Neposeda Neposeda komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle byla hodně silná kniha, kterou jsem musela dlouho vstřebávat. Po jejím přečtení jsem si přečetla ještě další knihy od autorky, ale tato byla nejsilnější.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi čtiva kniha o tématu o kterém se moc nemluví. O koncentračních táborech vychází spousta knih a románů, o pracovních táborech na Sibiři už toho tolik není a myslím si, že spousta lidí o útlaku Pobaltských zemí Ruskem ani neví.
V románu je spousta bolesti, ale i lásky a víry. Moc hezky napsáno, měla jsem přečteno za dva dny.

20.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi čtivá kniha z české historie, která není tolik známá. Těším se na její pokračování.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha dala bych více hvězd kdyby to šlo... Vyprávění o Kye, z které okolnosti a lidé udělali podivínku a nikdo jí nenazve jinak než holka z bažiny. Díky osamělosti se z ní ale stane znalkyne přírody. Kniha je i oslavou přírody a vnimavosti k přírodním jevům. Konec byl absolutně nečekaný.

04.09.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha o obdivuhodné ženě, která určitě stojí za přečtení. Vlasta Kálalová di Lotti byla nesmírně interligentní, cílevědomá, houževnatá žena, která si šla za svým cílem, smekám před takovými lidmi, jako byla ona.

08.07.2021 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh ač kniha napsaná před mnoha lety stále by si z ponaučení hlavního hrdiny mnozí mohli/měli vzít příklad.

15.04.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jsem ráda, že mě kladné hodnocení zde na Databázi k této knize přivedlo. Je velmi čtivá - ač má téměř 700 stran tak jsem ji přečetla během jednoho týdne a je v ní snad úplně vše - pohled do historie lékařství, touha po vzdělání a vědění, láska, napětí... Doporučuji

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Nádherné ilustrace a pár řádků, které člověka donutí k zamyšlení nad sebou, nad životem, nad světem...

13.04.2021 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Pro mě dost těžká kniha, přijde mi, že všichni, kdo se v knize mihnou mají deprese nebo sebevražedné sklony nebo obojí dohromady. Ale je to na druhou stranu zajímavý náhled na jinou kulturu.

03.03.2022 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Výborná kniha, změnit se dá opravdu každý, stačí jen to správné poštouchnuti. Hvězdičku jsem ubrala jen kvůli závěru knihy, od kterého jsem čekala trochu víc.

18.08.2021 4 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Oddechové čtení o pobytu anglické rodiny na Korfu. Knížku jsem si přečetla hlavně díky Čtenářské výzvě, jinak by mě asi nenapadlo ji číst, což je škoda. Dnes je docela těžké najít knihu, která pobaví a kde nejsou vraždy nebo která neřeší holokaust.

28.07.2021 3 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Historické romány mám ráda, takže když jsem hledala inspiraci do čtenářské výzvy 2021 na titul, kde je v názvu část těla, sáhla jsem po tomto a rozhodně nelituji.

16.10.2021 5 z 5

Neviňátka Neviňátka Michael Crummey

Zajímavá kniha, ač trochu drsná. Trochu mi to připomnělo knihu "Kde zpívají raci" obě knihy mají stejný námět - přežití dětí v divočině poté, co zemřou rodiče.

03.03.2022 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Odpočinková, milá knížka. Četla jsem ji do čtenářské výzvy 2021, sama bych si ji asi nevybrala.

14.08.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milá, oddechová knížečka, ale asi jsem od ní čekala trochu víc.

12.07.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Na knihu jsem byla hodně zvědavá i kvůli dobrému hodnocení. Na styl autorky jsem si musela chvíli zvykat, ale kdo má rád krátké, strohé věty a krátké kapitoly, tak se mu to bude určitě líbit. Na téma holocaustu bylo napsáno už docela dost knih a určitě i lepších (alespoň mě zaujaly více jiné), ale i tato stojí za přečtení.

19.04.2021 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Knihu Srdce včely má pět komor jsem koupila jednak proto, že můj přítel se zajímá o včelaření, a pak abych podpořila nakladatelství Kazda, které žádalo o pomoc, díky Covidu měli méně prodeje. Přítel není moc velký čtenář, čte spíše výjimečně, ale tuto knihu měl přečtenou za 3 dny a začal pátrat po úlu, o kterém se v knize píše, takže myslím, že kniha splnila účel :-) i mě se líbila a dozvěděla jsem se Pár zajímavých věcí o včelaření a včelách.

13.04.2021 4 z 5

Útěk na koloběžce Útěk na koloběžce Luboš Pavel

Nahlédnutí do světa mentálně hendikepovanych lidí a střet jejich světa se světem běžným. Moc hezky napsané.

14.08.2021 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Při čtení této knihy jsem se šla několikrát přesvědčit na Dat. knih, jestli je hodnocení opravdu tak vysoké? Když opominu to, že je nemožné, aby byli dva lidé tak podobní, že nejbližší okolí nepozná, že s nimi bydlí někdo jiný, tak způsob vyšetřování mi přišel nesmyslný stejně tak chování hlavní aktérky. Kniha Na Věrnosti od stejné autorky je o mnoho lepší.

25.03.2021 2 z 5