NikiGrouse NikiGrouse komentáře u knih

Karlík se mění ve slepici Karlík se mění ve slepici Sam Copeland

Jako jo. Bylo to vtipné

11.02.2024 3 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Začátek nové série od Darcy mě hodně zaujal. Nebylo to úplně strašidelné čtení, za to celkem originální. Přečteno jedním dechem.

11.02.2024 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Četla jsem všechny Strašidelné domy, ale tahle kniha je pro mne zklamáním. Je vidět, že čím více dílů, tím více jde úroveň dolů. Další díl už si nekoupím.

13.10.2023 2 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Zajímavý dobrodružný příběh.

29.09.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Děj si tak klouzal po povrchu, nic závratného. Jako odpočinkový román to celkem šlo.

11.05.2023 3 z 5

Moudrost koní Moudrost koní Grant Golliher

Perfektní kniha. Koňákům bych dala přečíst povinně:-). Jinak mi kniha hodně dala i po té lidské stránce, takže doporučuji každému.

04.04.2023 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno znovu po deseti letech a musím říct, že mě to vzalo úplně stejně jako tenkrát:'). Opět jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Napětí, romantika, dobrodružství a sympatické postavy, které mi byly od začátku velmi blízké. Prožívala jsem s nimi osudy, jako by to byli moji známí. Jdu na další díly:-)

04.02.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Zase trochu něco jiného než jsme od autorky zvyklí. Téma moru, loupeživých band a pokrevní zrady ve svižném příběhu. Trochu jsem tam postrádala více té nepřeslazené romantiky, kterou paní Körnerová tak perfektně umí. I přesto nezklamala. Doporučuji.

27.01.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Začátek knihy se rozjížděl slibně. Doufala jsem, že se bude jednat o klasickou duchařinu, když byl příběh zasazen do historie. Bohužel.. Když jsem zjistila o "co" se jedná, připomnělo mi to spíš film Krotitelé duchů. Děsivé momenty téměř žádné. Romantika v knize vyumělkovaná. Čtivé jako vždy skvěle, ale čím víc Darcy píše, tím více kvalita klesá. Holt prvním dílem Strašidelných domů nasadila laťku celkem vysoko, kterou si myslím, už těžko překonává.

05.01.2023 3 z 5

Dáma z Růže Dáma z Růže Sandra Worth

Pohádka na pozadí kruté doby. Konec byl velmi dojemný.

25.12.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Nebylo to tolik děsivé, ale příběh zajímavý. Docela si ho dokážu představit jako film. V knize mi vadilo přeskakování z postavy na postavu v rámci kapitol. Děj pak byl ve stylu tam-zpázky-tam-zpátky..

27.11.2022 3 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Hodně napínavý příběh. Jen těžko se šlo od knihy odtrhnout.

06.11.2022 5 z 5

Skandál v rytmu charlestonu Skandál v rytmu charlestonu Pamela Hart

Příběh plný večírků, třpytu a velkoleposti. Mě se to líbilo.

26.10.2022 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Hooodně to připomínalo Strašidelné domy od Darcy Coates. Děj byl trochu rozvleklejší, místy děsivý. Konec byl ale překvapivě drsný, lehce pootevřený. Že by další díl na obzoru?

24.10.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tenhle díl mě trochu zklamal. Začátek mi přišel hodně podobný jako v předchozí knize Fantom z Blackwoodu. Měla jsem pocit, jako když už autorce docházejí nápady.. Nicméně stále čtivé, napínavé už méně- situace se často opakují z předchozích dílů:-/

30.07.2022 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Takový hezký odpočinkový román.

05.07.2022 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Nevím proč, ale kniha se mi nečetla moc dobře. Zajímavé postavy i příběh, ale mysl mi pořád odbíhala pryč..

13.06.2022 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Hezký pohádkový příběh. Doufala jsem ale v jiný konec. Jak pořád nebylo jasné, který je padouch a který klaďas, tak jsem myslela, že to bude přesně naopak. Takhle byl ten konec takový hořkosladký a od té mojí domnělé verze "pohádky" se to hodně odklonilo.

24.04.2022 4 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Kniha se četla sama. Hezký historicko-romantický příběh s přiměřenou dávkou napětí. Taková odpočinková četba. Docela mě překvapilo, že tento román napsal muž a tím více, že Čech. Tleskám.

18.04.2022 5 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Poutavý příběh i prostředí. Měla jsem neustále dojem takového "pošmourna", což se k ději perfektně hodilo. Hlavní hrdinové mi do určité doby byli sympatičtí všichni. Pak se to zvrtlo a k Rachel i k tomu jejímu (co to bylo?) italskému panákovi jsem měla odpor. A ještě mě pořád napadalo: .. Filipe, Filipe, ty troubo:'(..Na tuhle knihu určitě jen tak nezapomenu. Zanechá dojem.

12.04.2022 5 z 5