nani_nka nani_nka komentáře u knih

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Pre mňa najlepší diel série o 4 čekankách, ktoré sa rozhodnú si vzájomne pomôcť nájsť si vhodných manželov. Milujem takú tú možno pre niekoho otrepanú zápletku, kedy sa hlavné postavy zo začiatku nenávidia, až si nakoniec uvedomia, že sa ľúbia. Chémia medzi Lilian a Marcusom je neskutočná. Určite odporúčam.

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Od tejto knihy som vôbec, ale, že vôbec nečakala, že bude až tak dobrá. Dokonca výborná. Páčilo sa mi, že okrem súčasnosti, kedy sa Faith vracia do svojho rodného mesta sú začiatočné kapitoly venované aj minulosti a tomu ako sa Faith dala dokopy s Jeremym a ako ju napokonol opustil pred oltárom. Celú Faithynu rodinu som si absolútne zamilovala a prijala by som knihy o každom členovi z nej. Faith bola pre mňa úplne ideálna hlavná hrdinka. Na jednej strane milá, emotívna, nežná, no na druhej strane aj sarkastická, vtipná baba, ktorá vyjadrí svoj názor. No a Levi ako sexy veliteľ polície nemal chybu...

10.10.2017 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Po tretej časti tejto série, ktorá sa mi nepáčila, som mala trošku rozpačité očakávania nad touto knižkou, ale Daisy a Matthew nesklamali a ich príbeh bol dokonalý ako prvé dve časti o Annabelle a Daisynej sestre Lilian. To ako Matthew tajne miloval Daisy od ich prvého stretnutia... ❤️

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Kleypasovej séria Čekanky je venovaná 4 mladým, avšak nevydaným dievčatám, ktoré sa rozhodnú spojiť svoje sily a vzájomne si pomôcť nájsť každej z nich vhodného ženícha. Ako prvá prichádza na rad krásna, no chudobná Annabella, ktorej nadbieha darebák Simon. Aj keď ona má odlišné predstavy o svojom budúcom ženíchovi, Simonovi sa proste nedá odolať. Vtipné, romantické a okrem hlavných postáv sa mi páči, ako sa postupne zoznamujeme aj so zvyšnými "čekankami", ktrorým sú venované ďalšie časti.

Přiznání Přiznání Anna Todd

Prvý diel sa mi páčil a keď sa mi dostal do ruky ten druhý, bola som strašne rada, predsa po tom ako skončila jednotka, som chcela vedieť ako príbeh Tess a Hardina bude pokračovať. Ale toto bola taká nuda. Sú spolu, potom nie sú, potom sú zas spolu, potom zas nie sú a stále dookola a dookola. A ono to má mať ešte ďalšie dva diely? O čom? Ako sú spolu a potom nie sú?

31.08.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Túto knihu bez sĺz asi nik neprečíta. Krásny príbeh o Luise, ktorá sa stane opatrovateľkou Willovi, ktorý po nehode zostal paralyzovaný na vozíku a o tom ako si navzájom nečakane vstúpia jeden druhému do života a vo veľkej miere ho ovplyvnia. Určite odporúčam aj film, Emilia Clarke ako Luisa bola božsky roztomilá. Hlavne nezabudnite na vreckovky!

31.08.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, ktorú si každá romantická duša musí prečítať :)

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Knižka, ktorú som čítala asi už päťkrát a stále ma tá chémia medzi Joss a Bradenom baví. Áno, miestami bola Joss neskutočne tvrdohlavá a Braden egoistický, ale tak každý máme nejaké chyby a žiadny knižný hrdina by nemal byť úplne dokonalý. Za mňa jednoznačne jedna z tých lepších moderných romantických kníh.

19.10.2017 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Som rada, že Kleypas napísala k sérii o čekankách ešte túto milú, hoci tenkú, knižôčku, kde sa dozvieme nielen ako sa naše obľúbenú 4 hrdinky majú, ale takisto sa tu rozvýja krásny príbeh medzi Hannah a Rafeom, bratom Lillien a Daisy.

10.10.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

K tejto knihe by stačilo napísať len jedno - RHYS ❤️

Slová načmárané na stenách Slová načmárané na stenách Julia Walton

Pred prečítaním tejto knihy som aj ja považovala schizofrenikov za bláznov, ktorí sa rozprávajú sami so sebou. No knižka, hoci ide len o YA literatúru, ma vyvrátila z omylu. Prostredníctvom Adama a jeho zápisov psychologičke som sa dozvedela dosť o tejto duševnej chorobe, ktorú si človek len tak sám nevyberie a ktorá dokáže riadne skomplikovať život.

15.02.2020 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Ku knihám od Kinselly sa vždy rada vraciam. Hoci všetky sú si podobné v tom, že na 100% môžete očakávať hlavnú hrdinku, ktorej sa trápne situácie stále lepia na kožu, tak vždy sa pri jej knihách zasmejem, zrelaxujem a zaľúbim do tých úžasných dokonalých hlavných hrdinov. Tak tomu je aj pri tejto knihe, ktorá rozpráva príbeh Lexi, ženy ktorá sa vďaka strate pamäti vrátila myšlienkovo o tri roky dozadu. A postupne sa dozvedá, že má manžela, kariéru.. Ba dokonca aj milenca.

08.01.2020 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Príbeh o profesionálnej futbalistke Sal a jej novom trénerovi, jej idolovi Kultim môžem už asi aj teraz označiť za ten najlepší, čo som tento rok čítala. Pri jej čítaní som si uvedomila, že práve takýto typ romantiky mám rada. Keď všetko ide pekne pomaly, hlavné postavy sa spoznávajú a pomaly priateľstvo prerastá v lásku. Ale že akú!

31.10.2019 5 z 5

Šťastie je, keď človek aj tak miluje Šťastie je, keď človek aj tak miluje Petra Hülsmann

Romantická knižka o živote mladej kvetinárky Isabelle, ktorá má rada svoje vopred naplánované dni a nenávidí akékoľvek, čo i len malé zmeny,ktoré jej tieto plány narušia. Avšak potom ako zrušia jej obľúbené čínske bistro a namiesto neho sa otvorí nová reštaurácia s nepríjemným šéfkuchárom, Isu čaká priveľa zmien,ktoré narušia jej zaužívaný kolobeh. Už dlho sa mi nedostala do rúk tak milá, pekná romantická knižka ako táto, ktorá ma jednoducho uchvátila a musela som jej dať 5 hviezdičiek.

01.09.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

26.03.2018 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Som veľmi rada, že som touto sériou porazili tie moje blbé predsudky, že od českého/slovenského autora nemôže byť nič dobré. Pretože táto séria je naozaj vynikajúca. Veľkým plusom sú úžasne postavy, nielen Robert a Jo, ale aj Johnny a Michael s Paige z jednotky. Jediné, čo sa mi nepozdávalo bolo to, že mi v knihe chýbal moment, kedy sa Robert s Jo do seba zaľúbili.

20.11.2017 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Pekný príbeh o prvej láske, kedy sa vám rozbúši srdce už len pri tom ako uvidíte toho druhého a kedy stačí len obyčajné držanie sa za ruky a vy máte pocit, že sa cítite najlepšie na svete. Taký je príbeh o Eleanor a Parkovi. Znova musím vyzdvihnúť to, že Rowell nepotrebuje písať o dokonale krásnych hrdinoch, pretože hoc sú nedokonalí, v očiach toho druhého sú dokonalými.

07.09.2017 3 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Pre mňa najlepší diel tejto série. Milujem príbehy o zlých chlapcoch, ktorí sa zaľúbia. Jimmy a Lena patria medzi moje obľúbené knižné páry. Lena je príjemne sarkastická a vtipná a na Jimmim sa mi najviac páčilo to ako si stále neuvedomoval, že sa do Leny zaľúbil :D Najlepšia časť je keď Lena ide na rande s Benom a Jimmy sa k nim pridá a stále Bena upozorňuje na to, čo má Lena rada a čo nie :)

Škandalózna hra Škandalózna hra Christi Caldwell

Táto kniha má všetko, čo vyžadujem od dobrej historickej romantiky. Ukecanú odvážnu hrdinku, tajuplného sexy hrdinu, riadnu chémiu medzi nimi a hlavne vtipné, ale i romantické pasáže a atmosféru vtedajšej doby.

03.03.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Keby táto extrovertka a tento introvert nezdielali spoločný byt a nezačali si písať odkazy, pravdepodobne by sa nikdy nedali dokopy. Čo by bola škoda, pretože k sebe náramne pasovali. Hoci Leon nie je vykreslený zrovna ako hrdina, do ktorého sa okamžite buchnete (silný, veľmi veľmi veľmi silný introvert), tak mi do tohto príbehu sadol. Čo mi však liezlo na nervy, bol Tiffyn bývalý Justin a celá jeho účasť v knihe.

08.01.2020 4 z 5