Nicole_picole Nicole_picole komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dokonalá kniha. Věřila jsem jí každé slovo. Stojí za přečtení.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasné dílo! Doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásný příběh o tom, že i jeden člověk může překvapivě změnit svět...nebo alespoň vysadit les.

22.01.2021 4 z 5

Další hodně podařený výtvor od této autorky. Hodně zajímavé, doporučuji přečíst.

16.06.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodně silná kniha. Příběh je úplná noční můra... máme velké štěstí, že je to jen kniha a dopadlo to jinak. Každý by si měl povinně přečíst.

17.03.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Jedna z nejlepších knih, co byla kdy napsaná. Dokonalost.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající dílo. Příběh má spád a člověka baví. I z historického hlediska zajímavé.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Snad ještě lepší než 1 díl, o to víc smutnější.

30.10.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Překvapivé zklamání. Příběhu jsem nevěřila, hlavní hrdina měl až moc štěstí na to kde se nacházel...na místě kde není slitování..

22.01.2021 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě nejhorší víkend s touto knihou. Proboha proč je tak oblíbená?

22.01.2021 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět skvěle napsaná kniha. Příběh který člověka vtáhne.

16.06.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Velká pecka, co Vás strhne.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) SPOILER - Opět skvělá kniha od skvělé autorky. Jen mě zarazilo, že dívka nemluvila.. vůbec... což mi vlastně došlo až ke konci knihy.. Přesto zvládla žít normální život. Opravdu hezká kniha.

22.01.2021 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně silný příběh, opravdu hodně. Psaný projev vynikající. Smutné, ale opravdu hodně dobře napsané dílo.

16.04.2023 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

ÚŽASNÁ kniha! Nemám co dodat, moc se mi libila. Geniální spisovatel. Konec dost překvapil.

21.01.2023 5 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Popravdě jsem od knihy čekala víc, například, že se dozvím, jak vychovát své dítě s respektem, jak se sebou pracovat, jak nahlížet na své dětství...kniha byla pro mě vlastně nezajímavá, neotevřelo se mi nic z dětství, což může být samozřejmě i tím, že bylo super a jen hledám chyby, kde nejsou:))
Nicméně mě šokovalo, kolik dětí - lidí zažilo opravdu hnusné dětství a jak dokážou být rodiče zlí na své děti, což je pro mě prostě nepochopitelné.
Knihu k přečtení nedoporučuji, raději si přečtěte něco od odborníků... například Trauma očima dítěte, na tuto knihu se autorka mnohokrát odkazovala.

08.12.2022 2 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Naprosto vynikající. Popis obyčejných činností, které si mi už ani neumíme představit. Že na praní je třeba přinést vodu ze studny, ohřát ji na kamnech, pod které musíte nasekat dříví a pak prát ručně v neckách. Skvělé!!

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dokonalost!!! Kdo nečetl, ať hned napraví. Skvěle promyšlené až děsivě reálné..

22.01.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih! Popisuje především psychické rozpoložení přeživšího vojáka po skončení války.. zničený život...A to ještě nevěděli, že je čeká druhá světová válka...

09.04.2021 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Vynikající. Stojí za přečtení. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, aby pochopil naši historii. Protože ač příběh není zcela podoben pravdě, fakta zůstávají.