nikol1774 nikol1774 komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Druhý díl, co k němu napsat. Celou sérii knih jsem si koupila jenom proto že měli krásný obálky a vůbec nic jsem o nich nevěděla a než jsem knihu otevřela tak jsem si o ní stále nic nezjistila. Tak si čtu a čtu fandim Cormoranovi aby Quina našel a z ničeho nic mě napadne, že si přečtu článek na zadní obálce knihy. Největší chyba, kterou jsem mohla udělat, protože jsem zjistila, že o hledání vůbec nejde. Pokud si někdo čte tyhle recenze před koupením a čtením knihy, nečtěte ji zezadu jako první, protože pak je polovina knihy nuda. Od tohoto přelomu je to ale znovu zajímavé a znovu vás to nutí číst a číst. Druhý díl je nakonec stejně super jako ten první.

16.09.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Z celé série určitě nejlepší knížka. Super postavy moc mi sedli. Cormorana a Robin jsem si strašně oblíbila. Určitě je tohle jedna z mála opravdu povedených detektivek. Zajímavý a originální děj. Kniha nejde jen tak odložit, stále víc a víc vás nutí číst. Jako vždycky u detektivek jsem se ani tady netrefila do vraha. Ovšem tady ne to opravdu šok. Nikdo si snad nemůže myslet že je to právě on.

16.09.2017 5 z 5

Divosi Divosi Don Winslow

Za mě, nic moc, spíš nic než moc.. Vůbec jsme se netrefila do výběru, opravdu nezajímavá knížka.. pro puberťáky..

16.09.2017 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Trochu TOPOVKA. Super děj, super postavy, oblíbila jsem si jednu postavu a pak jsem zjistila, že v seriálu jí hraje moje oblíbená herečka, jako bych to věděla. Pěkně napsaná, orientovala jsem se v ní hned od začátku, na rozdíl od Manželova tajemství. Tahle kniha mi konečně řekla jak jsme my ženský hloupý. Líbilo se mi jak vždycky za kapitolou byli komentáře jiných postav, bylo vidět jak pěkně si my ženský věci překroutíme pro naše dobro. Bez toho abych si to uvědomovala jsem zjistila, že to dělám taky. Za mě je tohle fakt hodně dobrá knížka a opravdu stojí za to si jí přečíst. Už se těším až se začnu koukat na seriál.

25.07.2017 5 z 5

Já a Kaminski Já a Kaminski Daniel Kehlmann

Taková oddechovka, není moc co vytknout ani co vyzdvihnout.. Četla jsem lepší knihy ale i horší. Knihu jsem si koupila v levných knihách a nevěděla jsem co od ní čekat a když jsem začala číst trochu mě zamrzelo, že to není o ženě a Kaminském, ale nevadí. Pořádně jsem nepobrala konec, proč Kaminski zůstal sedět na pláži a Sebastian odešel?

25.07.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tak tohle bylo hodně slabý.. Nutila jsem se číst každou stránku, zhruba v polovině jsem to chtěla vzdát, nakonec jsem to dočetla protože mě začalo zajímat jak to dopadne a když už jsem se dohrabala ke konci knížky, najednou tam bylo něco o válce co v celý knížce není, no ok... a co se stalo se Cyrou a Akosem, jsou spolu nebo ne, co se stalo s Ryzkem, vrátil Ejehovi (nevím jak se to píše) jeho vzpomínky nebo ne, žije nakonec ten Ryzkův a kdo je tedy Cyra když ne Noavek?? Tyhle otázky mě hnali ve čtení dál, jenom tyhle otázky a nakonec na ně není odpověď? Chystá se pokračování nebo to takhle skončí?
Jedna hvězda je za obálku, ta je fakt dokonalá a taky proto, že mě aspoň něco z tý knihy zajímalo...

25.07.2017 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku to tedy byla pěkná matlanice. Knihu jsem začala chápat až někdy od 70 stránky, kdy se pomalu začaly prolínat příběhy všech postav, které byly uvedeny na předchozích stranách. Když jsem si tedy zařadila všechny postavy, tak to začínalo být zajímavé. Bylo mi líto, co se stalo Tess, ale na druhou stranu jsem si přála aby jí to vyšlo s Connerem. Nakonec se vrátila ke svému manželovi, což mi přišlo dost hloupý. Cecilia měla život taky dost těžký, ale přišla mi hrozně klidná do tý doby než jí John-Paul oznámil co udělal. Dost mě to překvapilo, vůbec jsem to nečekala. No a Rachel, chudák malá, neumím si představit jak s tím mohla žít, je něco hroznýho když přežijete vlastní dítě. Jsem ráda, že nakonec zjistila pravdu. Knížky od Liane Moriarty mi přestávají připadat zvláštní, jsou to takové oddechovky, které neurazí a v žádném případě nenadchnou. Určitě existují mnohem lepší knihy.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

(SPOILER) Kniha mě celkem překvapila. Alice mi sedla. Byla jsem ráda za to jaká byla dřív a né teď. Dominick mi absolutně vůbec neseděl a chtěla jsem aby se Alice a Nick dali znovu dohromady a byli takoví jako dřív. Líbilo se mi jak Alice dělala všechno proto aby její život v roce 2008 vypadal stejně jako její život v roce 1998. Bylo vidět, že i když si v těch deseti letech něco udělali pořád se oba dva milovali. Bylo mi líto jejích dětí a zároveň mi přišlo, že jsou trochu nevychovaní. Mamince se stala taková nehoda, ale přece to nebyla její vina a nejstarší z jejích dětí bylo vlastně to, který bylo nejvíc nechápavý. Přišlo mi,že to pro Alici muselo být o to těžší. Když se Alici vrátila paměť a ona znovu odsuzovala svého manžela a Dominick byl pro ní vším, myslela jsem, že snad tou knihou bouchnu a vykašlu se na poslední kapitolu, ale díky bohu za to, že jsem to neudělala a ještě si jí přečetla a dozvěděla se, že Alice a Nick jsou spolu. Byla jsem ráda, že to takhle dopadlo, super oddechovka :)

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Od knihy jsem čekala daleko víc. Kniha neměla vlastně skoro žádnou zápletku. Saskia mi neskutečně lezla na nervy, díky ní se mi knížka četla i trochu hůř v závěru jsem s ní maličko soucítila a byla jsem ráda, že se nakonec Ellen a Patrickovi do života přestala míchat a naučila se žít svůj vlastní život. Ellen mi trochu připomínala mou nadřízenou, byla taková milá, hodná, chápavá a hlavně taková free. Celkový hodnocení knihy, asi bych napsala, že to byla taková příjemná oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Kniha, která se dokonale hodí na začátek léta.

27.06.2017 4 z 5

Kniha mě strašně nadchla. Krasně se četla. Všechno bylo dokonale popsané, připadala jsem si jako bych koukala na film, umím si dokonale představit každý detail, který je v knize popsaný. Nutila mě číst dál a dál a nakonec to dopadlo tak, že byla během jednoho dne přečtená. Těším se na druhý díl i na autorčinu knihu ''Šťastní lidé mají snadný život''

27.06.2017 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Podle názvu jsem si myslela, že hlavní postava se bude jmenovat Elizabeth, to je ale omyl. Hlavní postava je pouze Elizabethina kamarádka. Maud mi bylo hrozně líto, neumím si představit, že by tohle jednou v daleké budoucnosti mělo postihnout mě. Je to tedy v první řadě román, s prvky detektivky, což mi absolutně vyhovovalo.
V závěru knihy jsme se tedy dozvěděli kam se Elizabeth poděla, ale nedozvěděli jsme se co se s ní stalo, tedy je možné, že je to tam zmíněno, ale já jsem to nepostřehla, což mě trochu mrzí.
Závěrem bych chtěla napsat, že je škoda, že se kniha nejmenuje podle hlavní postavy, ale to se dá přehlídnout, hodnotím 4* jenom proto, že jsem četla i lepší knížky.

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Knihu jsem si vybrala podle obálky ačkoli vím že se to nedělá tahle obálka mě opravdu zaujala. Když jsem začala číst překvapilo mě jak hezky se čte. Děj byl opravdu zajímavý, neměla jsem ani ponětí o čem khniha je, ale překvapilo mě jak hezky se dá psát o takovém závažném tématu. Zpočátku jsem nemohla vystát Ilonu, přímo mi vadila, kdežto Veronika byla taková milá a hned jsem si jí oblíbila. Když ale příběh začala vyprávět Ilona pochopila jsem jí a tak jsem si oblíbila i ji. Kdo mi opravdu vadil byl přítel Sáry. Celkem příjemná oddechovka.

19.06.2017 4 z 5

Tři v posteli Tři v posteli Carmen Reid

Kniha byla čtivá, zajímavě popsaný porod. Když jsem četla průběh porodu, přišla jsem si jako bych to byla já kdo rodí, úplně jsem s ní soucítila i když jsem ještě těhotná nebyla, úplně jsem si to uměla představit, celý průběh. Bohužel, porod byl na knížce to nejzajímavější a dál se nic moc nedělo. Taková oddechovka na léto. Nenadchne ani neurazí.

05.06.2017 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

31.05.2017 3 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Další z mnoha knížek, v kterých jsem se spletla. Čekala jsem méně a dostavilo se o dost více. Konečně případ, který řeší žena. Zaujalo mě jak autorka napsala prvních pár stránek o tom, proč knihu začala psát. Přišlo mi to velmi milé, dle mého názoru pěkný začátek, když začala komunikovat se čtenáři. Když se ještě vrátím k ději, super zápletka a pěkný konec, měla jsem po těle husinu při poslední ''scéně''. Opravdu krásná knížka.

31.05.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem dlouho odkládala a nějak se mi jí číst nechtělo. Když jsem si teda řekla, že si jí přečtu moc jsem od ní neočekávala. Ale... byla jsem hodně mile překvapena, kniha mě opravdu zaujala. Děj jsem hltala a pořád chtěla číst dál, nedala se odložit, pořád mě zajímalo jak to dopadne s každým řádkem víc a víc. Byla to hrdinka. Zasloužila by si skončit líp.

31.05.2017 5 z 5

Vražedné šílenství Vražedné šílenství Gary Van Haas

Když jsem knihu začala číst vůbec jsem jí nechápala, bylo tam toho najednou hrozně moc, historie Indie, jména významných osob pro Indii, vůbec jsem nevěděla jestli tyhle jména budou v celý knize, jestli se je mám snažit zapamatovat abych pak věděla kdo všichni jsou, no hrůza. Když jsem se dostala přes ten asi 100 strankovej úvod začala jsem se v tom orientovat, nakonec tam těch postav bylo všeho všudy 6. Abych se dostala k tomu, že kniha měla být Thriller... Ta knížka má 328 stran s tím že v každý kapitole je jedna až tři věty o vrahovi nebo o další oběti, zbytek se točí kolem ženy a muže, který k sobě mají složitý vztah. To napínavý, který má thriller mít je napsaný v posledních dvou kapitolách.. Od začátku mi bylo jasný kdo je vrah, děj byl trochu předvídatelný.
Abych to shrnula kniha nenadchne ani neurazí, takovej průměr.. Kdo si jí přečte může být rád za něco trochu jinýho, když se děj odehrává v Indii a kdo si jí nepřečte o nic nepřijde.
Pád vzhůru od spisovatele je rozhodně lepší.

09.05.2017 3 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Ze začátku jsem se vůbec nevyznala v ději, nevěděla jsem kdo je jaká postava, pak jsem se v tom začala orientovat a začalo to dávat smysl. Jediný co se mi líbilo byl konec, kdy se teprve začalo něco dít a začalo to být napínavý. Všechno co mělo být hned od začátku bylo až na konci, takže kdybych knihu začala číst až od 200 stránky líbila by se mi o dost víc a o nic bych nepřišla.

05.05.2017 2 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Tahle kniha byla určitě lepší než první díl. Bavila mě zase víc z pohledu policistů. Ale už mě i zajímal život Thomase a jeho sestry. I když mě tenhle díl bavil víc než první určitě už si další díl nekoupím.

02.05.2017 3 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Knihu jsem si koupila jenom proto že byla levná. Už to nikdy neudělám.
Vadilo mi že hlavní postavy jsou odněkud z Ugandy a jsou to takový typický náboženský blázni. Opravdu mě kniha nějak nezaujala. Bavila mě víc z pohledu policistů.

02.05.2017 3 z 5