Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Naprosto skvělé! Chvílema jsem se nemohla rozhodnout, zda s hlavní hrdinkou souhlasím, nebo jsem na ni naštvaná, všechny pocity se ve mně bily a po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se vlastně zachovala já v tak těžké situaci. K žádnému závěru jsem nakonec nedošla a ještě dlouho jsem musela o knížce přemýšlet. Už se nemůžu dočkat dalších knih od Colleen Hoover.

22.04.2020 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprosto skvělé. Od Nesba jsem měla delší pauzu, protože Harry Hole už mi trošku lezl na nervy, jsem ale velice ráda, že jsem to s autorem nevzdala a přečetla si Království. Od samého začátku až do konce jsem knížku naprosto hltala. Kniha je skvěle napsaná a hlavní hrdina si mě naprosto získal. Miluji severské autory a můžu jen doporučit.

31.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdcová záležitost, "pohádka" pro děti i dospělé. Když mám chvíli času, často po této knížce sáhnu a opět jí prolistuji. Nemyslím si, že příjde chvíle, kdy by mě omrzela.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Přečteno jedním dechem, jako všechny předchozí i následující díly. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit.

05.04.2018 5 z 5

Přečteno jedních dechem. Ač se jedná o absurdní příběh, získal si mě. Těším se, až se dostanu ke Staříkovi

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Taková další Murakamiho jednohubka. Přečteno během chvilky a po zbytek dne hlavním tématem mých myšlenek - klasický otevřený konec, kterým dává možnost rozvinout naši vlastní fantazii.

05.04.2018 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Nemám slov. Už druhý den přemýšlím, jak okomentovat tuto knihu, ale nějak nenacházím slova. Neskutečný příběh, který mi vyrazil dech. Chvílema jsem musela knihu odložit a vstřebat, co vlastně čtu, a když jsem si myslela, že už to nemůže být horší, přece jen mohlo. Ač byl příběh proložen i šťastnými chvilkami, vůbec jsem je nedokázala vnímat. Spíš mě přiváděli k pláči ještě víc (ano, brečela jsem snad od začátku do konce).

18.05.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Už dlouho jsem přemýšlela, že sáhnu po sérii Případů oddělení Q a konečně jsem se k ní díky výzvě dostala. Před pár lety jsem shlédla filmy a velice nerada čtu knihy po shlédnutí filmové verze, ale můžu doporučit. Děj se trochu táhl, ale konec stál za to.

22.04.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět nezklamal! Joona Linna je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů a vtáhl mě do děje jako u všech předchozích knih. Už aby tady byla další.

17.08.2019 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

05.04.2018 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak jako všechny předchozí kníhy této dvojice autorů, ani tato nezklamala. Nabídla mi naprosto vše, co jsem od knihy čekala. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit. Joona Linna se stal jedním z mých neoblíbenějších detektivů, dokonce překonal i Harryho Hola.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jak jsem tak pročítla předchozí komentáře, není co více dodat. Naprosto skvělá knížka!! Neskutečně propracovaný děj, který mě váthl a nepustil až do poslední stránky. Má představivost pracovala na plné obrátky. Knížka si cenu zasloužila, všem vřele doporučuji.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Miluji. A dokonce ukápla i slza. Přečteno jedním dechem.

22.04.2020 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Všechny knihy Browna mi leží doma už nějakou chvilku a konečně jsem se do nich pustila. A to jsem dobře udělala. Přečteno během pár dnů, děj má spád, je to napínavé a do posledního chvíle ne úplně tušíte, jak to teda všechno je.
(Trošičku jsem musela přimouřit oko, ne úplně vše je uvěřitelné.)
Hned začínám číst další díl a moc se těším.

05.04.2018 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Kniha, na kterou jsem náhodou narazila u tety v knihovně. Už po prvních pár stránkách si mě naprosto získala. Když jsem si jí přečetla hned podruhé, udělala na mě ještě větší dojem. Doporučuji!!
(Mimochodem, tetě jsem ji už nikdy nevrátila.)

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Pro mě TOP dílo českého romantismu. Knihu jsem četla několikrát a doteď si pamatuji některé paséže slovo od slova, ale to asi nebudu jediná. Balady jsou velice propracované a okolní tajemno mi je velice sympatické.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Ale rozhodně se k dílu nikdy nevrátím. Nedokázala jsem se po celou knihu začíst a byla jsem velice ráda, že už končí.

05.04.2018 3 z 5

Hadi a náušnice Hadi a náušnice Hitomi Kanehara

Knížka mě naprosto dostala. Velice čtivá, i pár slz ukáplo. Pořádně nevím, jak mé pocity z knihy popsat, ale vzhledem k tomu, jak je knížka utlá, doporučuji přečíst. Určitě na ni nikdy nezapomenu.
(Pokud se knížka zalíbí, doporučuji kouknout i na filmové zpracování.)

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Tuto autorku beru jako lehké čtení. Příběhy jsou čtivé a vždy tím zabiju nějaký ten čas. Ale toto dílo mě hodně zklamalo. Od samého začátku jsem si dokázala představit, kam bude příběh směřovat, a ono se tak vážně stalo, nepřišel žádný zvrat a zbytečně jsem tím ztratila spoustu času, který jsem mohla věnovat daleko lepší oddechové knížce.

05.04.2018 2 z 5