Nikka07 Nikka07 komentáře u knih

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Musím říct, že jsem si ji přečetla snad třikrát, a pořád stejně nadšeně. Kniha je velice dobrodružná, dokonce bych ji místy dala i do menšího hororu. Navíc jak tam popisují víly, nebo ty plivníky... Řekla bych, že celkem originální. A ty obrázky... Nádhera. :D Třeba ten dvoustránkový ze slunovratu. Nebo tý čarodějnice. Ke konci obdivuji Kendřinu odvahu.
Souhrn: Kniha nadchla, nemohla jsem se odtrhnout + super obrázky = 5*
:D

16.12.2012 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

No... první stránky byly super. Vlastně celá knížka byla fajn. Občas mi vadilo, že Violet pořád brečí. Jinak, líbilo se mi, že to jedna z prvních knih, kde jsou upíři / vampýři jako ti zlí. Naprosto mě dostalo, jak tam ke konci Kaspar říká, že se nemůže dočkat, až Violet přestane tlouct srdce. Hned se mi totiž vybavilo, jak Edward v Twilightu Belle pořád opakoval, jak pro ni chce to nejlepší a žádná proměna nebude. xDD
Ale zpět ke knížce. Líbilo se mi to. :o)

21.07.2013 4 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Nádherná a skvěle procítěná kniha, o životě chudého děvčete, protkaný spousty dobrodružstvími. Bohužel, čas od času jsem pár odstavců přeskakovala, což je výhradně můj problém - dělám to skoro nevědomky. Stejně mě ale dokázalo rozbrečet, o kolik lidí přišla, a koho naopak našla. Jestli mám být upřímná, to, že je ona její matka jsem tak nějak tušila. :D Stejně mě ale naštvalo, co Hetty Eliza vyprávěla. Pokud si ovšem nevymýšlela. Třeba si hrála na to, že Eliza a Jem budou mít takovou budoucnost. Rozhodně bych si tedy přála víc, aby si vymýšlela, protože pokud to myslela vážně, příjde mi to od Jema dost hnusné. No, uvidíme. Druhou část už mám doma, takže se do ní za chvíli pustím. Ještě musím sehnat trojku. :D

04.05.2013 5 z 5

Šedá smrt Šedá smrt Brandon Mull

Tahle je úplně super! Nedočkavě jsem vyhlížela (zatím) poslední část, a doufám, že bude další! Protože nemám ráda otevřené konce... :D
Nechci vše vyzradit, ale zase se musím někomu (něčemu) svěřit: nejsmutnější byla část s dusivkami. Chudák ***. U toho jsem zase uronila pár slz. Jsem hold citlivá. :)
Nechci se moc vykecávat, tudíž: pro fandy fantasy a hororu, vřele knihu doporučuji. :D

15.03.2013 5 z 5

Nečetla jsem sice všechny díly (ale pilně na tom pracuji), ale tahle je snad nejlepší z těch, co jsem zatím přečetla. Nejspíš proto, že se tam vyskytují postavy, které se mi skoro hned zalíbily. Četla jsem ji tak pětkrát, a klidně bych ji přečetla znovu. Musím sice zklamaně poznamenat, že jsem nejdřív viděla film, a až o několik let později se odhodlala k četbě celé série HP.

07.06.2013 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tak, nejdřív mě zaujal její obal. Následně jsem si ji i koupila. A lhala bych, kdybych řekla, že toho lituji. Vůbec. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Psaní ve třetí osobě mi většinou trošku vadí, ale tady jsem si zvykla jako nic.
Strašně moc se mi líbí vykreslení Prahy, hlavně kvůli tomu jsem si taky knížku pořídila. :D No řekněte, kolik příběhů se odehrává u nás?
U většiny knih jsem schopna předvídat, co a jak, ale tahle kniha byla totální překvapení. Že v tom zuby nakonec budou mít velkou roli, stejně jako Karouiny hamsa tetovaní a Madrigal. A samozřejmě, Akiva. Toho kluka je mi celkem líto, docela mě naštvalo, když je vyzabíjel, ale docela ho chápu. Holku, kterou miloval, mu podřízli na špalku přímo před jeho očima. A to bych vážně nikomu nepřála.
Taky se mi moc líbí povaha Karou, její dětská hravost a tak. :) No prostě moc úža kniha.

Národ Národ Terry Pratchett

Knížka byla super, přestože jsem si některé pasáže musela přečíst vícekrát, abych je pochopila. To nic ale nemění na tom, jak jsem spolu s Mauem prožívala jeho strasti. A pak Přízračná dívka... Jak se ti dva snaží dorozumět, přestože nemluví stejnou řečí. Konec byl pro mě zklamáním, ale smířila jsem se s tím. Nakonec, tenhle konec je snad nejlepší. :o)

18.09.2013 5 z 5

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Četbu téhle knihy jsem dlouho odkládala. Ale pak jsem v sobě našla vůli - vždyť přeci všechny knihy od Breziny jsou fajn, ne? - a dala se do ní. Vtáhla mě do děje, a moc se mi líbila. Tak nějak ve třetině, možná v půlce jsem "věděla," kdo je ten... no, ten co ji dělá ty hrozné věci. Vždyť to bylo jasné, ne? Jenže. Konec mě naprosto ohromil. Ten šílenec byl nakonec někdo úplně jiný, než jsem tušila, což se mi moc často nestává (:D). Musela jsem si to několikrát přečíst znovu, abych to pochopila. Proto si také získala mé sympatie - dokázala mě překvapit. Taky se moc líbilo, jak to bylo popsané. Přestože tam byl několikrát náhled do šílencova života, nedokázali jste určit, kdo to je. Thomas si dával velkého majzla na to, aby se nepřeřekl.
Takže, abych to shrnula. Mělo to - alespoň pro mě - šokující konec, průběh byl taky velmi zajímavý (líbí se mi, že nám spisovatel poradil fintu při krádeži oblečení. xD), no a Viktorie... Nebyla taková ta naivní husička, což znamená, že se mi kniha velmi líbila. Ale znovu bych si ji asi nepřečetla, protože už bych nezažila ten pocit překvapení jako na poprvé.

06.09.2013 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tato kniha byla naprosto divná. Ale v dobrým slova smyslu. Zaujalo mě, jak tam spoustu věcí popisuje v číslech. A její dar... nebo spíš prokletí?
Adama jsem si zamilovala, no, Warnera jsem chvíli litovala, nebo nenáviděla. Jeho arogantnost se mi hnusila. :D No, stejnak to bylo naprosto žůžo. A pak ten konec, Bod Omega. Ten Branden (nebo tak nějak se jmenuje) se mi stal hned sympatický, přestože tam byl sotva na půl stránky. Celkově se mi ta knížka velmi líbila, i když se pořád opakuju. :D

21.07.2013 5 z 5

Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Ivona Březinová

Všechny jsou úžasné, i když mnohé z nich nechápu (např.: Metro). Nevzbudilo to ve mně sice takový panický strach, ale bála jsem se tedy slušně. :D Nejhorší mi přišel Večírek ve dvou, protože jsem hrála s kámoškou tu hru, která je u toho přiložena (? Já to brala v knihovně), takže mám tak trochu strach ze dvou světlých bodů a sípavého dechu. xP

11.06.2013 5 z 5

Pusinka Pusinka Jacqueline Wilson

Tenhle příběh mě dojal. Líbil se mi život Beauty a její maminky, které čelily problémům života. Že bohatství nezaručí šťastnou rodinku. Dobře mu tak, tátovi - dědku jednomu plesnivýmu. Byla jsem strašně nadšená, když to nakonec vyřešily tak, jak to vyřešily. Ale ten konec mě strašně dojal - POZOR, NEČÍST TĚM, KTEŘÍ KNIHU NEČETLI - když potkala toho svého Sama a směla pochovat Lily. Jen jsem trochu nepochopila, jak si povídala s tím Samem v televizi, který jí "odpovídal". Ale jinak je to nádherná knížka. :)

07.05.2013 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Jestli mám být upřímná, tento díl mě trochu zklamal. Na začátek příběhu mě velice udivovalo, jak byla Laurel tvrdohlavá a občas až sobecká. Když má její svět nějaký pravidla, tak by je asi měla respektovat, ne? Nejvíc se to projevilo na té slavnosti na Nový rok. A navíc, jak ke konci řekl Shar: bylo docela sobecké, dávat Tamanimu tolik nadějí.
Ale stejně si pořídím další dvě části, abych zjistila, jak to nakonec skončí. Bude Laurel s Tamanim, nebo s Davidem? (Upřímně, byla bych radši, kdyby s Tamanim. :DD)

03.05.2013 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Tuhle knížku jsem dočetla nedávno. Vybírala jsem si mezi několika (a že jich fakt bylo), ale svým stylem i příběhem mě zaujala více.
A... příběh je sám o sobě dost zajímavý, nápad, řekla bych, skoro geniální. Tak trochu souhlasím s Desire Lydon. Jehel se bojí, a proti trollovi se ani trochu nebojí vystoupit? Dobře, uznávám, nemohla ho zastřelit, ale i tak. No jo, prostě ráda kritizuju.
Na druhou stranu, Tamani si získal i mě. Och. xD Ale fajn. Styl se mi moc líbil, příběh i nápad. Nemám co víc dodat.
Příběh o florele? Originální. :)

30.04.2013 4 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Nádherná knížka!
Ze začátku jsem sice měla trochu problém zvyknout si na psaní ve třetí osobě. Ale dobrý.
A ten příběh... Jedinečný! Ke konci jsem brečela. Strašně mě dojala poslední věta: "O andělu jménem ..." (nebudu vyzrazovat, ještě by mi někdo nadával, že prozrazuju dění v knize.) Přečetla jsem si to asi třikrát a pak jsem knihu zavřela a opakovala si následující: "Pomohly mu vnitřní činy, ne fyzický."
Doufám, že jsem tím moc neprozradila, a tak doporučuji ke čtení. Pokud ovšem rádi romantiku a fantasy. :))

15.03.2013 5 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Knížka je celkem zajímavá. Opravdu se mi na ní líbí, že tady je ta nadpřirozená bytost holka, a ne kluk (Twilight sága atd.). Sice jsem nejdřív četla druhý díl, a pak až tento, jelikož to babička jaksi popletla, ale nemám jí to za zlé.
Děj je celkem chytlavý a zajímavý.

16.12.2012 4 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Musím říct, že se mi tento díl líbil mnohem víc než první, protože tam je víc zvratů a romantiky (xD). Každopádně stejně jako první, tak i tento díl vřele doporučuji (náctiletým. A taky těm kteří si potrpí na zakázanou lásku s nádechem fantasy)

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Takže... Knížce jsem se nejdřív vyhýbala, ale když jsem neměla co číst, tak jsem si jí koupila. A nelituju! Knížka je hodně chytlavá a napínavá. Přečetla jsem jí za pár hodin, jelikož jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Doporučuji :)

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Myslím, že nejlepší knížka z celé série. Strašně se mi líbila ta úplně poslední věta, jak Luce zjistí co je zač, a jak se znovu rozhodnou pro to samé. Prostě BOMBA! Ale kdybych chtěla číst jen tento díl, a nečetla ty první, nevěděla bych "o co go". No, každopádně dávám 5*, a asi si to půjdu přečíst znova :D

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

No... Kniha byla určitě zajímavá, byla to moje první detektivka. Svým způsobem mi přišla zajímavá - docela mi t připomínalo obyčejný život policisty, jehož břemenem se stala brutální vražda. Docela mě bavilo spolu s Kurtem (Wallanderem) přicházet na nové a nové poznatky, přestože to bylo trochu... eh, nevím, jak to říct. Myslím tím, že vrahem nebyl někdo z jeho známých nebo tak, někdo, koho bychom mohli podezřívat. Ale nakonec... Vzhledem k tomu, že to byla moje úplně první detektivka, příjemně mě překvapila. Přesto si troufám tvrdit, že bych někde vyhrabala lepší. :D

25.11.2013 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Tak to bylo rozhodně nečekané. Příběh se dosti zauzluje, a, díkybohu, na konci se alespoň většina z těch věcí vyřeší. Bylo tady tolik zvratů, a já si pořádně poplakala, když zemřela ona osoba. Na scénu přichází její otec, a není tím, kým se zdá být, a já jsem spolu s Clarou řádně zmatená.
Prostě... nádhera. Přečetla jsem to za cca pět hodin, a teď jsem v naprosto euforické náladě. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, a doufám, že to končí nějak hezky. :DD

29.06.2013 5 z 5