Natyna3 Natyna3 komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velmi dobrá kniha. Při některých popisech hrůzných činů mi tuhla krev v žilách. Ač je kniha objemná, četla se dobře a svižně. Byla velmi poutavá. Jediné co mě jedinkrát zarazilo bylo, že hlavní hrdina zbytečně riskuje svůj život, raději než aby se nad věcí déle zamyslel. A na závěr je také pravda, že Brown píše knihy stále stejným stylem a s podobnými tématy, já jsem ale četla jeho Inferno již dávno, takže mi to ani nevadilo.

04.01.2019 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Kniha se mi neskutečně táhla a bavit mě začala až při posledních stránkách. Některé části na mě byly až moc technické či politické. Nedá se ovšem popřít, že téma, kterým se autor zabývá je bohužel stále aktuální a je třeba se nad ním zamýšlet. Jedná se vlastně o klasiku, kterou uznávám a nepopírám její cenu, ikdyz já sama jsem k ní možná ještě nedozrála.

31.12.2018 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Kniha mě chytila za srdce a v mnoha slovech jsem našla samu sebe. Přesto vím, že kdybych neprožívala to, co právě prožívám, kniha by mě tolik nezasáhla. Ale já právě prožívám to, o čem básně hovoří a proto mě velký počet z nich velmi oslovil.

28.12.2018 4 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Osobně se mi proslov dost líbil a zachytila jsem spoustu zajímavých myšlenek.. Kdybych takový proslov slyšela za pár let já, byla bych moc ráda a určitě bych si ho pamatovala celý život. Jsem docela ráda, že proslov vyšel takto knižně, ikdyz vím, že pravý význam měl pouze pro lidi sedící ve chvíli jeho přednesu na Harvardově univerzitě.

24.12.2018 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Milá jednohubka, která ale bohužel nenaplnila mé očekávání a nenavodila vánoční atmosféru. Jsem ale ráda, že jsem touto cestou poznala některé z děl pana Šabacha.

23.12.2018 3 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

První dvě povídky byly dobré a bavily mě, třetí mě zamrazil konec, nečekala jsem ho. Právě tento konec také jaksi kazí atmosféru Vánoc.

17.12.2018 3 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Krásná kniha. Doporučuji si ji přečíst ještě před Měděným jezdcem, ale pokud už máte přečtenou navazující trilogii jako já, vůbec to nevadí. Četba mě velmi bavila.

07.12.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mě osobně kniha velmi bavila a zpříjemnila mi cestu těžkým začátkem mojí nové životní etapy. Zkrátka mě přenesla do krásného světa a za to jsem moc ráda. ❤️

18.10.2018 5 z 5

Srdcový král Srdcový král Hanna Krall

Tuto knihu nelze pokládat za nejlepší absyntovku, ale je to stále silný příběh. Občas mi dělalo problém se zorientovat v ději, místy bylo vyprávění celkem zmatené.

10.09.2018 3 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Je hrůza, že se takové věci děly a dějí. A lidstvo se nepoučí. Je těžké o tom jen číst, nesrovnatelně těžší musí být se s takovými zážitky a ztrátou blízkých, z nichž mnozí měli život před sebou vyrovnat.
Kniha je velmi dobře napsaná. Kéž by byla čtená mnoha lidmi a lidstvo nezapomínalo.

27.08.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tohle je tak silná kniha a já jsem tolik šťastná, že jsem ji četla ještě před shlédnutím filmu! Mnoho momentů, které mě zasáhly, skvělé vykreslené postavy i prostředí. Čtení tohoto díla mě dokázalo zcela vtáhnout do děje, prožívat každé slovo a nakonec i rozplakat.
John Coffey se mi vryl do srdce.
Má první kniha od Kinga a hned jedna z těch nejlepších v mém životě.

01.07.2018 5 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Zde byla bohužel má očekávání zklamána. Doufala jsem ve strhující příběh, ale nakonec to byla nezazivna četba, a já se nemohla dočkat konce. Když konečně přišel, zjistila jsem, že příběhu absolutně chybí pointa.. I přesto, že jsem z knihy vytáhla alespoň pár zajímavých myšlenek, jsem zklamaná. Nakonec ještě dodám, že jsem vůbec nepochopila absenci uvozovek nebo jiného označení přímé řeči. Vadilo mi to a rusilo to mou soustředěnost.

21.06.2018 3 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Wow! Pro mě je tato kniha naprostý skvost. Emočně nabitá, silná a tak čtivá, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah. Nejlepší grafický román, který se mi zatím dostal do ruky. Narazila jsem na něj úplnou náhodou a netušila do čeho jdu. A o to větší zážitek to pro mě byl.

21.06.2018 5 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Ač autora jako osobnost velmi obdivuji, kniha se mi velmi špatně četla a celkově na mě příliš nezapůsobila. Nicméně jsem vděčná za informace o bipolární poruše, které jsem díky knize načerpala.

19.06.2018 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Opravdu skvěle dílo, kterým jsem žila. Soucitila jsem s hrdiny. Každá postava má charakter a zůstane mi dlouho v paměti.
Autor je mistr románů.

07.06.2018 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Neskutečně silný příběh. Úžasný! Jsem vděčná, že se mi dostal do ruky a stal se malou součástí mého života.
Kniha o přátelství, které je tolik důležité, o síle i slabosti lidské vůle, o lásce, ztrátách i znovushledání. Kniha o životě.

10.02.2018 5 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala, ale nakonec na mě velmi zapůsobila. Rozuzlení bylo nepředvídatelné a působivé.
Bonusem je nádherná obálka s pouzdrem a úžasné grafické provedení knihy.

26.12.2017 5 z 5

Kniha psychologie Kniha psychologie Nigel C. Benson

Dobrá kniha základů psychologie. Krásně graficky zpracovaná, dá se v ní dobře orientovat. Moc mě bavila.

26.12.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Byť se s množstvím myšlenek v knize neztotožňuji, některé jsem musela uznat za pravdivé. Zajímavé je také to, že jedno "tajemství" jsem nevědomě použila těsně před tím, než jsem rozečetla knihu a splnilo se mi díky tomu přání.
Myslím, že toto je jedna z knih, na kterou si musí každý udělat názor sám.

25.12.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších knih z období světových válek.

20.12.2017 5 z 5