Natyss Natyss komentáře u knih

Napsat takto otevřenou životní zpověď plnou hrůz, strachu a sraček chtělo zatracenou odvahu.

26.02.2023 5 z 5

První První Kiera Cass

Tak výrazné zlepšení oproti minulému dílu se jen tak nevidí. Hlavní postavy se mi zkrátka dostaly pod kůži a já jsem si je zamilovala. Kdykoliv jsem se do knihy začetla, přivítal mě svět šperků, šatů a lesku. Po dočtení díla mi zůstal jeho skvostný příběh ještě dlouho v hlavě a mnou lomcovaly emoce, neboť jsem chtěla v rukou svírat další díl. A tento brilantní přebal knihy, je ten nejnádhernější, jaký jsem kdy viděla. Radost pohledět, radost číst!

20.08.2016 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční kniha! Tohle tvrzení nenechává žádné místo pro pochybnosti. Opravdu nemám slov. Je to nejen napínavá, nejen tajuplná, nejen čtivá, ale absolutně nervydrásající kniha. Klobouk dolů, neboť Suzanne Collinsová podala bezpochyby ohromující výkon. Smekám!

04.04.2015 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Poutavé čtení, ve kterém nechyběly ani správné hlášky. Jen jsem postrádala více akce, protože když se nějaká objevila, hned rychle skončila. Plus má u mě i krásný přebal knihy a taky to, že děj byl propojený s minulostí.

31.05.2014 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Dechberoucí pokračování. Tento závěrečný díl mě naprosto odzbrojil, a já nemůžu říct nic záporného, jelikož jsem oslněna tou nádherou, která se ukrývá pod obalem. Tato kniha mě zavedla do Říše divů, na kterou jsou naše zákony krátké. Kdykoliv jsem tohle dílo musela odložit, nastal až bolestný okamžik. Hlavní hrdinové, Říše divů, styl psaní, to vše je dokonalé.

23.08.2016 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

To jako vážně?! Co ten konec?! Prahnu po dalších informacích. Děj mě pohltil hned na první straně. Majetnicky do sebe vcucl mou mysl a odmítal ji pustit. Běžela stránka za stránkou a najednou jsem ohromená otočila na poslední stranu. Místo odpovědí jsem dostala jen další otazníky. Nebudu mít klid, dokud nebudu svírat další díl ve svých rukou a má dychtivá mysl se nebude lačně krmit zase na dalších stranách.

15.03.2015 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Kniha je naprosto fantastická, plná jak zvrácenosti a podlosti, tak i krásných okamžiků, které berou za srdce. Při čtení celé knihy jsem nevěděla čemu věřit, jelikož kdykoliv jsem si myslela, že něco chápu, za pár stránek tomu bylo úplně jinak. Musím říct, že tento díl je o mnoho lepší než předchozí. Konečně jsem našla to něco, respektive ty charaktery postav, které mě bez přestání nutily ke čtení, a já jsem se nemohla nabažit tak morbidního, ale přesto krásného příběhu.

23.08.2016 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Mnohem lepší než první díl. Sice se tady více řešila politika, ale na hlavní postavy jsem si zvykla mnohem rychleji. Zkrátka povedené pokračování, jsem zvědavá, jak se vybarví další kniha.

10.01.2015 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha se plynule četla, myslím si, že Higginsová odvedla kus pořádné práce. Scény jsou perfektně promyšlené a poutavý děj rozprostřený v celém příběhu. Autorka barvitě vylíčil každou situaci, a přesto je na knize něco, co mi tam při čtení vadilo. Možná Annino naivní chování, nebo Kaidanova arogance, nevím...

26.10.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Zajímavá, poutavá kniha. Děj mě do sebe pohltil už na samém začátku. Číst jí, byl pro mě zážitek, i když se našlo pár pasáží, které se mi v knize nezamlouvaly,ale prostě tam patřily. Hlavní hrdinové mi byly sympatičtí. V knize bylo plno zvratů a napjatých okamžiků, které dodaly příběhu na čtivosti.

13.07.2014

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Ze začátku se kniha docela táhla. Autorka se hodně zaměřila na popis pocitů a myšlenek, než na přímý děj, kterého tam bylo na můj vkus docela málo. Ale netrvalo dlouho a kniha nabrala spád. Konec mě překvapil, rozhodně jsem neočekával, že to takhle dopadne. Kniha se rychle četla.

09.07.2014 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dle mého názoru se jedná o velmi nadčasové dílo. Četlo se mi jedním dechem. Autor si skvěle pohrál s charakterem hlavních postav, především s Harpagonem. Při jeho monolozích jsem se dobře bavila.

23.08.2016 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Příjemné oddechové čtení. Věk hlavní hrdinky mi nevadil, spíše její chování. Když se autorka rozhodla psát knihu o osmileté Eleně, tak by neměla zapomínat na to, jak se má taková dívka chovat. I přes to za jakých podmínek byla vychovaná si myslím, že její chování, argumenty a celkové myšlení bylo trochu přehnané. Celkově se mi kniha líbila, a jsem zvědavá jak se vyklube další díl...

17.06.2014 4 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Poutavý přebal, ale obsah knihy byl už horší. Sice se četla dobře, ale tahle kniha byla "spletenec" Stmívání a dalších známějších knih tohoto typu. Přesto to bylo oddechové čtení, ale znovu se ke knize nevrátím.

31.05.2014 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Ze začátku mě kniha chytla, ale pak se to děsně vleklo. Nutila jsem se, abych ji vůbec přečetla. Chování postav nedávalo smysl. Např. Violet... v jednu chvíli odvážná a statečná...uběhne pár stránek a je z ní ubrečená hromádka neštěstí... Co chválím je, že postavy upírů byly konečně napsané i z té druhé stránky- jako zlé. I když tam bylo pár věcí stejné jako u podobných knih tohoto druhu, kniha byla celkem originální, proto jsem se rozhodla dát dvě hvězdičky.

31.05.2014 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Úchvatné, tajemné, pozoruhodné, okouzlující, dechberoucí, strhující, ohromující, více slov netřeba.

25.10.2014 5 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Kniha se mi dobře četla. Byla velice zajímavá, jak svým obsahem, tak i stylem jakým byla napsaná. Čtenář má na výběr mezi třemi stranami, kterým bude přát výhru ve válce mezi sebou. Příběh se odehrává ve smyšlené zemi. Zaujal mě i tajemný přebal knihy. Na prvních stránkách je nakreslená i mapa a vypsané postavy pro orientaci. Co bych vytkla je, že kniha mi připadá napsaná tak, jakoby sama autorka měla oblíbený Auranos a princeznu Cleo...

30.05.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Kniha mě upoutala svým přebalem, ale obsah mě zklamal. Očekávala jsem, že se autorka více vcítí do postav. Ty dělaly přesně to, co se od nich čeká. Příběh byl stroze napsán a postrádal akci. Děj byl velice průhledný....

30.05.2014 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Je to má první kniha od této autorky, a musím říct, že mě oslovila. Určitě si od ní přečtu i další knihy. V průběhu knihy jsem pozorovala proměnu hlavní hrdinky, kterou autorka skvěle vybarvila. Možná odstupem času mi bude mé hodnocení připadat přehnané, ale díky pár posledním stránkám jsem se rozhodla dovršit poslední hvězdičkou plný počet. Nad knihou jsem se musela opravdu pozastavit a zamyslet se nad sebou samou. „Tolik věcí zkrásní, když se člověk pořádně dívá."

13.02.2015 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Líbily se mi autorovi myšlenky a pochody. Knihu dokázal živě vybarvit. Má představivost byla zapnutá na nejvyšší stupeň při popisu ponurého kalkatského podsvětí.

23.08.2014 4 z 5