ninano ninano komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha, která ani po letech neztratila nic ze své přitažlivosti. Příběh vás okamžitě zaujme a knihu nelze odložit. Jedna z nejlepších sci-fi všech dob.

28.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

V současnosti asi nejčtenější tuzemská kniha. Velmi silný příběh a výborné zpracování.

29.05.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úžasná klasika, která bohužel - podle hodnocení tady - v dnešní době příliš neboduje.

09.12.2023 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Moc hezká knížka s milým "starosvětským" humorem. Četla jsem ji dvakrát a znovu jsem byla nadšená.

08.08.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádhera.

27.12.2020 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Výborná tuzemská detektivka. Vlastně je to 2. díl ze série s vyšetřující dvojicí HornBach, ale jedná se o samostatný příběh. Stejně jako předešlé autorovy knihy jsem i Sagittaria přečetla jedním dechem. Skvělé charakteristiky postav, střídmé, ale výstižné popisy, výborné dialogy a přestože se jedná o celkem drsný příběh, jsou zde i velice vtipná místa, která napínavý děj odlehčí, ale nepůsobí rušivě. Za mě jasných 5*

01.11.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Po této knize jsem chtěla sáhnout už hodně dávno, ale dostala se mi do rukou až teď. Skoro si myslím, že by to měla být povinná četba na školách. Syrový, drsný a pravdivý příběh.

30.08.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Jedna z lepších autorových knih. Sice je tam spoustu věcí na hranicích uvěřitelnosti, ale Jeffery Deaver psát umí a udržuje čtenáře v napětí.

01.01.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Další z řady výborných thrillerů od tohoto autora. Napínavé, čtivé, víc není co dodat.

09.08.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Chris Carter je rozhodně spisovatel, kterému nechybí invence ve vymýšlení nejoriginálnějších způsobů, jak někoho zavraždit. Píše poutavě, knihy jsou velice čtivé, ale z mého pohledu jim schází více hloubky. Takhle za pár dnů již nevíte, o čem kniha byla.

22.10.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Velmi dobrý thriller, ale zde už bylo té brutality a morbidnosti skoro až moc.

09.08.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

2.díl že série s Erikou Fosterovou je stejně jako ostatní Bryndzovy knihy dobře napsán, nechybí mu čtivosti, jen mám pocit, že za týden si nevybavím, o čem kniha byla. Za mě lehce nadprůměrný thriller.

17.11.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Úvod super, ale s přibývajícími stránkami úměrně přibývalo i prohřešků proti logice a celý příběh ztrácel přemírou akčnosti na uvěřitelnosti. Kladem knih této dvojice je čtivost. Samostatnou kapitolou je dle mého zbytečná až otravná postava Jurka Waltra.

23.10.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zajímavá detektivka od mladé autorky. Někdy mi tam chybělo více vyšetřovacích postupů, některá vodítka byla spíše nějakým osvícením, ale jinak celkem fajn čtení. A pochvala za obálku.

15.03.2023 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Nechápu, jak může mít tato kniha tak slabé hodnocení. Z mého pohledu je napsaná velice originálně, je napínavá a pokud se jí dá něco vytknout, tak snad jen ten konec, který mi přišel trochu na hraně. Ale jinak za mě moc hezká knížka a doporučuji, aby se potenciální čtenáři nenechali odradit tím nízkým hodnocením.

16.10.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vynikající, dnes již časem prověřená, detektivka.

18.08.2020 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nádherná kniha o tom, že občas se někdo chová iracionálně jen proto, že je lepší než ostatní. Historie dokazuje, že takoví lidé díky bohu existují. Dávám 5 hvězd.

25.06.2020 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Skvělá a velmi originální hlavní myšlenka, která každého čtenáře detektivek musí určitě vtáhnout do děje a nutí ho zjistit, co za tím vězí. Nadčasová detektivka si zaslouží plných 5*

01.11.2023 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Weaverův styl je skvělý. Dokáže vás velmi rychle připoutat a nepustí, dokud příběh nedočtete. Druhá polovina knihy je strhující.

11.09.2023 5 z 5

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

Klasika, která ovšem v dnešní době najde jen málo nadšených čtenářů.

05.03.2021 5 z 5