 5 z 5

Záhada Sfingy Záhada Sfingy Josiah Bancroft

První díl mě naladil natolik, že jsem se vrhla i po druhém a byl ještě lepší. Tomuto žánru vůbec neholduju, ale moc jsem se bavila, bylo to napínavé. Nečetla jsem to jako čisté fantasy, ale jako určitou parodii na dnešní dobu. Lidi se chovají stejně, nehledě na to, v jakém žijí prostředí.
Autorův vymyšlený svět působil skutečně díky množství detailů. Bylo to zkrátka prima čtení.

11.09.2023 5 z 5