mySaints mySaints komentáře u knih

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

Naprosto ohromující! Tahle knížka mě do sebe vcucla jako černá díra. Četla jsem ji všude a nevnímala nic a nikoho. Nikki Sixx byl urvanej ze řetězu, ale pokud si přečtete jeho ostatní knížky (hlavně This Is Gonna Hurt, která ale česky zatím nevyšla), zjistíte, jak moc se člověk může změnit. Nikki je inspirativní člověk, stejně jako Mick, který ale o sobě bohužel dává málo vědět. Tommy je jen zajímavá postavička, a o Vinci radši nemluvě. Dohromady ale tvořili historii rockové hudby, a číst o tom, jak to všechno bylo, je hodně zajímavé - člověk se tlemí, brečí, pak se mu chce zvracet, a nakonec zjistí, že Mötley Crüe už nenávratně miluje. :)

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Snad moje nejoblíbenější kniha vůbec. Díky silnému příběhu, kde se nejenom sny, ale i charaktery a životy hlavních hrdinů bortí jako domeček z karet. Vzpomínky, prázdné sliby, láska, drogy.... moc dobré.

Blues Blues Václav Hrabě

Nikdo z živých ani mrtvých lidí mě ještě takhle neokouzlil.

Horečka Horečka Václav Hrabě

V roce 1965 jsme přišli nejenom o skvělého básníka, ale i o nadějného spisovatele. Tato povídka byla vlastně skoro o ničem, jen útržek ze všedního života mladých lidí. Ovšem ten styl, atmosféra, kterou dokáže vykouzlit jen Hrabě a ty nádherné věty mi naháněly slzy do očí( Za Vltavou tiše krvácelo slunce nabodnuté na petřínských věžích..).Z téhle krátké povídky jsem si zapsala víc citátů a úryvků než z kterékoli tlusté bichle.
"Na Hradčanech tloukla půlnoc. Městské nebe je vždycky smutné. A vrzání tramvají může někdy připomínat hudbu, ale někdy jízlivý smích. Ve Slávii počítají tržbu a řeka je černá, jako to ráno, kdy jsi se probudil a věděl, že ona už nepřijde."
"Nahmatal ve tmě její ramena a přitáhl ji k sobě. Měla rty suché a popraskané jako po horečce.(Tak dlouho jsem tu nebyl a jsi stejná. Poznám tě potmě. Jsem s tebou moc šťastnej a nevím, co budu dělat, až mě jednou opustíš.) "

Mládí je pořád stejné, mění se jen kulisy..

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Svatej Buddho, ten Kerouac byl ale geniální blázen :-) Výborná knížka!

03.04.2011 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a tajemství sedmé okurky Čtyři a půl kamaráda a tajemství sedmé okurky Joachim Friedrich

V dětství pro mě byly tyhle knížky dokonalé :-) A Tajemství sedmé okurky nezapomenu už nikdy . A nejen díky názvu :D Všechny děti z těchto knížek byly strašně sympatické.

05.03.2011 5 z 5

Vzhůru na kouzelný strom Vzhůru na kouzelný strom Enid Blyton

Tuhle knížku a její pokračování jsem neskutečně milovala. Připomínají mi dětství a když zavřu oči, vybavuji si les, ten velký strom, každou větev i žebřík na vrcholku do pokaždé jiné země. Pro představivost dítěte naprosto dokonalá knížka :-)

05.03.2011 5 z 5

Rocková kniha mrtvých Rocková kniha mrtvých David Comfort

Skvělá knížka, která přichází s novými fakty. Opravdu to byla sebevražda? Autor má i překvapivě veliký vypravěčský talent - takže kdo by na chvilku nechtěl stát vedle Elvise, Morrisona, Lennona a poodhalovat jejich osudy? Pro rockové fanoušky povinnost!

04.01.2011 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Nádherná knížka, tisíckrát lepší než Čokoláda. Autorka si krásně hraje se slovíčky, s větami ... člověk z knihy slyší klapot střevíčků na dlažbě zmáčené deštěm, cítí vůni neodolatelných čokoládových pralinek a vidí před sebou Rouxův obličej s jeho trpělivýma očima...

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

I když nemám ráda kdovíjak romantické filmy a knihy (a už vůbec nad nimi nebrečím), tento příběh mě rozbrečel několikrát. Nevím, co na něm je tak zvláštního - zřejmě neskutečná oddanost Noaha, o které sní skoro každá osoba ženského pohlaví :-). A taky asi ten krásný příběh první letní lásky . Noahovy dopisy na mě působily hodně melancholickým dojmem zašlých časů - teď dostaneme maximálně rychlou smsku. Zápisník je asi jediná knížka, která se mi od Sparkse líbila (špatný nebyl ještě Vzkaz v láhvi), ostatní knížky už opakují tisíckrát omýlané příběhy.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

No teda já se válela smíchy skoro nepřetržitě. Všechny situace, ať už jakkoli smutné a děsivé, jsou v knize vylíčené se zvláštním, až absurním druhem humoru (např. autonehoda) . Tyto okamžiky vás naplní zvláštní melancholií nad Garpovým osudem, ale hned na další stránce vás přesvědčí, jak je život krásný a že je v něm zapotřebí neztrácet humor a naději. :-)

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Po přečtení knihy jsem se asi po půl roce rozhodla podívat se na film.Ovšem asi po čtvrt hodině jsem ho musela vypnout, protože začal narušovat můj fantastický svět, ve kterém sem se nacházela při čtení knížky. Doteď si pamatuju tu atmosféru, pokaždé když si na knihu vzpomenu, cítím vůni sadu a moštu, chlad při nočních posezeních na střeše... Krásná kniha, ovšem možná až moc dlouhá. Proto ty 4 hvězdičky .

30.11.-0001 4 z 5