nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Čekala jsem něco zajímavého, to mi bylo poskytnuto. Postavy jsem měla během čtení pod kůží.

26.09.2021 4 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

K panu autorovi se určitě ještě vrátím

26.09.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Konečně jsem zase četla něco napínavýho. Naposledy jsem měla poslední pocity u Dívky ve vlaku. Stránky doslova mizely pod rukama. Akorát mi historie záporáka přišla místy povrchní, což je škoda.

22.08.2021 4 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Mladá dívka, která dokáže to, co mnoho lidí ne. Splnit si sen. Odstěhovat se do vysněné Ameriky. Deziluze ve svém pravém slova smyslu.

18.08.2021 4 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Kdysi jedna spolužačka s touto knihou pracovala k maturitě, tak jsem byla zvědavá. Zejména když jsem už v tu dobu znala velmi dobře film Ucho a zjistila jsem, že předlohu napsal stejný autor. Nezklamalo. Kočár do Vídně mi přijde o něco poetičtější, což není nic proti ničemu.

03.08.2021 4 z 5

Ucho Ucho Jan Procházka

(SPOILER) film jsem viděla už v kdysidávnu. Tenkrát na mě nesmírně zapůsobil. Tak jsem se po letech rozhodla konečně to přečíst. Při čtení jsem si všimla, jak přesně použili do filmu dialogy, byly na slovo přesné. Film nezdramatizoval poslední stránky knihy, poté co se Ludvík stal ministrem, ale myslím, že filmu to neuškodilo, ale kniha byla zakončena naprosto výmluvně, přesně. Kniha měla nesmírnou sílu, je to o lidech, politice, strachu, moci i bezmoci, o uchu....ale také manželské drama. Doporučuju i film.

01.08.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Obdivuji cílevědomost a důslednost Dr Galéna. A nesnáším pseudovlastence. Troufla bych si říct: Tolik k dnešní době.
I když se mluví o tak staré knize

29.07.2021 4 z 5

Rybí sliby Rybí sliby Daniela Krolupperová

četla jsem dětem ve školce - bylo to super

13.07.2021 4 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

čteno dětem ve školce - zaujalo

13.07.2021 4 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

tak už mám za sebou další Poirotovku a pokračujeme dál.

14.06.2021 4 z 5

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

jééje letní brigáda při studiu střední školy, kde jsou ty časy.

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

závist, že již nějakou dobu nejsem cílovka této knihy

03.06.2021 3 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

přečteno jako vzpomínka na autora z rodného kraje

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

tak jsem se minulý rok naladila na vánoční atmosféru. Poslouchala jsem podle mého názoru skvěle namluvenou audioknihu. Postavy byly zajímavé, ačkoliv příběh byl celkem spletitý, nakonec dával smysl. Jak to má být ve správné detektivce.

02.04.2021 4 z 5

Sting: Broken Music Sting: Broken Music Gordon Matthew Thomas Summer

Bylo sice dost náročné i v době internetu tuto knihu sehnat, leč zdařilo se!
Příjemné čtení asi zejména pro fanoušky, ale může si přečíst každý, koho zajímá hudba, životní příběhy.

31.03.2021 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

mám doma hodně, hodně staré vydání. pamatuju na tu hromadu knih, které jsem četla jako dítě pořád dokola a tohle byla jedna z nich.

23.03.2021 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

tenkrát mi to bylo jedno, ale dnes vidím jak krutá kniha to byla :-D trošku jako antické drama

23.03.2021 3 z 5

Martinka v cirkusu Martinka v cirkusu Gilbert Delahaye

kdysi dávno jsem tuhle knihu dostala k Vánocům...pokud si to dobře pamatuji. Měla jsem tyhle knihy O Martince moc ráda. Je škoda, že mám jenom tři.

Martinka ve škole Martinka ve škole Gilbert Delahaye

tuším moje první kniha o Martince. Teď nevím jestli k Vánocům, nebo při jaké příležitosti. Ale měla jsem ty knihy ráda.

Martinka v nemocnici Martinka v nemocnici Gilbert Delahaye

pamatuju živě. dostala jsem jako dárek :-)