musivila musivila komentáře u knih

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Žofka je stejně jako Mach a Šebestová povedená kniha pana Macourka se známými ilustracemi A. Borna. A oblíbená kniha mého dětství, stejně jako večerníček, ke kterému neodmyslitelně patří hlas pana Nárožného. Který vám při čtení automaticky v hlavě naskočí :) Rádi se k ní se synem vracíme. A můžeme ji doporučit.

22.04.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Detektiv šéfinspektor s kočárkem, tak to tu ještě nebylo. Super, originální. Kett mě bavil, získal si mě hned na začátku a ani v průběhu čtení se na tom nic nezměnilo. Jeho humor a příhody s dcerami byli milým zpestřením a odlehčovali děj. Se Savageovou tvořili bezva dvojku.
Hodně dobrý začátek nové série. Už se těším na další díl, doufám, že se ho dočkám!
----------------------------------------------------------------------------------------------
"detektiv šéfinspektor Kett a tady v kočárku je moje kolegyně, detektiv junior. . Mezi zátahy si musí dát šlofíka, jinak je dost rozmrzelá, ale nesmíte ji podceňovat. Je to superpolda."

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moc pěkný romantický útěk od reality všedních dnů. Zas člověk trochu nasál místní atmosféru, ať už v podobě jídla, přírodních krás či místních památek. Dokonce jsem si i vyhledala irské písně, které v knize zazněli. A představovala si je v podání Conora. Úplně se vidím v takovém stylovém domku, na gauči u krbu s knihou a výhledem na moře se skalnatým pobřežím. Sympatičtí hlavní hrdinové i vedlejší postavy....

„Herbert zemřel“, to nemělo chybu. Také jsem se tedy zasmála, když Jameson pomáhal Hanně dostat se do kanceláře.

Za mě mohu doporučit, mně se kniha trefila do nálady.

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

„Minulost si člověk nese s sebou, protože ho proměňuje. Můžete se snažit ji pohřbít a předstírat, že se nikdy nestala, ale tak to nefunguje. Geo to ví z vlastní zkušenosti.“

Kniha je rozdělena na 5 částí. Část z vězení rozhodně byla zajímavá, ale asi mě bavila nejméně. Ovšem celkově mě příběh zaujal. Baví mě v knihách ty pohledy do minulosti, díky nimž postupně odkrýváte, co se tenkrát skutečně stalo.
Na konci 3 části mi to docvaklo, co tajila Geo celou dobu. Na co poukazují vraždy, ke kterým došlo po jejím propuštění. I když tam jsem se trochu sekla motivem a tím pádem byl pro mě konec rozhodně překvapení. Závěr byl zrychlený a epilog bych klidně vynechala. Uvítala bych, kdyby kniha byla vyprávěna i z pohledu Calvina.

„Člověk vidí to, co chce vidět. Ne to, co doopravdy je.“

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Musím říci, že jsem od knihy čekala trochu něco jiného. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a ještě větší zmatek jsem v tom měla, když se děj přenesl do roku 1922 a na dalších 100 stranách se začal odvíjet příběh Lovisiny babičky Amélie. Byla jsem zvědavá, co se mezi rodinami přihodilo, že nenávist panuje do teď... Přesto vše mě udivovalo, jak hluboko v sobě si Lovisa nenávist k Halleholmovým chovala. Čemuž napomohla také aféra, která se odehrála v jejich 10 letech. Takže se vlastně třičtvrtě knihy omílá stará křivda, řeší nepřátelství mezi rodinami, nesváry a intriky, tahanice o majetek. A to vše při budování nové pekárny. Láska se tu odehrává jen tak ve stínu toho všeho.

20.04.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Dobrá kniha, neprokoukla jsem vůbec nic. A vraha jsem odhalila jen o něco málo dříve než Alice.

Alice se přestěhuje do luxusního uzavřeného obytného komplexu se svým přítelem, s kterým se doteď vídala jen o víkendech. Ovšem necítí se tam úplně dobře, několikrát má pocit, že je někdo v noci v domě a sleduje ji.

„Přepadne mě jeden z nejdivnějších pocitů, jako by se mělo stát něco, co se mi nebude ani trochu líbit.“

Ukáže se, že dům má svoji temnou minulost, o které se jaksi Leo pozapomněl Alici zmínit. Alice začíná pochybovat jestli Lea vůbec zná a proč ji zatajil tak závažnou skutečnost. Nedá jí to spát a je rozhodnuta odhalit pravdu, co se tenkrát skutečně v jejich domě přihodilo. Zároveň se snaží zapadnout do místní komunity a zdá se, že nikomu z nich se příliš nelíbí, že se šťourá v minulosti. Podezřelý je skoro každý :)

„Jenže i když mě půlka mozku varuje, že jsem v nebezpečí, tak ta druhá mě nabádá, že to všechno, co si myslím, že se stalo, nemůže být pravda.“

04.04.2022 5 z 5

Prasátko Peppa a kamarádi Prasátko Peppa a kamarádi neznámý - neuveden

O prasátku Peppě máme několik knih a tahle je jedna z těch top. Oblíbená kniha mého syna, už pár let má čestné místečko u nás v knihovně. Přečetli jsme nesčetněkrát. Zvuky jsou naprosto skvělé. Nyní začíná být v kurzu i u mladšího syna. Takže za nás moc povedená kniha, můžeme jen doporučit.

28.03.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Možná tam bylo plno klišé a děj byl předvídatelný. Ale styl psaní mi sedl a já si knihu užila. Ano, k závěru už to bylo přeslazené, ale to u takových knih bývá. Zkrátka jsem potřebovala oddych a to kniha splnila. Rozhodně originální byli dva „tátové“ JJ a Bruce, ti byli super.

18.03.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Neměli jsme tam jezdit. Neměli!
Kdybych tak aspoň mohla zařvat: „Já jsem vám to říkala, vy idioti!“

Zprvu se kniha tváří jak dívčí román, ovšem v polovině nabírá své grády. Krátké kapitoly přeskakující v ději od jednoho účastníka k druhému, vás drží v neustálém napětí a nutí číst dál. Abyste konečně přišli záhadě na kloub. Musím říci, že mě to později částečně napadlo, co je příčinou všeho, co se v lese odehrává. Jen jsem si to nedokázala dát do souvislostí. Ovšem úplný závěr přeci jen zanechal mrazivý pocit a nezodpovězenou otázku.

18.03.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

"…. všem krásným duším, které jsme ztratili, a všem krásným duším, které mlčky trpí.“

Příběh Jaxe a Stelly byl skvělý. Bavilo mě jejich postupné sbližování a také hloubka příběhu s poselstvím pro lidi či jejich blízké, co jsou na tom jako Jax.

„Obvykle září tak jasným vnitřním světlem, že je občas těžké se na něj podívat. Právě teď však jeho světlo pohaslo a já ho chci zas vykřesat.“

„Klidně můžete být obklopeni přáteli, a přesto se cítit sami. Je to zatraceně strašný pocit.
Mnoho z nás trpí potichu, přitom to není potřeba. Jsou lidé, kteří nám chtějí pomoci.“

18.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Četli jsme společně se synem. Kniha se nám moc líbila. Krátké kapitoly s napínavým dějem vás nutí číst dál a dál. Při čtení jsem měla i slzy v očích. Je to pěkně vymyšlený svět pro představu dětí, které teď už nemusí brečet nad ztrátou oblíbené hračky, pokud budou věřit v svět, který Rowlingová vymyslela.
PS: u nás to mělo i opačný efekt :) Nedávno syn donesl domů gumového medvídka s dírou v těle, co někde našel. Prý aby neskončil na skládce v Zemi ztracených!

18.03.2022 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Děj je vyprávěn z pohledu dvou žen, Julie, druhé manželky uznávaného univerzitního profesora psychologie Matta. A policejní inspektorky Mel, která vyšetřuje nález mrtvého těla mladé ženy. Kniha se dobře čte, střídání krátkých kapitol, vás nutí číst dál … co se tenkrát skutečně odehrálo, jak vše skončí? A přestože je děj vcelku průhledný, ovšem párkrát jsem byla na pochybách, tak myslím, že konec vás překvapí .. .takový jsem nečekala! Za mě spokojenost, mohu doporučit.

Království hříchu Království hříchu Meghan March

„Když jsem ji zatáhl do šera a temnoty, nemyslel jsem na důsledky svého jednání, jen na pocit vítězství, který mi přinese její zkrocení.“

V závěrečném dílu se nám naskytne větší pohled do Lachlanovi minulosti, která jak se ukazuje, mu zasahuje i do současnosti. A to víc než si sám uvědomuje.

„Je načase jí ukázat, jak černou mám duši, a zjistit, jestli ode mě neuteče. Což je přesně to, co by měla udělat.“

„Život je šachová partie, Keiro. Každý podělaný den děláš tahy, které rozhodují o tvé budoucnosti.“

Celá série nebyla vůbec špatná, pokud máte rádi erotickou romanťárnu z mafiánského prostředí, nebudete zklamaní.

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

„Moje malá irská ďáblice. Budeš bojovat do posledního dechu.“ „Stejně jako ty.“

Druhý díl se mi líbil více než první. Hned začátek je slibný, kdy nahlédneme trochu do Lachlanovi minulosti. Pozorujeme, jak ho Keira mění a boří jeho zásady. A zároveň on mění ji.

„Zatanči si se mnou, Lachlane. Zatanči si se mnou v Dublinu.“

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

„Doufám, že mi ta vášnivá zrzka poskytne aspoň malé rozptýlení, než o ni ztratím zájem.“

Ze začátku čtení jsem si říkala: „a jiná variace 50 odstínů“. Sice tady není úplně submisivní panna …. Keira je dračice, která svádí boj mezi rozumem a svým tělem. Nebojí se vyjádřit svůj názor, i když před ní stojí obávaný Lachlan Mount, který má pod palcem celé město.

„Zvažuju obchod, který jsem uzavřela s ďáblem.“

„Má v sobě oheň, který jsem zatím u žádné jiné ženy nenašel.“

Líbí se mi, že je Keira šéfkou rodinné firmy a to palírny na whisky, což je spíše mužský svět.
Knihy o mafiánech mám ráda, ovšem zatím si mě Lachlan tedy úplně nezískal. Uvidíme, jak se vše vyvrbí v druhém díle. Zatím se děj točí hodně kolem sexu.

PS: jméno Lachlan mi tedy dělá problém, pořád čtu Lachtan :)

17.03.2022 4 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Byla jsem docela zvědavá na pana krásného, chladného a odměřeného, jehož chování neodpovídalo k věku ani k jeho vizáži. Jsem ráda, že Scottie – Gabriel nakonec ukázal, že má také nějaké city a emoce.
Sophie na mě byla ze začátku trochu hrrr viz. jejich první setkání v letadle.
Celkově mě kniha začala více bavit až v druhé polovině. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem ji měla díky nemoci rozečtenou déle.
Přezdívka "povídalka" se mi líbila, ale nad "sluníčkem" jsem tedy skřípala zuby :)

„ Neovlivníme, co udělají ostatní. Nikdy. Můžeme ovlivnit jen to, co děláme my sami.“

17.03.2022 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

„.... byl někde tam venku, poháněn vztekem a svými démony, a ona si byla jistá, že je znovu na lovu. Podaří se ho dopadnout dřív, než dostane svou další oběť?"

Je vidět, že spisovatelka prostředí policie dobře zná a ví, o čem píše.
Na mě možná chvílemi toho popisu vyšetřování bylo příliš. A uvítala bych spíše více pohled do minulosti, jak Niny, tak vraha. Konec byl pro mě předvídatelný a docela zrychlený. Ale určitě stojí za přečtení.

23.02.2022 4 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Tak to byla tedy síla, vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak chytne. Skvělé, dočteno ve 2h v noci, zas jsem musela vědět, jak to dopadne. Kdybych chtěla být šťoura, tak by se pár neuvěřitelných věcí našlo. Ale nechci. Mě kniha prostě bavila. Detektiv seržant Marcus byl sympaťák a já mu fandila. A ten konec! Doporučuji přečíst.

23.02.2022 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Právnické thrillery zrovna nemusím. Ale tahle kniha je skutečně dobře napsaná, takže jsem se nenudila ani v soudní síni. Děj byl nepředvídatelný s nečekanými a zajímavými zvraty. Já si čtení užila a mohu doporučit.

12.02.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Tentokrát mě téma celého příběhu moc nenadchlo a brzy mi došlo jakým směrem se bude děj odvíjet. Přesto je kniha čtivá, jako všechny tohoto autorského dua.
PS: opět nechyběla zmínka o Australanovi s kozičkou, to už je snad pravidlo v každé knížce :)

„Lepší být udeřen pravdou než políben lží.“

12.02.2022 4 z 5