Šachovnice královny

Šachovnice královny https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145136/bmid_sachovnice-kralovny-hTl-145136.jpg 3 22 10

Švédská královna Kristýna se narodila proto, aby vládla. Jako jedna z nejzajímavějších a také nejkontroverznějších panovnic evropských dějin však musela řešit ošemetné dilema: poslechnout hlas srdce a konvertovat ke katolicismu, ovšem za cenu ztráty koruny a nuceného odchodu ze země, anebo přijmout osud panovnice protestantského Švédska, k němuž byla předurčena, a nikdy se nezbavit neklidu života sešněrovaného společenskými konvencemi. Velká milovnice umění zakotví v Římě a je vystavena nejednomu pokušení; s podporou Vatikánu může být dál důležitou figurkou na politické šachovnici Evropy, avšak zároveň čelí nástrahám pozemského života. V jejím nitru smrtelníka předurčeného k hvězdným cílům se odehrává svár světských pokušení a nejvyšších ambicí, vášně a pomsty. Strhující příběh.... celý text

Jája92
Jája92
20.07.2020 3 z 5

Jedna z knih, u které jsem se musela vyloženě nutit do čtení a s rozporuplnými pocity jsem ji zakrátko opět vracela do knihovny.

Venezia
Venezia
06.02.2018 1 z 5

"Modré pančuchy", rodičovská literatúra alebo gilotína v 17. storočí? S takýmito vedomosťami z dejepisu by autor nemal písať historické romány

Nikolaoss
Nikolaoss
29.01.2017 2 z 5

Šachovnice královny není kniha, ke které bych se někdy chtěla vracet. Pořád mi v ní chybí nějaký smysluplný děj a příběh, který by mě zaujal. Než jsem se dokázala propracovat k něčemu zajímavému, uvažovala jsem několikrát, že knihu odložím. Náznaky děje tam sice byly, ale opravdu bavit mě kniha začala přibližně v polovině a to se mi zdá slabé. Za sebe tedy knihu doporučit bohužel nemohu.

Trpiska04
Trpiska04
21.11.2015 4 z 5

O královně Kristyne jsem četla zajímavější knihy. Knihu jsem přečetla, ale nezaujala mě.

ritz
ritz
19.01.2015 3 z 5

Kniha byla zajímavá, mám ráda historické životopisy, tak mi ani nevadila forma, kterou je psaná. O této královně jsem neměla žádné povědomí, ale musela to být "děsná ženská".

Vojslava
Vojslava
15.11.2014 4 z 5

Dobrá charakteristika rozporuplné osobnosti, jakou Kristina Švédská byla - i s postižením doby, která mnohé podnítila. Uznávám však, že těm čtenářům, kteří jsou zvyklí na historické romány plné spádu a dialogů, se nebude kniha číst lehce. Memoárové a dopisové romány jsou však někdy více vypovídající...

Paganfairy
Paganfairy
27.07.2014 2 z 5

Obyčejně mám knihu za pár dní přečtenou, ale u téhle jsem strávila měsíc a k tomu jsem ji dočetla jen do poloviny. Čtení mě nebavilo. Díky absenci dialogů jsem se na příběh těžko soustředila a přišlo mi vše jen takové jednolité, stereotypní a nudné. Je sice zajímavé, jak si autorka poradila s perspektivou a jakou formou příběh vyprávěla.. ale hodilo by se to spíše na pár stránek jako vsuvka, a ne na celou knihu.

fraste
fraste
26.01.2014 4 z 5

když jsem si tu knížku vzal a podíval se,že je prakticky bez dialogů, jen vyprávění, dopisy, měl jsem ze čtení obavy, ale kniha mě výrazně překvapila, čtivá,zajímavá, spousta informací o Evropě v té době, určitě mě nenudila

hromes
hromes
06.07.2013 4 z 5

Zprvu jsem zvolil Šachovnici královny pouze jako nenáročné prázdninové čtení, ale musím uznat, že jsem byl příjemně překvapen. Jedná se o zdařilý historický román se vkusnou ich-formou různých postav a plný zajímavého období jedné epochy evropských dějin.

malen
malen
19.06.2013

Děsně nudné, možná to později dostane spád, ale já to vzdávám a nedočtu to.

17. století královny Švédsko historické romány

Autorovy knížky