Nefi Nefi komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Takhle hrozně smutnou knížku jsem již dlouho nečetla.
Pořád jsem doufala, že konec bude jiný, ale to by knížka asi klesla na kvalitě..
Krásně napsáno, velice silný příběh a poutavý děj. Když se dalo, tak jsem četla...

29.06.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Emocionální zakončení. Kniha se mi líbila i když mě dost zklamalo, jak málo bylo na konci knihy věnováno hlavní dvojici.Na čtivosti to však neubírá a já jsem byla schopná přečíst to za jedno odpoledne.

15.05.2013 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Velmi poutavý a silný příběh. Bavily mne obě dějové linky, ale víc mě bavila Sophie. Muselo být velmi těžké žít v té době v okupovaných oblastech. Třetí kniha od této autorky a opět nezklamala.

13.10.2016 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh byl silný, krásný a svům způsobem smutný. Za začtku jsem měla docela velký problém orientovat se v ději. Chvíli tam byly kapitoly po nehodě, chvíli před ní a jelikož to nebylo nějak časově označené, měla jsem s tím docela problém. To je ale jen na začátku knihy, pak už to bylo lepší a děj mě úplně pohltil. Přečetla jsem 3/4 knížky během jednoho dne. Kniha je napsaná velmi čtivě a její příběh mě oslovil. Jen mě hrozně mrzí, že žili tak dlouho jeden bez druhého.

27.06.2016 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Kniha je super, napínavá, poutavá. Škoda pár postav, měla jsem je ráda, ale tak to chodí. Hned jdu na poslední díl :)

14.05.2013 4 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Moje nejoblíbenější kniha od této spisovatelky. Děj je velmi poutavý a čtivý. Líbí se mi propojenost minulosti a přítomnosti. Četla jsem už dvakrát a rozhodně si ji plánuji přečíst ještě několikrát.

10.01.2013 5 z 5

I malý hobit dokáže udělat velké věci. :) Moc krásná pohádka pro dospělé i děti. Hnedka bych se k nim na výpravu přidala :)

03.01.2013 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Jak je kniha dlouhá, tak je skvělá. Prokousávala jsem se jí o něco déle, vzhledem k nedostatku času, ale čím dále jsem se knihou dostávala, tim víc jsem jivyhledávala ve všech možných chvílích. Líbí se mi u Kinga, že se všechny situace snaží, co nejvíc zrealizovat tak, aby byly možné, a aby nebyly přitažené za vlasy. Jako třeba ohledně počasí pod kupolí, metamfetaminu atp, ale víc prozrazovat nebudu. Kniha je prostě skvělá, což se vzhledem k tomu, že je z Kingovy dílny nemůžeme divit :)

24.04.2014 5 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Kniha je super. Dobře se čte, je poutavá a na nic si nehraje. Ukazuje Anniny dobré i špatné stránky a přibližuje její osobnost čtenáři. Ukazuje ji jako obyčejnou ženu, kterou vždy byla a dle historických faktů dokresluje, jak asi vypadal její život, vztahy, doba, pocity. Skvělé!

05.03.2014 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Přečetla jsem prakticky jedním dechem. Kniha mne i přes svůj přítomný čas zcela pohltila a hodně mě bavila. Autorka píše poutavě a když to srovnám s filmem, doplnila jsem si spoustu mezer a kniha je pro mě o dost lepší jak film, i když se knihou věrně řídí. Za mě super, jdu na druhý díl.

06.05.2013 4 z 5

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Když jsem otevřela tuto knihu, tak jsem se lehce zděsila toho, že to není klasická románová forma, na kterou jsem byla doposud zvyklá. Avšak tady by románová forma ani nešla a kniha je skvělá přesně tak, jak se prezentuje. Přibližuje to krásně dobu Anniných posledních dní.Nemohu říct, že bych knihu přečetla na jeden zátah, trvalo mi to poněkud déle, ale i tak je zpracování velmi kvalitní a i když jsem s tímto žánrem nikdy neměla co do činění, líbilo se mi to. Ovšem asi jen v tomto případě. Stojí za to přečíst!

25.04.2013 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

CO růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně.
Stará klasika, která nikdy neomrzí. Sice mě to nevzalo za srdce jako jiné, ale aspoň je to čtivé a stále aktuální.

02.04.2013 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha mi přijde ubrečená, hloupá a jednou číst mi jí stačilo.

02.04.2013 1 z 5

Komnata bez oken Komnata bez oken Jenny Nowak (p)

Kniha velice čtivá, dle mého názoru i povedená. Myslím, že Draculovských knih od této autorky bych se jen tak nenabažila a i kdyby jich bylo mnohem více, četla bych dál. Hlavně pokud je to zasazeno do středověku

22.01.2014 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Kniha se mi velice líbila. Autorka píše čtivě a poutavě. Sice mi tato kniha zabrala hodně času, ale nelituji toho. I její románová tvorba je pozoruhodná. Navíc vysvětlivky na konci knihy, co byla fakta a co fikce jsou skvělé.

19.09.2013 5 z 5

Jako doplňková kniha, která má rozšířit povědomí o HP dobré, ale samostatně k ničemu. Ale v mládí mě to bavilo.

04.09.2013 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Vím, že jsem to četla v mládí, když jsem hltala Harryho Pottera. Jako zpříjemnění a rozšíření povědomí o čarodějnickém světě dobrý, ale to je asi tak vše.

04.09.2013 2 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Velmi nadějná a zajímavá kniha. Je to zas něco trochu jiného, ale přečetla jsem jí pomalu na posezení.

10.01.2013 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milá knížka, která se snadno četla a poskytovala pěkné myšlenky na zamyšlení. S některými jsem se ztotožnila více, s některými méně, ale celkově mě knížka bavila. Moc se mi líbily ilustrace a celkvý vzhled knížky. Přečetla jsem si ji díky knižní výzvě a nelituji.

11.11.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Když jsem tuhle knihu otevírala, nečekala jsem, že ji přečtu tak rychle.
Kniha byla napínavá, úžasně napsaná, i když forma dopisů mi ne vždycky přišla úplně vhodná, ale epilog to celé vysvětlil. Kniha je krásná a zároveň smutná.
I já jsem viděla první film, který se mi poměrně líbil, ale od knihy se značně odlišuje. Podobně jako P.S. I love you, což je smutné...

18.06.2016 4 z 5