Nikolaoss Online Nikolaoss komentáře u knih

Zrcadlová říše Zrcadlová říše Kameron Hurley

Poměrně složité čtení, ale kdo si dodá odvahu a prokouše se komplikovaností prvních kapitol, dostane zajímavý příběh, originální svět a knihu, na jakou dlouho nezapomene :)

07.03.2017 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

I já patřím k těm příjemně překvapeným čtenářům. Od knihy jsem nečekala nic a dostala jsem věc, která mě bavila a přečetla jsem ji za jednu noc. Bylo to zajímavé, originální a čtivé.

08.01.2017 4 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Nejvíc potěší kniha, od které toho moc nečekáme, ale která od počátku čechrá zvědavost čtenáře do natěšených vlnek. Přesně taková je tato novinka z pera pana Pecinovského.
Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že vůbec nečtu vymyšlenou knihu, to co jsem četla, byl prostě fakt! Podle mě to jasně ukazuje mistrovství pana Pecinovského, který není na poli fantastiky žádným nováčkem. Pravda, rozjezd byl trochu pomalejší a prolog jsem pochopila až po nějaké době čtení, ale jakmile se začali objevovat první informace o Arestonu, začetla jsem se okamžitě. Pan autor má talent zakončit každou kapitolu tak, že si prostě musíte přečíst tu další :) pro dobrý spánek tedy nic moc, ale pro knihu skvělé. Areston se svých tajemství nevzdával snadno a prakticky na každé straně čekalo něco zajímavého, napínavého - prostě úžasně podařený příběh. Na další díl už se těším!

23.05.2016 5 z 5

Mladý mesiáš Mladý mesiáš Anne Rice (p)

Knihu ráda doporučím každému, kdo se zajímá o historii v daném období, ale i ostatním, kteří si jen chtějí přečíst dobrou knihu se zajímavým a neotřelým tématem. O dospělém Ježíši se toho dá přečíst spousta, ale tahle kniha nabízí pohled na to, jaký mohl být jeho život mezi sedmým a osmým rokem, že i on byl jednou dítětem.

18.05.2016 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Příjemný, oddechový příběh z postapokalyptického světa, který se drží klasického schématu postapokapo storek. Dva, nemají se rádi, potřebují se, cestují spolu, zamilují se… Skoro bych řekla, že to bude nuda, kdyby nebylo příjemného vypravěčského stylu paní autorky. Dokázala se vyhnout většině klišé, které v takových příbězích ztrpčují čtenáři život. Děj utíká příjemně a svižně a postavy i jejich pohnutky jsou uvěřitelné. Nenáročné čtení na jeden večer.

23.03.2016 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Musím přiznat, že donedávna, či spíše do přečtení Drsného spasitele, jsem se neřadila mezi fanoušky pana Žambocha. Teď vlastně nechápu, proč to bylo a mám pocit, že jsem se o něco ochudila :). Písemný projev pana autora je totiž více než příjemný a velice čtivý. Líbil se mi postapokapo svět, líbil se mi hlavní hrdina ... celkově to byla kniha, která mě prostě bavila!

07.03.2016 5 z 5

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Při čtení jsem sice neřvala smíchy, ale zato mi autorka předhodila nový pohled na lecjaké záležitosti. Líbí se mi autorčin styl a slovní zásoba. Za mě čtyři hvězdy.

02.03.2016 4 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Kniha, ačkoliv se nejedná o žádný supertrhák, mě bavila. Určitě za ní ale nehledejte žádnou akční zábavu. Jako původní Jana Eyrová je to spíše společenský román k zamyšlení nad charaktery lidí a k odpočinku u krbu a skleničky vína :). Krb nemám, bohužel :).

15.02.2016 3 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Tentokrát jsem šlápla trochu vedle, nalákaná tím, že se jedná o moderní verzi původní austenovky. Dílo je spíše průměrným románkem. Nečte se špatně, ale pořád mu něco chybí, i když dokáže zaujmout několika zajímavými nápady a hezky vykreslenými scénami. Je spíš oddechovým čtením pro nenáročné ženy, které láká zápletka, ale potrpí si spíš na současný svět než na dívky v historických oděvech. Zvlášť pro ty, které původní předlohu nečetly a neznají ji téměř nazpaměť. Když nebudete srovnávat, mohly byste být spokojené.

25.04.2018 2 z 5

Šachovnice královny Šachovnice královny Yann Kerlau

Šachovnice královny není kniha, ke které bych se někdy chtěla vracet. Pořád mi v ní chybí nějaký smysluplný děj a příběh, který by mě zaujal. Než jsem se dokázala propracovat k něčemu zajímavému, uvažovala jsem několikrát, že knihu odložím. Náznaky děje tam sice byly, ale opravdu bavit mě kniha začala přibližně v polovině a to se mi zdá slabé. Za sebe tedy knihu doporučit bohužel nemohu.

29.01.2017 2 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Ian Caldwell

Pokud nebudete počítat s tím, že se vám dostane další knihy, která se zabývá senzačním lovem na historické artefakty církve, mohli byste si v příběhu najít to svoje. S Brownem má totiž společné jen ty náboženské relikvie. Zpracovaná je úplně jinak – méně senzačně a více informativně, co se církve týče. Pokud očekáváte detektivku z prostředí Vatikánu, budete spokojení a dostanete navíc pátrání po záhadě dvou relikvií. Detektivní zápletka není špatná a přibližně od třetiny je to i záhadné a napínavé. Pokud si ale moc nepotrpíte na náboženství a katolickou církev a vadil by vám kněz coby hlavní postava (a i většina vedlejších postav), pravděpodobně tato kniha nebude nic pro vás.

15.11.2016 4 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Jako prvotina nebyla kniha vůbec špatná a jsem zvědavá, co pan autor předvede příště.
Velice se mi líbila myšlenka GENu. Mutace, která nedovolí mrtvolám rozklad ani likvidaci ohněm. A také to, jak si s tím lidé dokázali poradit, ať už se jednalo o praktické způsoby nebo způsoby silně nechutné. Toto měl pan autor opravdu dobře promyšlené.
Trochu mě mrzelo, že se moc nerozvíjela myšlenka nekrotismu, jako uměleckého směru. Téma bylo zmíněno pouze na začátku a bylo fascinujícím způsobem nechutné a já na to byla hodně zvědavá.
Celkově nemůžu říct, že by mě příběh zklamal, i když podle ukázky jsem očekávala, že se bude ubírat malinko jiným směrem. Celkový styl psaní se podle mého názoru hodí k tématu a ladění díla, ačkoliv místy se zdá trochu kostrbatý. Na každé stránce se něco děje. Akce přichází rychle, u čtení jsem se nestačila nudit, ani ztrácet pozornost. V tomto tedy jednoznačné plus.

31.10.2016 2 z 5

Thonis Thonis Walter Slovo

Hodně dlouho jsem váhala, jak knihu hodnotit, jestli trojhvězdou nebo více. Je to totiž jedna z těch, kterým je potřeba dát šanci, přenést se přes začátek a nechat děj rozvinout a postavy se projevit. Potom už je to zajímavé čtení. Rozhodně se nejedná o žádný mainstream, ale bavilo mě to. A vraha jsem neuhodla, i když tady by to měl těžké každý :) Jestli to čte pan autor, prosila bych pokračování, nejlépe o tom, jak se dařilo Živě :) a jestli se stalo to, co pan vědec předvídal.

23.09.2016 4 z 5

Habitat Habitat Boris Leto

Po pomalejším rozjezdu, který mě, přiznám se, moc nebavil, nabere děj zběsilou rychlost a nezastaví se až do konce knihy. Příběh je napěchovaný akcí a i v částech, kde po sobě zrovna nikdo ničím nestřílí se pořád něco děje. Oproti běžným YA knihám má také Habitat kvalitně napsanou politickou zápletku, uvěřitelnou a dobře promyšlenou. Politické intriky v intrikách jiných intrik jsou tak komplikované, že jsem se v nich místy trochu ztrácela :) ale nakonec, třeba i po chvilce, si všechno sedlo a věděla jsem, co se děje a proč. Líbil se mi také styl psaní. Pan autor mi svým vyjadřováním sedl a místy jsem se docela nasmála. Chvilku to sice trvalo, než jsem textu (a hrdince) přišla na chuť, ale krom pomalejšího začátku a některých trochu delších politicko-vysvětlovacích scén nemám knize co vyčíst. Snad jen malinko otevřený konec. Že by se chystal další díl?
Celkově jsem tedy s knihou velmi spokojená a hodně mě překvapila. YA milovníci se mnou nejspíš souhlasit nebudou, ale milovníci fantasek by si Habitat určitě neměli nechat ujít.

23.08.2016 4 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Původní Jana je původní Jana, ale přes to musím říct, že se mi příběh líbil. Držíme se předlohy :) a proto, že se jí držíme, je celá kniha naprosto předvídatelná. Věděla jsem, co přijde a v jakém pořadí to bude, ale nevěděla jsem, jak to paní autorka zaonačí, aby jí to sedělo do jejího moderního pojetí příběhu. Na celé věci toho bylo tolik k pokažení, že jsem opravdu mile překvapená z výsledku psaní paní Lindnerové. Některé původní situace sice v moderním pojetí kulhají na obě nohy, ale i tak se mi kniha četla moc hezky.

04.06.2016

Rhett Butler Rhett Butler Donald McCaig

V průběhu čtení mi došlo, že kniha Rhett Buttler se nesmí srovnávat s předchozím dílem paní Mitchelové Jih proti Severu. Pohled pana autora je natolik odlišný, že by srovnávání ubíralo dílu na kvalitě a to si rozhodně nezaslouží. Je proto lepší brát ho jako samostatnou knihu a na původní dílo zapomenout. Pak je možné vychutnat si příběh o Rhettovi bez zklamání. Popis válečných časů na Jihu byl zajímavý a líbilo se mi, že jsem se dozvěděla více o postavách jako je Belle Wattlingová nebo Rosemary Buttlerová.

14.05.2016 4 z 5

Obránci Ulthuanu Obránci Ulthuanu Graham McNeill

Po pomalejším rozjezdu byla kniha nakonec akční a napínavá. A pochopitelně končí v nejlepším, takže pořízení druhého dílu je prakticky nutnost :)

15.04.2016 3 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Celou trilogii určitě doporučuji k přečtení, já sama ji nepochybně budu číst ještě několikrát, protože opravdu stojí za to. Na poprvé fascinuje a na opětovné čtení zůstává zajímavým a lákavým oddechovým kouskem. Mezi klasiku žánru se sice nezařadí, ale určitě stojí za pozornost.

11.03.2016 4 z 5

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Děj knihy rozhodně není popisem poklidně plynoucí historie a šťastného rodinného života hlavních hrdinů. Naopak co kapitola to zvrat na politické scéně tehdejší Anglie. Koneckonců probíhá stále Válka růží a oba rody si navzájem nic nedarují.
Zpracování tématu je, u paní Gregory, jako vždy kvalitní. Umí dobře vypíchnout podstatné události a zasadit do nich svoje hrdiny přirozeně a věrohodně. rozhodně jsem se nenudila, spíš naopak, občas je problém se od stránek urvat :).

05.02.2016 4 z 5

Kartář Kartář Charlie Greenberg

Příběh je z počátku trochu zmatený, než člověk pochopí, jak se to vlastně má s těmi karetními výklady a minulými životy. Když se objeví Gliss, začne se všechno rychleji rozmotávat a je možná škoda, že to autor vzal takovým poklusem. Setkání kartáře s postavami v jiných světech a jeho souboje s těmi, kteří ho pronásledují, je docela zajímavé, jen je všechno hodně uspěchané. Škoda, že si s tímto autor nedal více práce. Příběh i zápletka mají slušný potenciál na celkem tlustou bichlici. Knížečka je ale docela útlá, má jen 105 stran a konec je jak pád z útesu. Na půl straně autor vše shrne a působí to dojmem, jakoby měl vlastních postav dost a chtěl se jich co nejrychleji zbavit. Jedno mu ale nelze upřít – i když karty, které v příběhu kartář používá, nejsou kupodivu Tarotové, o Tarotových kartách rozhodně něco ví.
A mimochodem – na ten výklad karet bych šla :)

02.02.2016 3 z 5