nikkitta201 nikkitta201 komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Výborné čtení. Myslela jsem si, že to bude podobné jako film na který odkazuje obálka s Kate Winsletovou, ale naštěstí tomu tak vůbec nebylo. Knížka se čte rychle. Postavy jsou pravdivě skutečné. Story udržuje v napětí a člověk se při čtení baví.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

super knížka pro můj ročník. Fantasticky se čte a člověk se dozví dost o době, ve které jaksi nežil :) Nejsou to takové ty učitelské řeči, ale příběh, ze kterého se dá dobře poznat co to bylo za dobu. Asi jako Pelíšky.

22.03.2018 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

hodně dobrá kniha. přečteno během dvou dnů na dovolené. Jiná kultura, jiné zvyky. Člověk je najednou vděčný, že může žít v Česku :)

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Je to seznam známých kauz. Jsou zpracovnány na jednom místě a za sebou tak, že z toho člověka až mrazí. Jen nevím, jestli je všechno uplně pravda. Někdy je to totiž hodně přehnané. Knížka se čte dobře i když je dost náročná.

22.03.2018 3 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Fantastická kniha, jenom stále nerozumím jejímu rozuzlení. Když už se hlavní hrdinka dokáže vypořádat se všemi nástrahami ředitelky Vougue, nezůstane tam a odejde začínat jinde znovu a to kvůli vztahu s klukem, který ji ani jednou za celou dobu nepodrží a ještě jí pořád předhazuje jaká je hrozná kariéristka. - Prý je to psáno podle skutečné události. Čte se senzačně.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Nesmrtelný seriál v knížce, kterou můžu mít sebou kdekoliv. Četla jsem několikrát jako odměnu po zkouškovém a vždycky mě potěšila. Je ale pravda, že si při čtení představuji skutečný seriál i herečky a to jak mluví.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tahle klasika je pro mě už trochu nečitelná. Jazyk se mi nelíbí a nedokážu se na něj delší dobu soustředit. Když už se začtu, děsí mě hororové obrazy, které autor líčí. Určitě doporučuji všem, kteří se rádi bojí a milují husné chování.

22.03.2018 4 z 5

Karel Čapek v slzách a věčnosti Karel Čapek v slzách a věčnosti Michaela Košťálová

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. Bohužel je plná nesmyslů. Dělala jsem z ní referát a samozřejmě jsem nevěděla, že tam budou takové chyby. Kvůli tomuhle zásadnímu nedostatku jsem musela zápočet opakovat. Autorka tam o sobě píše, že je vystudovaná historička. Leda v Plzni.... jsou tam hlouposti nejen historické, ale také zcela laické, kterých jsem si bohužel včas nevšimla. Např. V první kapitole autorka cituje Karla Scheinpfluga s tím, že Čapek chtěl být od začátku spisovatelem a často o tom mluvil i psal: "Od dětství byl přesvědčen, že bude spisovatelem, a již jako patnáctiletý ujišťoval v dopisech svoji první lásku Anielku, že není obyčejným člověkem." Dále se však slovy autorky dovídáme shrnutí, že Čapek nikdy spisovatelem být nechtěl, neboť nevěřil, že by se tím mohl uživit.

28.04.2018 odpad!

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

fantastická kníža od ilustrátorky Sexu ve městě. Je tam spousta kreseb, které stojí za to a příběh o vzhniku luxusní značky.

Holka drzá Holka drzá Tereza Šefrnová

Super knížka. Dobře se čte a příběh rychle ubíhá. Je to o holce, která taky studuje a vztahu se ženatým chlapem. Prý je to psané podle osobní zkušenosti. Mě spíš bavil ten zákulistní pohled do světa celebrit, který je místy dost drsný. Čte se rychle, líbí se mi hlavně současný jazyk - zato palec nahoru!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První knížka od tohoto autora v mé sbírce. Četla se parádně. Je psaná z hlediska dvou pohledů. Z jedné strany knihy se čte mužský svět a z druhé strany knihy ženský - stejné situace zažívané dvěma různými pohledy. Někdy z toho až mrazí, ale je to vtipné a dobře se to čte. Určitě si přečtu i další knížky.

22.03.2018 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

fantastická knížka. Sice je zvláštní, že je hlavní postava pořád tak nejistá, ale já miluju cestování a dobrodružství a to všechno v knize je!

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velmi dobře napsaná kniha na dosti odporné téma. Dobře napsaná je určitě nejen proto, že se rychle čte a člověka zajímá i když se mu z tématu dělá kolikrát i špatně.

22.03.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Fantastické detektivní čtení na dovolenou. Je psané trochu jinak než jsem zvyklá. Má na konci každé kapitoly shrnutí za každou (nebo spíš klíčovou) postavu. Naznačuje možná řešení a zároveň čtenáře i zavádí. Viděla jsem i seriál, který je ale natočený úplně jinak, takže pokud jste ho někdo viděl, a bavil vás, tak by u vás mohla zabodovat i tahle knížka.