Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

I přes ne příliš pozitivní hodnocení ostatních čtenářů jsem se přece jen do knihy pustila. Je pravda, že na detektivku je místy příliš popisná a zdlouhavá, ale mně se líbila a nebráním se dalším knihám. Hlavní vyšetřovatel mi byl velmi sympatický a i celý "případ" byl zajímavý. Vraha jsem odhalila až ke konci knihy, za což jsem ráda, protože mě moc baví, když mě autor nechává delší dobu přemýšlet a lámat si hlavu nad tím, kdo by to mohl být.

27.07.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi špatně se mi čtou knihy s tématikou koncentračních táborů a tak jsem dlouho zvažovala, zda si tuto knihu přečíst. Avšak po přečtení jsem velmi ráda, že jsem sebrala odvahu.
Líbilo se mi, že i přes veškeré hrůzy, které si musel prožívat, dokázal Lale riskovat svůj život pro pomoc ostatním. Co bych ale v knize s touto tématikou opravdu nečekala, je láska. Především proto, že v tak hrozném prostředí, kdy vězni netušili zda se dožijí dalšího rána, měli někteří vůbec na lásku pomyšlení.
Z celé knihy mě pak zaujala a utkvěla mi v paměti věta, kterou Lale uvedl: "Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den."

09.09.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moje druhá kniha od Cartera a můžu říct, že se mi jeho styl začíná čím dál více líbit, jestli se teda na tu brutalitu dá říct, že se může někomu líbit.
Roberta a Carlose naprosto zbožňuju a stránky jsem hltala jednu po druhé. Myslím, že vice slov není třeba. Je to prostě top.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mě bohužel Nesbo ani postava Harryho Holea nenadchla. Děj se táhne příliš dlouho. Do příště budu dlouho rozmýšlet jestli po jeho tvorbě ještě sáhnu.

07.04.2018 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Bála jsem se, že některé pasáže budou až moc brutální, ale asi už jsem si zvykla na zvrácenost, kterou předvádí Carter. Líbilo se mi to propojení současnosti a těch deníkových zápisků.
Bylo to opravdu velmi čtivé, snad v žádné pasáži jsem se nenudila a bylo to i napínavé, takže za mě super!

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Na Cartera už mi začínají docházet slova chvály. Opět úžasně morbidní a originální téma

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejspíš jsem poslední kdo Dívku ve vlaku četl, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit velkou popularitou knihy a přečetla ji. Nejdřív jsem však četla od této autorky Do vody (která se mi líbila) a tak jsem doufala, že mě bude bavit i tohle a povedlo se. Někomu může přijít hlavní hrdinka otravná, ale na mě působila dobrým dojmem. Taky se mi líbilo, že je to vyprávěno z pohledu tří žen a pomalu jsem si skládala střípky celého příběhu. Do poslední chvíle jsem netušila kdo za vším stojí a na každé stránce podezřívala někoho jiného. Jediné co bych vytkla je Anna, protože ta mi byla opravdu nesympatická a vůbec jsem nevěděla co si o ní myslet.
Jinak je to za mě opravdu povedený příběh.

12.11.2019 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Na knihu jsem se těšila, byl kolem ní i takový dost velký boom. Za mě se ale jedná o průměrnou detektivku. Během čtení jsem necítila žádné napětí, chyběl lepší (brutálnější) popis obětí, který by celkově dokreslil atmosféru. Hlavní postavy byly sice sympatické, ale děj se hrozně táhl a točil se stále dokola. Vyskytovalo se zde i hodně jmen kvůli kterým jsem měla v postavách občas zmatek. Rovněž mě dost rušily zkratky a poznámky pod čarou.
I když byl konec vymyšlený dobře, tak se dle mého jedná opravdu jen o průměrnou detektivku a k mrazivému thrilleru bych ji opravdu nepřirovnávala.

02.10.2020 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Panebože! Nečekala jsem, že mě to tak chytne a bude mě to bavit od začátku až do konce. Příběh je poutavý a opravdu plný zvratů přesně jak slibuje obálka knihy. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. To konečné rozuzlení a poslední stránka mě dostalo asi nejvíc! Když pominu mého oblíbeného Cartera, tak takhle stejně dobrou knihou, kterou jsem naposled četla, byla jen Ta přede mnou!

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter prostě umí! Opět originální téma/ způsob vraždění. Vše je dotaženo do naprosto dokonalých, bizarních a nechutných detailů. A líbí se mi, že jsem prozatím u žádného dílu nepřišla na to, kdo je vrah!

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Vtipné a oddychové čtení! Své radosti i starosti zde popisuje Anna a její příběh začíná zhruba v šesti letech a končí někdy okolo dvaceti let, kdy už je téměř samostatná. Popisuje různé vtipné i tragické situace ve svém životě. Kniha je na jeden max. dva večery hlavně proto, že je malinká a ma krátké kapitolky. Myslím, že každý se v nějaké té příhodě dokáže najít. Já například v tom, že jsem taky nebyla nějak extra dobrá na tělocvik stejně jako Anna

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Naprosto úžasná kniha o tom, co vše může způsobit jedno obvinění. Kniha je velmi čtivá a stránky tak ubíhají velmi rychle. Jakmile se začtete, potřebujete co nejdříve vědět jak vše dopadne. Doporučuji, tohle stojí za přečtení!

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tahle YA kniha se mi moc líbila. Žádná přeslazená romantika. Mírně jsem se při čtení dojímala a navíc mám moc ráda dopisování v knize.

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak takhle dobrý psychothriller jsem hodně dlouho nečetla! I když jsem byla ze začátku dost zmatená, tak byla kniha napsaná velice dobře. Snad v žádné knize, kterou jsem doposud přečetla jsem nenašla tolik zvratů a nečetla s otevřenou pusou. Líbilo se mi, že jsem v každé kapitole podezřívala někoho jiného.
Myslím, že to nebyla poslední knížka kterou jsem přečetla od tohoto autora. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila a vřele ji doporučuji dál!

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Já jsem si to zamilovala! Dovedlo mě to k zamyšlení jak může jedno rozhodnutí ovlivnit celý život. Kniha je čtivá a hlavní postavy sympatické. Líbil se mi taky styl jakým autorka píše a tak to nejspíš nebude jediná kniha od této autorky, kterou si přečtu.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jedná se o první knížku od tohoto autora a rozhodně nebude poslední! Sice jsem neměla úplné mrazení při čtení této knihy, ale nebyla tady žádná nouze o brutální vraždy, což já mám v knihách moc ráda. Byl mi hodně sympatický i hlavní vyšetřovatel s jeho parťákem a mám radost, že to není žádný bručoun. Líbí se mi jak je chytrý a vtipný.

12.11.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Líbilo se mi, že v knize není příliš postav a tak se seznamujeme podrobněji s jejich příběhy, především jde o dvě hlavní postavy Emmu a Jane. Děj utíká hrozně rychle, kapitolky jsou krátké a tak chcete číst dál a dál. Jediné co bych vytkla je to, že mi nepřišlo, že je kniha thrillerem, ale spíše jen psychologická. Konec jsem vůbec nepředvídala a hlavně se mi líbilo, že téma bylo originální a nechyběl nejeden psychopat.
Můžu jenom doporučit!

12.11.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

No tak tohle byla naprostá pecka! Stránky ubírají opravdu rychle a nemohla jsem se odtrhnout, především se mi líbilo, že to vše vypráví právě ona "žena v okně". Děj má super zvraty a párkrát jsem koukala s vyvalenýma očima. Autor si hezky pohrává se čtenářem a několikrát jsem se zamýšlela nad tím, co je pravda a co výmysl.

12.11.2019 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Přečteno jedním dechem! Po dlouhé době young adult, které není až přehnaně naivní. Rozhodně doporučuji. Oddechové čtení, které má něco do sebe.

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Velmi povedený příběh spojený s tím, co vše se může stát na sociálních sítích, které téměř každý dnes a denně používá. V této knize je i krásně vykresleno to, že vše co je na sociálních sítích uváděno jako dokonalé, tak nemusí v reálném světě být.
Kniha mě opravdu chytla a stále jsem váhala, která z hlavních postav je vlastně možná oběť. Obálka je sice příšerná, ale tady aspoň dokonale sedí rčení nesuď knihu podle obalu, naopak knihu velmi doporučuji, byl to dobrý psychothriller.

09.09.2020 4 z 5