nikkifinn nikkifinn komentáře u knih

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Strašná slabota. Naprostá kopie Chatrče, jen si autor vybral jinou postavu. Stejný koncept, stejné myšlenky, stejná "zahrádka"... jsem zklamaná. Chatrč byla TOP, tohle fakt ne :(

28.10.2018 2 z 5

Potíže s empatií Potíže s empatií Gavin Extence

Jaj, to byl doják .... když jsem četla anotaci, myslela jsem si, že půjde o četbu jak dělanou na city, protože prostě hlavní hrdina a rakovina. Jenže hlavní hrdina - Gabriel - byl do dobré poloviny prostě strašnej hajzl, člověk bez empatií, kterého zajímají jen šesticiferná čísla na výplatu. Vše umě proloženo skutečnými událostmi z finančnictví a politiky, takže člověk nabývá dojmu, že nečte příběh o lásce a vážné nemoci. To všechno má změnit Caitlin, která ale není žádnou záchranou příběhu, řekla bych. V podstatě mi přišla až skoro nadbytečná vsuvka v Gabrielově životě, nicméně se mi dost líbila a stala se skvělým osvěžením celého příběhu. Naopak se mi ještě více líbila Gabrielova psychoterapeutka, která nedávala svému pacientovi nic zadarmo a dost často jsem se přistihla, jak se nad jejich rozhovory doslova řehtám. Naopak jsem nedokázala potlačit pláč nad posledním rozhovorem Gejba s otcem. To se z těch očí valily potoky slz a nešlo tomu zabránit. Užasná kniha. Jednak proto, že si nehraje na "zahraju ti na city, bo hlavní hrdina má rakovinu", jednak proto, že budete jedním dechem číst o síle politiky a moci peněz, jednak proto, že si zde přečtete spoustu užitečných názorů na život a na člověka jako takového, jednak proto, že to celé psal chlap, což je zárukou skvělých hlášek a "zvláštního druhu" chlapského přemýšlení, jež nechává autor skrze hlavní postavu dokonale ventilovat :-) Už dlouho mne žádná kniha tak nebavila a tak nepřekvapila.

14.07.2018 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Knihu jsem začala číst někdy minulý rok, dotáhla to do slabé poloviny a pak ji odložila. Musela jsem ji začít číst znovu, protože byla hodně náročná, v podstatě jsem do půlky netušila, o co jako jde, kde kdo co a jak... ale nevzdala jsem to, protože hlavní hrdina je prostě srdcovka (asi stejně jako Thomas Cale) na první čtení :), i když po celou dobu knihy neřekne jediné slovo...V momentě, kdy se člověk dostane za polovinu, všechno do sebe začne krásně zapadat a člověk začíná chápat, proč se které věci dějí, jak Tulák přišel k malému uzlíčku, který neustále tahá s sebou...
Je to zkrátka jedna z nejzvláštnějších knih, jakou jsem kdy četla, protože autor se doslova vyřádil na vytvoření vlastního světa plných podivných lidí/nelidí. Nevěřila jsem, že to řeknu, ale moc se těším na druhý díl :)

27.05.2018 4 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Věra Řeháčková

Milá kniha. Četla se v podstatě sama. Smutný životní příběh. Jedna vteřina v životě změní život celé rodiny. Vteřina, jejíž autorem ani nejste. Občas je osud krutý a neúprosný, ale karma funguje a i tento příběh dopadne v podstatě šťastně... až slzička při posledních stránkách ukápla :-)

11.05.2018 3 z 5

Sukničkář Sukničkář Karin Krausová

Spíše 3,5 hvězdiček :) Ten konec mě naštval. I když, evidentně i tací jsou, kteří si z průseru v životě nevezmou vůbec žádné ponaučení...

24.09.2017 4 z 5

Pákistánská princezna Pákistánská princezna Monika Wurm

No, zvláštní kniha. Jako čtenář musím přiznat, že byla docela čtivá a příběh nebyl tak špatný. Kdybych byla knižní kritik, byl by tohle normální brak. Některé dialogy mi přišly strašně úsměvné, ono erotické napětí, co kniha slibovala, se odehrálo až kdesi ke konci knihy a to jsem přelouskala ještě s úsměvem na tváři, no... :) Ale jinak příjemná oddechovka, i takové jsou třeba :)

02.10.2016 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nepamatuji, kdy naposledy jsem tak moc plakala u nějaké knihy. Prakticky dvě strany před koncem jsem jen držela hlavu v dlaních a nebyla schopna to na pár minut ani dočíst. Veškerý oční stíny na tričku :) Bože, tohle bylo silný.

01.09.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pro mne dost zklamání. Třetí díl jednoznačně nejslabší a souhlasím s komentářem, že bylo trochu škoda, psát z pohledu Tobiase, protože bylo znát, že to píše žena. Tobias mi od prvního dílu tak hodně zženštěl a vůbec, od počátku třetího dílu, kdy to ještě mělo náboj, se to celé kamsi rozplynulo a já si přála, aby už byl konec knihy. Nápad s "experimentem" sice dobrý, ale celé se to třískalo o sebe, byl v tom chaos.... škoda. Nicméně, na zfilmování se moc těším :)

13.02.2016 2 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Neskutečné! U druhého příběhu jsem sušila slzy na krajíčku. U čtvrtého se mi už chtělo zvracet. Po zavření knihy jsem byla naprosto zhnusená a ráda za toho chlapa, kterého mám po svém boku ♥ tedy Čecha :-) Výborná kniha!

29.08.2015 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Líbí se mi příběhy vyprávěny z pohledu mužů a autorka to umí. Přesvědčila mne už s Hot Boys, Hell Boys mi přišlo malinko lepší a dávám plný počet :) Jen už, prosím, žádný culíkatý frajery :-D

28.08.2015 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Četla jsem jako e-book/recenzní výtisk od CooBoo, proto hodnotím před vydáním samotné knihy.

2/5

Děkuji. Stačilo. Nesnáším příběhy založené na lžích, výmyslech, nesnáším holky, co jsou neustále nafrčené, bez úsměvu, což se hlavní hrdince dělo snad až do 170. strany, kdy se poprvé usmála. (Aspoň mi to tak přišlo.) Absolutně nezáživné postavy, nezáživný děj. Nebavilo mne to. Nemám osobně ani přes můj věk proti young-adult vůbec nic. Před touto knihou jsem četla jinou YA a té jsem z fleku dávala nejvyšší hodnocení. Tohle bych viděla spíše na dětské čtení, které by snad i pak mohlo bavit. Já osobně bych tuto knihu dceři nepořídila. Nepřijde mi moc fajn inspirovat se hrdinkou, která zatlouká, vymýšlí si, lže, dělá nesmysly a není upřímná k nikomu, natož tak k sobě. Jediný plus je to, že se opravdu dobře četlo, šlo to rychle. I když v mém případě spíše naštěstí.

11.07.2015 2 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

A mně se to docela líbilo :) Bylo to psáno svižně, čtivě, sice opravdu nejde o žádný strhující thriller, ale nebylo to špatné a určitě si přečtu pokračování.

21.06.2015 3 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Skvělá, úžasná, nádherná kniha. Ohromně jsem se bavila, tolikrát jsem vyprskla smíchy a na konci mi tekly slzy dojetím... ach ♥ Joyce, její tatínek (úžasný), humorný Justin i ostatní... no prostě skvěle napsáno, charakter všech postav na jedničku... chci další od autorky :)

13.06.2015 5 z 5

Porno a já Porno a já Tarra White (p)

Zajímavý pohled. Kniha určitě nikoho neurazí, naopak, zodpoví a vyvrátí mnoho pochybných otázek a náhledů na porno odvětví. Za jeden den přečteno, moc příjemně napsáno.

28.05.2015 3 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Je úsměvné, že knihu autorky, kterou tak zbožňuji, hodnotím jako odpad. To bylo vážně velmi špatné. Když jsem četla komentáře k této knize, myslela jsem si, že jsou čtenářky jen příliš náročné, ale tohle bylo opravdu katastrofální psaní. Uvažovala bych nad jednou hvězdičkou nebýt "horkokrevné klisničky" a dalších výrazů, ze kterých jsem vyla na měsíc jak podrážděný vlk. Jde vidět, že je to hooodně staré dílko, protože novější knihy Sandry nemají chybu a od tragických dialogů v tomto znění dávno upustila. Strašné. Nečetla jsem dlouho nic tak špatného. Vážně.

28.05.2015 odpad!

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Z počátku se příběh tvářil zajímavě, ale čím víc se blížil konec, tím víc utrpení pro mne. Bohužel. Další díl číst nebudu. Jdu se mrknout, jak si s tím poradili v seriálu.

08.05.2015 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ještě žádná kniha mne tak nenas*ala, jako tato. Vypravěčka je jedna z knih, která bude patřit mezi moje nejoblíbenější a u nichž mne strašně bolí, že dávám nižší hodnocení než si skutečně zaslouží. U této knihy jsem hltala každou stránku, proplakala spoustu slz, neskutečně mne emočně vycucala a zároveň mne nabila štěstím, že mohu být vděčná za to, co všechno mám - postelí počínaje, botama konče. Líbilo se mi, že se v příběhu nabízí nejen pohled vězeňkyně Minky, ale také vyprávění příslušníka SS - já osobně ještě nečetla žádnou knihu z období druhé světové války, kde by se odhaloval pohled také z druhé strany, jak to prožívali ti, co vykonávali zvěrstva. Autorka odvedla naprosto precizní práci, ale (!!!) v žádném případě ji neodpustím posledních 50 stránek, díky nimž skončil příběh úplně jinak, než jak se po celou dobu nabízelo, naprosto mi to nedávalo smysl. Nehledě na to, že skončil jednou velkou lží. Miluji tuhle knihu, strašně, ale mám chuť si konec přepsat po svém. Strašně mě to rozčílilo!

01.05.2015 4 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Lepší jak drátem do oka...

20.04.2015 2 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Nepochopila jsem rozhodnutí počeštit autorce příjmení a nechat název knihy v angličtině. Obvykle mi ani nevadí v knize pár chyb, ale tady jich bylo zase nějak příliš - chybějící písmena, špatné skloňování nebo časování... fakt mi to vadilo.
Avšak, co se týče příběhu, nebylo to tak špatné. I když první polovinu knihy jsem četla často s nadzvednutým obočím. Nesedlo mi pár dialogů a myšlenek, druhá půlka knihy byla vynikající, šlo o skvěle zpracované citlivé téma, i když, kdo já jsem, abych měla nárok knihu hanit, kritizovat nebo rozebírat :-)

Je to spíše 3,5, ale dám 4*

16.04.2015 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

4,5 - chci další od téhle autorky. Křehké dívčí srdce mám v sobě evidentně stále. Stokrát už tu takový podobný příběh byl, ale takhle napsaný jen sotva. Opravdu moc prima čtení. Smála jsem se, slzičky měla na krajíčku a taky se červenala nad - ehm - pár kapitolami... (tahle autorka by měla dávat jednu dvě lekce paní Jamesové) :-)

08.04.2015 4 z 5