Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá kniha s originálním příběhem. Autorka nás ihned ''vhodí'' do příběhu a životy postav, kterých je v knize požehnaně, nám odkrývá po kouskách skrz celou knihu. Já osobně jsem si všechny postavy zamilovala a stejně tak jejich příběhy.
Určitě knihu doporučuji!:)

24.08.2018 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Opět mě celkový děj knihy bavil, protože tam nechybělo spoustu napínavých i vtipných situaci.
Bohužel se mi však každým dílem víc a víc “zprotivuje” hlavní hrdinka Bella, což není nikdy pro čtení dobře. Nad některými jejími rozhodnutími jenom kroutim hlavou a cekam, kdo z těch dvou (E/J) to třeba zachrání. Musím ale uznat, ze se nenechazi v jednoduchých situacích, takže kdo ví, jak bych v tu dobu uvažovala já sama. Možná mi také nesedí, protože jsem si až moc oblíbila Jakoba a on má hold chlapec tak nějak predem smulu. :D
Celkově je ale kniha pěkným pokračováním.:) Nemůžu se dockat závěrečného dílu, který slibuje spoustu zajímavých zlomů.

03.06.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nějakou dobu jsem nad prečtením této série přemýšlela, ale nekvalitní (podle mého názoru) filmové zpracování mě odrazovalo. Nakonec jsem dala knize šanci a rozhodně toho nelituji.
Postavy jsem si rychle oblíbila a to ne jenom kvůli mé “knižní posedlosti” upíry a vlkodlaky. Děj je poutavý a není pouze nudným popisem přeslazeného románku. I když musím uznat, že věrnost a láska, která vznikla během opravdu krátké chvíle, byla občas úsměvná. Stejně tak bylo zajímavé, že hlavní hrdinka přijala existenci upírů téměř s klidem a bez jakéhokoliv většího strachu. Nejspíš se ale nedá čemu divit. Mít ve škole spolužáka s takovým vzhledem, asi by mi jeho jídelníček také příliš nevadil. :D
Doporučuji! :)

27.05.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem četla.
Děj je od začátku až do konce napínavý. Postavy jsem si oblíbila. Celá kniha se čte doslova jedním dechem. Po dočtení je nutné popadnout druhý díl a pokračovat.
Jsem ráda, že jsem do tohoto skvěle vytvořeného světa zavítala.
Doporučuji!:)

20.03.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nápad i zpracování knihy se mi velice líbilo.:)
Jedním z hlavních témat je bolest a násilí, které se však autorce podařilo pojmout velice dobře. Dokázala poukázat na rozdílné pojetí bolesti, na místo odkud z nás pramení a na to to, že pro každého znamená něco jiného.
Samozřejmě byla v knize i jiná témata. Láska rodiny i dvou lidí pocházejících z odlišných míst a kultur, touha po moci, zákoutí a nutné oběti vázající se k určitému společenskému postavení. To vše umístěné do galaxie plné obydlených planet, na kterých žijí odlišní lidé, kteří mají však stejný smysl života. Proud.
Doufám, že na druhý díl nebudeme čekat dlouho.
Určitě doporučuji!:)

10.03.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Poprvé jsem se s Eragonem setkala ve zfilmované verzi, která mne svým příběhem zaujala, ale zpracováním mi přišla trošku ''přitažená za vlasy''. To byl pravděpodobně důvod, proč jsem sáhla po knižní verzi až o pár let později.
Kniha mne bavila od začátku až do úplného konce. Děj byl napínavý a starověká slova knize přidala na zajímavosti. Hlavní postavy jsem si také zamilovala a neměla jsem problém vžít se do jejich role.
Knihu určitě doporučuji přečíst!:)

15.05.2017 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Většinou čtu fantasy romány, protože u klasických jde jen o to, kdo s kým bude a jak moc se milujou (překvapivě) a to mě až tak moc neupoutá.
V této knize bylo samozřejmě toto také tím hlavním, ale k tomu tam bylo spoustu dalších zajímavých témat a nečekaných zvratů, které mne donutily knihu přečíst jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, ale někdy jsem moc nechápala myšlenky Holu, kvuli kterým mi bylo Travise až líto:D
Za mne tedy super kniha a už se těším na druhý díl:)

29.12.2016 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Příběhy s anděli a milostnými trojúhelníky mám vážně ráda a i tento se mi líbil.
Konkrétně u tohoto příběhu mě milostný trojúhelník trošičku zklamal, protože můj favorit neměl žádnou šanci a byl tam za tokového chudáčka. :D
To co mi na knížce vadilo bylo časté používání slova člověče a kámo. Někdy mi to přišlo úplně zbytečné.
I přes to všem obdivovatelům nebeských stvoření doporučuji přečíst.:)

06.11.2016 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Opravdu velmi dobře napsaná kniha, která prostřednictvím silného příběhu seznamuje čtenáře nejen s tragickou událostí Černobylu a s politickou situací tehdejší doby, ale také s odlišnými rodinnými situacemi a s vnímáním složitých situací pohledem nevinných mladých dívek, které často nemohou jednotlivé události propojit jako dospělí. Určitě se jedná o knihu nejen pro mládež, ale i pro dospělé čtenáře. Všem mohu knihu jen doporučit.

12.03.2024 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Myslím si, že kniha potěší každého milovníka tohoto světa, obzvláště tedy Nočního dvora. Jelikož se jedná o novelu, nemůžeme očekávat plno zvratů a nových postav. Můžeme se však díky ní opět setkat s našimi oblíbenými postavami a vyplnit tak čas, který nás dělí od další, více obsáhlé, knihy z tohoto světa.
Fanouškům Sarah rozhodně doporučuji, příjemné čtení.:)

21.01.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Opět skvělá kniha a 5*.
Nejdříve jsem byla lehce překvapena, jakým způsobem je tento díl pojat a jaké postavy v něm (ne)vystupují. Musím ale uznat, že to sérii rozhodně pomohlo, alespoň z mého pohledu. Nové postavy a nové prostředí zpříjemnily již šestý díl série a kniha se četla vážně sama. Jsem zvědavá na poslední díl!

29.10.2020 5 z 5

Okultismus, čarodějnictví a magie - Ilustrované dějiny Okultismus, čarodějnictví a magie - Ilustrované dějiny Christopher Dell

Určitě skvělá kniha pro někoho, kdo se chce o těchto tématech, jakožto ''nováček'', něco dozvědět. Kniha je hezky zpracovaná, ať už se jedná o samotný text či ilustrace.

15.09.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Opět skvělé čtení!
Jen jediné ''mínus'' bych k tomu měla. Nevím, jestli je to množstvím stránek/informací nebo zkrátka jen mnou, ale v určitých chvílích jsem byla lehce zmatená. Kdo koho chce za spojence, kdo proti komu, co kdo tedy chce, kde se kdo nachází či kde se daná věc vyskytuje. Mimo to se mi knížka moc líbila, ostatně jako všechny díly, a chystám se na pokračování. :)

15.09.2020 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Tento díl považuji určitě za nejslabší z celé série. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se začetla a určité části mi přišly zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu to není žádný propadák a pro uzavření série je určitě dobré si díl přečíst.

12.01.2020 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Díky skvělému ději a postavám, které si zkrátka musíte zamilovat, jsem si čtení této knížky užívala od začátku do konce.

02.10.2019 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Další kniha z maturitního seznamu, kterou bych si sama k četbě asi nevybrala.
Kniha mě ale opravdu překvapila. Četla se snadno a lehce pohádkový děj byl příjemným čtením.
Doporučuji! :)

27.02.2019 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Obálka knihy odráží i její děj. Originální a poutavá.
Příběh knihy, ve kterém hraje velkou roli odlišné fungování společnosti, nám ukazuje, jak nám můžou pravidla, působící na nás celý život, zastínit logické myšlení a rozvinutí našich vlastních názorů. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na její pokračování.
Doporučuji!

12.01.2019 5 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Jelikož mne první díl této trilogie moc nezaujal a pojetím upírství mě trochu zklamal, nebyla jsem si jistá, zda se mám do pokračování vůbec pouštět.
Druhý díl mne však překvapil a byl pro mě zajímavější. Hlavní postavy, ke kterým jsem si v první části tohoto příběhu nevytvořila žádný vztah, jsem si oblíbila a s chutí jsem pokračovala ve čtení jejich příběhu. V knize se vyskytuje i spousty nečekaných zvratů, které jí přidávají na napětí a čtivosti. Také se zde dozvídáme o historii tohoto světa, což nám v mnoha ohledech změní pohled na jeho ,,dnešní'' podobu.
Doporučuji!

10.08.2018 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Jsem velice ráda za možnost vrátit se zpět do říše divů a zároveň poznat již známé postavy o trochu více. Samotný příběh mě také nezklamal.
Určitě toto pohádkové čtení doporučuji.:)

29.07.2018 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

První díl mě svým dějem velice zaujal a na pokračování jsem se vážně těšila.
Bohužel jsem z druhého dílu zklamaná. Děj nebyl tak napínavý a někdy jsem nad rozhodnutím hlavní hrdinky jenom kroutila hlavou.
Doufám, že bude třetí díl lepší.

13.05.2018 3 z 5