Nikusha Nikusha komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje srdce krvácí. Kdybych to věděla, tak to nečtu, nicméně přečteno téměř za den. Dávám plný počet, protože člověk to hltá, chce mu řigat, řvát, brečet a to udělá jen dobrá kniha. Ale téma špatné špatné, big mistake Nikolo. Jo a ještě si neodpustím komentář na obálku, ta obrazová metafora mě zabíjí.

01.02.2022 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Vůbec jsem to nebrala jako nějakou osvětu o alkoholu, nýbrž jako brilantní autobiografické dílo. Po dlouhé době jsem měla pocit, že čtu literaturu a vpíjím se do stránek, prožívám sto let starý život. Moc jsem si četbu užila a jsem ráda, že jsem na knihu narazila.

20.01.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Přikláním se spíše k negativním recenzím. Neustálé chození po schodech nahoru a dolů, nic moc akce. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc. Každopádně mě to navnadilo na knihu s podobnou tématikou a mám chuť si přečíst Metro, které z vás hodně zmiňovalo. Další díly určitě ne.

23.05.2021 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Ženy jsou dokonale schopné zvládat bolest, ale ne emoce. Muži zvládájí emoce, ale ne bolest.

08.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Chris Carter je mistrem svého řemesla. Bez debat. Začala jsem používat čtečku knih, ale jeho výtisky mám v knihovně všechny a bude tam i každý další díl který kdy vydá. Jeho styl je kulervoucí, nechápu jak to dělá. Od první stránky jsem součást děje a jestli je tam nějaká pasáž, která mi třeba nějak nesedí, řeknu si PAL TO ČERT! Já ho miluju a může se tam klidně i objevit zčista jasna zombie a bude mi to jedno. V neposlední řadě je třeba zmínit, že je to první dílo po smrti Chrisovy ženy. Četla jsem to s pokorou a lítostí. Ta pasáž v kavárně...ach....No těším se na další díla. Kéž by byl Chris v životě šťastný.

01.01.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

To bylo tak úžasně složité a zamotané. Já byla vlastně skoro celou dobu naštvaná, že to nechápu. Ale takovým tím krásným způsobem, že jsem musela pořád číst dál a přijít tomu na kloub. Žádná jednoduchá detektivka vrah, oběť, vyšetřovatel..., ale taky žádná slátanina, která by nedávala smysl. Jednoduše brilantní.

01.04.2020 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tahle série je fakt geniální. Připadá mi to jako trochu taková Carterovka, takže pro fandy Chrise jako dělané. Promyšlené nastražené vraždy, psychologické rozbory a sondy do vrahova mozku. K tomu všemu emočně nabitý příběh z doby "předtím", který se střídá s vyšetřováním a pomalu graduje. Za mně fakt super.

07.06.2023 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Parádní sci-fi příběh s tématikou cestování alternativními světy. Několikrát se mi rozšířily zorničky údivem, napínavé, zajímavé. Člověk se musí nad knížkou trochu zamyslet, aby si ji užil. Je zde i hezky vysvětlená myšlenka Schrödingerovy kočky. Fakt super, doporučuji...takže nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky.

05.02.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Pořád jsem knížku odkládala, protože jsem měla špatné zkušenosti se severskými tituly, ale tady to nebyl krok vedle. Moc se mi líbila. I když tam bylo spoustu postav, věděla jsem hned kdo je kdo, nebyl tam žádný zbytečný zmatek. Všechno do sebe zapadalo. Takovou detektivku bych si klidně zase přečetla.

18.07.2022 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Tu chorobně známou scénu ze sprchy známe snad všichni, ale kurde já vlastně ten film neviděla. Tak jsem si řekla, že si první přečtu knihu a pak na to třeba mkrnu. A už je mi jasné, proč je film takovým kultem. Je to zároveň tak jednoduché jako složité. Geniální.

06.04.2022 5 z 5

Už léta na mně Zibura vykukoval z knihkupectví, ale nikdy jsem se do něj nepustila. Až teď. A teda paráda, to jsem vůbec nečekala. Vtipné, poutavé a o to víc zajímavé, že je to vše autentické. Vlastně mu i šíleně závidím tu odvahu a všechny zážitky. Těším se na další knihy.

09.01.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Srdcervoucí.

11.11.2021 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Člověk může číst skvělé objemné knihy a pak narazí na něco, co má pár stran, ale vydá za všechny knihy co doposud četl. Zaútočí na všechny smysly. Svrbí to, pálí a bolí a pak se i trochu stydí. Možná mi taky tak bylo, možná si to pamatuju. Vím to jen já. Tuhle knihu jsem četla ve čtečce, ale musím ji mít v knihovně. Protože to co člověka změní, by nemělo být zapomenuto.

17.10.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Paráda. Krásně čtivý příběh, nijak zbytečně složitý, ale přitom propracovaný. Sdílené tajemství s Ilan mě pořád udržovalo v napětí. I když bylo řečeno, že se příběh odehrává v budoucnosti, představovala jsem si prostředí spíše jako ve středověku. Až s příchodem do nížin se mi pohled změnil. Moc jsem si četbu užila a těším se na druhý díl!

06.04.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Chvílemi jsem se přistihla, že jsem jakoby zapomínala, že to není fikce. Ano, je to totiž těžko představitelné...Krásně napsaný srdcervoucí příběh. Utrpení, ale zároveň víra a láska. Pro mně nejvíc emotivní (vařila se ve mně krev) bylo setkání s Mengelem. Toho bych nechtěla vidět ani jako voskovou figurínu.

01.04.2019

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle je top!! Panebože, při některých kapitolách se mi vařila krev a zvlášť u jedné (nebudu prozrazovat) jsem sama vydechla údivem a zděšením. Jen by mě zajímalo, které pasáže jsou podle skutečných událostí, jak píše v úvodu knihy. Nebo to možná asi radši nechci vědět, protože tohle není normální :D

17.10.2018 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Silné, autentické, povědomé, emotivní, smutné. Proč čtu? Abych cítila. Tady je to cítit.

23.01.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Četlo se to fakt moc dobře, ale já jsem udělala chybu, že mám mezi druhým a tímto dílem dlouhou pauzu. Nějak jsem se ztratila co se předtím stalo a to je u této série zásadní. Hodně to navazuje, takže nejlépe číst hned po sobě. Ale jsem vlastně překvapená jak se děj vyvíjel. Myslela jsem, že dostane "balzamovač" víc prostoru a linka s Marni bude jen taková dodatečná, ale bylo to spíš naopak.

27.04.2023 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

No jak si tak říkám, knihu o rasismu jsem ještě nečetla. Určitě je to zajímavé téma a paní spisovatelka to uchopila dobře. Citlivá situace pro všechny, rozložená do několika postav. Nicméně chvílemi zbytečně utahané. Ale za přečtení stojí, četla se dobře.

17.03.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Je to hezky poutavé, dobře se to četlo. Pro mladé slečny určitě krásně vzrušující, protože se tam Ben chová jako úplný idylický romantický hrdina. Jako přidaná hodnota zajímavý nečekaný závěr. Doporučila bych hlavně slečnám 15+, ale s varováním : takhle to většinou normálně neprobíhá :D

13.02.2023 5 z 5