mythos91 mythos91 komentáře u knih

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Uhtredova dobrodružství plynule navazují na první díl série Posledního království. Bernard Cornwell mistrně zachycuje syrovost středověké doby a barvitě líčí boje o království na britských ostrovech. Líbí se mi, že Cornwell zakomponovává skutečné historické události k nimž přihazuje románovou fikci a tudíž dílo působí celistvě, což nám osvětluje v historické poznámce na konci knihy.

12.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, který ve mě zanechal nesmazatelnou stopu! Autorka skutečně velmi dobře čtivou formou popisuje hrůzné osudy lidí z válečných let. Hodně se mi líbí rozdělení do třech hlavních kapitol a popis příběhu s posuny v čase vpřed i zpět a z úhlu pohledu více osob. Kniha ukazuje i to, že co může působit jako podivínské chování pro společnost, pod tíhou zážitků a emocí proživšího vysvětluje a ospravedlňuje toto jeho chování.

25.08.2018 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Z knihy všeobecně mám velmi pozitivní pocity, v průběhu čtení až dokonce jsem z obsahu cítil především laskavost, skromnost, vděčnost za maličkosti, obětování se pro druhé, vědomí pomáhat ostatním lidem a některé další pozitivní prvky.

24.04.2018 4 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Velmi zajímavé čtení nejen ohledně psychosomatiky, ale i z pohledu varování v jak rychlé a stresující době žijeme a tudíž bychom měli zvolnit a žít více v souladu s přírodními zákony. Kniha předkládá i pohledy a názory několika významných osobností.

22.03.2018 5 z 5

Odkaz Vikingů: Meč Odkaz Vikingů: Meč Ulf Schiewe

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

09.03.2017 4 z 5