NikiGrouse NikiGrouse komentáře u knih

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Opět milé povídky nejen o zvířátkách. Nejlepší asi Papoušek pro pastora, to jsem se smála na celé kolo :D

20.02.2022 5 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Kniha mě nadchla, má skvěle propracovaný děj. Pozvolna se seznamujete s rodinou Usherových a dozvídáte se o nich stále děsivější věci. Do toho příběhy Usherů z minulých generací, zvláštní obyvatelé kolem Usherlandu, podivná postava Dýňáka.. To mě docela dostalo, z koho se vyklubal Dýňák a v čem spočívala jeho práce :-O! Poslední třetina knihy byla docela jízda. Děj slušně graduje a všechno do sebe zapadne jako dílky skládačky. Kdo má rád temné knihy, doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Výlet do stok a výšin dob dávno minulých. Čtivé tak na střídačku. Někdy zdlouhavé, pak zase mnoho událostí najednou. A Nana ,,.. moucha, která vzlétla z předměstských výkalů, aby přenášela zárodek společenské hniloby.. ". Holt nikdo svůj stín nepřekročí.

10.01.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Trochu z jiného soudku od Darcy Coates. Oblíbila jsem si strašidelné domy, u téhle série zatím nevím. Mám trochu rozporuplné pocity. Toto téma a typ ,,příšer" moc nemusím (navíc Dorranova matka, to už byl bizár:-D) . Kniha se ale celkem dobře četla, skoro jedním dechem. Nevadilo mi ani, že už to byla lehce červená knihovna.. Další plus bylo prostředí, kde se děj odehrává. Starobylé sídlo, super.

*Tady mě opravdu pobavily komentáře Kam spadla polévka:-D. Nebudu lhát, taky mě to napadlo, ale asi bych to taky moc neřešila:-)..

03.01.2022 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Tyhle báby jsou asi moje nejoblíbenější postavy na Zeměploše:-D

23.02.2021 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Začátek nové série od Darcy mě hodně zaujal. Nebylo to úplně strašidelné čtení, za to celkem originální. Přečteno jedním dechem.

11.02.2024 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tenhle díl mě trochu zklamal. Začátek mi přišel hodně podobný jako v předchozí knize Fantom z Blackwoodu. Měla jsem pocit, jako když už autorce docházejí nápady.. Nicméně stále čtivé, napínavé už méně- situace se často opakují z předchozích dílů:-/

30.07.2022 3 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Je to spíše takový temný příběh jedné rodiny. Hlavní hrdinky Maud mi bylo celkem líto. Šílený otec jí v podstatě vzal téměř vše, co měla v životě ráda. Až na mokřad. Zajímavé bylo, jak mokřad viděla Maud- krásný, plný zajímavých živočichů a rostlin. Naproti tomu její otec vnímal mokřad jako temného protivníka plného démonů a neutišitelného smradu. Úplně jsem ho z knížky cítila:-). Počtení dobré, takže dávám za tři.

29.11.2021 3 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Velmi smutný příběh lady Jane Greyové. A ty poslední chvíle před popravou... opravdu smutné.

23.02.2021

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Jedním slovem: zvláštní

16.05.2024 3 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Zajímavý dobrodružný příběh.

29.09.2023 4 z 5

Skandál v rytmu charlestonu Skandál v rytmu charlestonu Pamela Hart

Příběh plný večírků, třpytu a velkoleposti. Mě se to líbilo.

26.10.2022 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Hooodně to připomínalo Strašidelné domy od Darcy Coates. Děj byl trochu rozvleklejší, místy děsivý. Konec byl ale překvapivě drsný, lehce pootevřený. Že by další díl na obzoru?

24.10.2022 3 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Nevím proč, ale kniha se mi nečetla moc dobře. Zajímavé postavy i příběh, ale mysl mi pořád odbíhala pryč..

13.06.2022 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Hezký pohádkový příběh. Doufala jsem ale v jiný konec. Jak pořád nebylo jasné, který je padouch a který klaďas, tak jsem myslela, že to bude přesně naopak. Takhle byl ten konec takový hořkosladký a od té mojí domnělé verze "pohádky" se to hodně odklonilo.

24.04.2022 4 z 5

Dobře zašitej frajer Dobře zašitej frajer Petr Šabach

Toto zrovna není můj šálek kávy. Pár povídek mě pobavilo, u některých mi chyběla pointa, nebo mi nedošla? Nevím. U novel jsem měla také střídavě oblačno- občas jsem se zasmála, ale spíš jsem se do čtení musela nutit.

16.11.2021 3 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

U téhle knihy nevím, no. Bavila mě tajemná atmosféra příběhu. Pořád ve vzduchu jakoby viselo tajemství.. Tajemství okolo vztahů, vázání lidí, konce příběhu. Co mi ale vadilo bylo to, že jsem měla pořád pocit, jako by se autorka podbízela těm dnešním "trendům" (možná za to obdrží i nějakou cenu). Kdyby byla kniha napsána třeba před 50ti lety, tak by mě to asi tak nedráždilo ( vztah Emetta a Luciana ). Nicméně v dnešní době by mi bylo sympatičtější kdyby Emett byl žena. Pak ještě škoda toho zrychleného konce.

11.08.2021 3 z 5

Mizera Mizera Barbara Cartland

Historické romány mám ráda, ale toto se mi zdálo hodně naivní a přeslazené.

23.02.2021 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Téma velice zajímavé, ale vůbec se mi nedařilo se do knihy začíst.

23.02.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Ač mám raději od této autorky knihy s duchařskou tématikou, byla tato kniha opravdu napínavá a dobře se četla. Hodně podařený thriller.

23.02.2021 4 z 5