musivila musivila komentáře u knih

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Název i obálka knihy děs! Ale jinak se mi kniha trefila do nálady, četla se mi neskutečně dobře a rychle. A kdybych se nemusela aspoň na pár hodin vyspat, přečetla bych ji na jeden zátah. Prostě vypnout, nechat se unášet příběhem, nepřemýšlet nad nereálností. První polovina mě asi bavila více, ale i tak dávám 5*.

mini SPOILER:
Autorky opět nezklamaly a zas zpestřily děj hned několika zvířátky … opičák Pedro, velbloud Fouad, kočka Matilda :-)
PS: a co myslíte, zas se tam mihl i jeden Australan s kozičkou … ten aby v nějaké knize nechyběl :)

12.02.2022 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Pro knihy Sandry B. mám zkrátka slabost. Nechybí trocha napětí, akce ani romantiky. Kniha měla opět vše, na co jsem u autorky zvyklá. Ze začátku mi sice trvalo se začíst, první polovina knihy byla pozvolnější, ale v půlce se děj více rozjel a já si čtení celkově užila. Konec překvapil, co se týče Drexe, to jsem nečekala. A Gif s Mikem byli skuteční kamarádi na život a na smrt.

09.02.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zase mě Colleen dostala, i když jsem tomu zpočátku čtení nevěřila. Emočně mě úplně rozložila. Čím víc jsem se blížila k závěru, tím těžší bylo knihu odložit.
Měňavka Fallon a spisovatel Ben, dvě zjizvené duše – jimž se 9. listopadu změnily životy navždy!

„Pořád cítím ty rány, co tvoje slzy nadělaly v mý hrudi. Cítím je pokaždý, když se nadechnu.“

„I když se cítíš mizerně a nevíš kudy kam, vždycky tam někde najdeš mě a ruku, co ti podávám.“

09.02.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Anotace zas slibuje obehrané a několikrát zpracované téma. Ale víte co, nakonec mi to vůbec nevadilo. A knihu jsem si užila. Opět skvělé čtení, plné vtipu, sarkasmu ... autorky styl psaní mě prostě baví.

„ … jsem hrozně unavená, takže mu dovolím odnést mě ke gauči a přitom žasnu, jak se mu daří vyvolat dojem, že je úplně snadné zvednout slůně.“ :)

Máme tu jednoho sexy Skota s nabubřelým egem, ale dobrým srdcem. A pak je zde Joellen, která trpí spoustou komplexů, narušenou sebeúctou a negativním vnímáním svého těla. Což není divu, když ji rodina od dětství shazovala.

„Nechci víckrát slyšet, jak se shazuješ, Joellen. Nedělej to nahlas ani v duchu. Sakra, ženská, prokaž si trochu té úcty, nebo to neudělá nikdo jiný.

„Nejsi divná. Jsi jedinečná. V tom je rozdíl.“

„Skutečný kamarád je někdo, kdo řekne: „ Jsem tu pro tebe,“ a dokáže to.“

Musím říci, že v některých knihách nad přezdívkami hlavních hrdinů protáčím oči. Ale tady mě tedy „Hopsal“ bavil :)

„No vida. Dobré ráno, Hopsale.“ „Ahoj, dračice.“

Obálka opravdu k příběhu vůbec nesedí. Škoda, přitom by se na ni krásně vyjímal jeden obrovský polonahý Skot v kiltu :)

„Láska je válka, puso. Jediná věc v životě, kvůli které stojí za to prolévat krev.“

PS: doporučuji přečíst i poděkování autorky. „ Jste-li obklopeni negativismem, máte sklon osvojit si ho. Stáváte se tím, co o vás tak často říkají.“

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Kniha je poměrně krátká, takže za večer přečteno. Ovšem čekala jsem, že se děj bude více motat kolem snowboardingu a zimního prostředí. Tak mi trochu mrzí, že tomu tak úplně nebylo. Děj mi v první polovině přišel takový jednodušší, jen spousta náhodných setkání, neuvěřitelně rychlé sblížení, pak samý sex ... ovšem čím se kniha blíží k závěru, převažuje vážnější dějová linka a ta už vás chytne za srdce. MMJ spolubydlící Leo neměl chybu, ten určitě knihu zpestřoval :) Sebastián byl také skvělý a zasloužil si ze strany Mii jednání na rovinu. Ale kdo ví, jak by se člověk zachoval v její situaci.
BTW obálka je moc hezká ️

„Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje.“

01.02.2022 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

„ Musela být přesvědčená, že ji nikdo neslyší, když zoufale volala o pomoc. Ironií bylo, že ji slyšela spousta lidí. Pomoci včas jí ale nemohl nikdo z nich.“

I druhý díl se Zoe a Tatumem se mi četl velmi dobře. Nechyběl ani děda Marvin, který opět neměl chybu.

„Sežeň si rychle rovnou páteř a koule a padej za parťačkou. Potřebuje, abys jí pomohl!“

Dle obálky bych si knihu určitě sama nevybrala, a to by byla velká škoda. Poslední 1/3 knihy už se nešlo odtrhnout, musela jsem znát konec ... a teď nutně potřebuji další díl!!!

„Zraněné zvíře se schová do svého doupěte, aby si lízalo rány. Umírající zvíře už nemá co ztratit. Je nevypočitatelné. A o to nebezpečnější … „

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

„Po čertech dobrá byla díky své živé obrazotvornosti. Když se snažila, dokázala se vžít do mysli vraha, představit si, co cítí, co vidí.“

Hm, tak to byla vážně skvělá knížka. Od poloviny už jsem ji nedala z ruky, než jsem ji ve 2h v noci dočetla. A teď mi nezbývá nic jiného, než se hned pustit do druhého dílu. Protože ten konec .... !!!
Jo a mimochodem děda Marvin byl skvělý :)

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

„Není ten typ, co utíká,“ namítl jsem. „ Je spíš ten typ, co v tobě zažehne oheň, pak klidně odejde a ty shoříš na popel.“

Dle anotace jsem si říkala, zas další obehrané a tolikrát v knize či filmu zpracované téma. Takže ze začátku jsem byla skeptická, i když musím říct, že mě hned dostal autorky styl psaní, květnatý slovník a skvělé příměry...

„To pod tvýma očima nejsou pytle, to je celá sada zavazadel.“

Od poloviny jsem už knihu nedala z ruky, dokud jsem ji nedočetla.

„Spisovatel jsem já a větou je můj život,“ řekl tiše.

SPOILER: jen nevím, proč se autoři tak rádi uchylují k tématu – rakovina. To už je má několikátá romantická kniha, kde tato zákeřná nemoc figuruje. Jako kdyby nešlo vymyslet nic jiného, aby zabrnkali na city a něčím vyvážili romantické klišé.

19.01.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

„Hra začíná až v okamžiku, kdy obě strany vědí, že se hraje …“

Mně se kniha moc líbila, dobře se mi četla … a spojení thriller x romantika mě v knihách prostě baví! Pokud to máte stejně, doporučuji přečíst ;-)
Také se mi líbilo, jakým způsobem bylo pojato vyprávění minulosti Sarah.

„Pokud si myslela, že slyšet, jak ji hledají, je nejhorší, tak se spletla. Nejhorší bylo, když to vzdali. Ta náhlá osamělost byla k zalknutí.“

„Tohle je tvůj bezpečný přístav. Nikdo ti ho nemůže vzít. Neohlížej se ...“

19.01.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Je to má druhá kniha od této autorky a zatím mohu říci, že v obou případech se jedná o slaďák bez zbytečných dramat, rozchodů a usmiřování, jak to u daných knih bývá. Samozřejmě, že k určité události dojde, ale to předvídáte celou knihu. Autorce se asi zalíbilo téma hospodyně x šéf. Použila už jej u knihy Výměna rolí. Zas tedy musím říct, že byla příjemná změna prostředí i postavení hlavního hrdiny. Žádný miliardář v dokonale padnoucím obleku. Tentokrát tady máme sexy motorkáře v autodílně :-) A jednu holku s prořízlou pusou, která se jen tak nevzdává.

„Zamrkal jsem, byl jsem úplně dezorientovaný. Jak může někdo takhle rychle mluvit a přitom poletovat sem a tam jako potřeštěná straka?“

19.01.2022 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

„Zítra je, jak se říká, první den zbytku tvého života.“

Tentokrát si žádná postava nezískala mé sympatie ... avšak kniha se četla dobře a splnila svůj účel, protože mi ležela v hlavě, i když jsem zrovna nečetla.
První polovina byla vážně psycho …. místy to bylo nechutný, zvrácený a často se mi navalovalo stejně jako Jessice.
Od začátku jsem čekala, že vše nebude tak černobílé, jak by se mohlo jevit. Děj jsem neprohlédla a ve druhé polovině jsem byla rozhodně zvědavá, kam vše bude směrovat.
Epilogem se snažila autorka o poslední wauuu efekt, ale myslím, že čtenáři jen víc zamotala hlavu a zůstalo několik ???? A já mám hned několik variant konce :)

„…. Hloupoučká Jessico Goldová.“

19.01.2022 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

„Štěstí si lidi nemůžou jen tak zařídit. Stane se to náhodou, když prostě žijeme a nesnažíme se.“

Od začátku se mi kniha líbila a byla jsem přesvědčená, že dám plný počet *. Ale pak přišla zápletka, která se pojila s minulostí Sadie. A to už mi přišlo příliš...!
Vždy zafunguje oživení děje dětskou postavou nebo zvířecím mazlíčkem. Ne jinak tomu bylo v této knize. Birdie i Marmaduk byli skvělý.

„Tati …, ty vaříš?“ zeptala se ospale. „Jasně...“ „ A smíš vůbec sahat na sporák?“

„ A teď můžu všem říkat, že můj pes kadí diamanty!“

Celá kniha je taková sladká pohádka pro dospělé. A každý někdy potřebuje relax právě u takové knihy.
Co všechno způsobí jeden dopis pro Santu? … Přečtěte si!

02.01.2022 4 z 5

Ochotná zemřít Ochotná zemřít Lisa Jackson

Tento díl se opět točil hodně kolem Pescoliové a její rodiny. Poznáme dokonce i její sestry a neteř, kteří žijí v San Francisku. Avšak okolnosti je zavedou až do Medvědího Brodu.
Kdo četl všechny knihy ze série, není pro něj problém uhádnout, kdo je strůjcem veškerého zla, které nyní obestírá rodinu Pescoliové. A i když je Regan nyní na mateřské, duši policajtky v sobě nezapře. A to by nebyla ona, aby nešla trochu přes hranu.

„Ignorovala bolest, která se jí zařezávala do duše. Běž pořád dál. Nepřestávej hledat. A neustále se tiše modli.“

PS: Celou sérii jsem si užila a asi Alvarezové a Pescoliové trochu nadržuji a proto 5* ;)

02.01.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak už chápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Byla prostě skvělá, od začátku do konce! Žhavá, neskutečně vtipná, nabitá emocemi. Autorku řadím mezi oblíbené a už teď se těším na další její knihu.

Musím říci, že tento díl mě dostal daleko víc než první. Stejně jak mě dokázal v určitých momentech rozesmát, např. Tristanovo první setkání se syny Claire.

„To mě podrž … ona tu snad vychovává sériový vrahy.“ :D

Tak mě v jiných dokázal emočně rozložit např. scéna s Harrym na hřbitově.

Tristan byl zkrátka snový, jen Claire se v tom občas plácala, občas si protiřečila, někdy moc přemýšlela a ke konci byla na zabití :)

Tristan rozhodně nasadil laťku hodně vysoko a jsem zvědavá, jestli se povede, zbylým dvěma bratrům Milesovým, ji překonat. Těžko, ale kdo ví …. Xoxoxox

Čekání na smrt Čekání na smrt Lisa Jackson

Asi se budu opakovat, ale mně prostě knihy od L. Jackson baví.
7. díl se poprvé odehrává v parném létě a ne v mrazivé zimě, jak tomu bylo u předchozích dílů. Pescoliová má měsíc do porodu, měla by nastoupit na mateřskou dovolenou, ovšem to by se nesměla najít další mrtvola... Tentokrát je do případu zapletena i dcera Pescoliové Bianca, z které se stává ze dne na den mediální hvězda. Vše se točí kolem místních teenegrů a podezřelých je mezi nimi hned několik. Popravdě se mi ti kluci trochu pletli. Každý něco skrývá, každý má svá tajemství, tak kde je pravda? Rozuzlení celého propletence je nakonec překvapivé.

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Když se Emily náhodně seznámí v letadle s neznámým fešákem Jimem a stráví s ním jednu nezávaznou žhavou noc v domnění, že už se nikdy neuvidí. Netuší, že za rok všemu bude jinak …
Ukazuje se, že Jim není Jim, ale Jameson Miles, přísný výkonný ředitel rodinného impéria Miles Media, kde Emily získává svou práci snů. Rozhodně jiskra, která mezi nimi před rokem přeskočila, ještě neuhasla. Jenže Jameson má svoji hlavu, Emily také a tak jim chvilku trvá než najdou společnou řeč a utřídí si priority.

„Takový většinou nejsem, Em. Jim je pouze velmi malou částí mé osobnosti.“
„Ale já chci právě tuhle malou část,“ vydechnu.

„Když se ti někdo otevře … můžeš mu věřit.“

Když už jsem začínala mít strach, že se celá kniha bude točit jen kolem sexu, přišlo společné kempování, které rozhodně knihu oživilo. Uvítala jsem i zpestření děje zápletkou kolem Miles Média. Musím říct, že některé slovní hlášky, přestřelky a situace neměli chybu a jindy jsem zas nad něčím trochu skřípala zuby. To ovšem nemění nic na faktu, že kniha se dobře četla. A už jsem zvědavá na Tristana, protože v tomto díle si rozhodně získal mé sympatie :)

09.11.2021 4 z 5

S pocitem viny S pocitem viny Keri Beevis

Skvělá kniha, četla se sama. Zas jedna z těch, kdy musíte číst dál a jste zvědavý, co se osudnou noc skutečně stalo. Co viděla Lila, že teď ji chce někdo zabít? Takže nechybělo napětí ani romantika, tahle kombinace mě v knihách baví :)
Mrazivým psychologickým thrillerem, jak je uvedeno na obálce, bych knihu nenazývala. Řekla bych, že je to čtení spíše pro ženy. Za mě spokojenost :)

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

V 6. dílu se rozhodne o osudu šerifa Dana Graysona, zemře nebo bude žít? Jeho místo dočasně zaujímá nový, ambiciózní Hooper Blackwater…. Pescoliová jej nemůže vystát. Do toho řeší své utajované těhotenství, svatbu, věčné konflikty s dětmi, i když se zdá, že Jeremy dostává rozum :) A v této době přijíždí do Medvědího Brodu mladá žena Jessica (vlastním jménem Anne-Marie), která utíká před svým násilnickým manželem. A zdá se, že ten není jediný, kdo ji sleduje.

„Pořád měla pocit, jako by jen krůček za ní někdo byl. A ten někdo byl připravený kdykoliv udeřit a podříznout jí hrdlo.“

Zároveň zde dochází k vraždám 2 žen. Tentokrát není problém uhodnout, kdo za vraždami stojí. Jen čekáte až na to přijde také Pescoliová s Alvarezovou. Zvědavost vás popohání dál ve čtení.... jak se asi vyřeší situace Jessiky, přebornice ve lhaní?

22.10.2021 4 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Tak jsem si zas potvrdila, že by člověk neměl dát na hodnocení tady na Db a utvořit si obrázek o knize sám. Protože já jsem s tímto dílem byla spokojená a dobře se mi četl. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem si dala delší pauzu od Alvarezové a Pescoliové, a tak mě čtení víc bavilo. Ani mě nevadila ta omáčka okolo. Myslím, že u 5. dílu už každý ví, co od L. Jackson čekat. A mně její knihy tedy baví a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet soukromý život vyšetřovatelek dál.
Máme zde další Vánoce …. a opět v Medvědím Brodě řádí sériový vrah. Jenže tentokrát si vzal na mušku i oblíbeného šerifa Dana Graysona a v hledáčku má také svéráznou vyšetřovatelku Pescoliovou. Zdá se, že zlo je blíž než si myslí …

„Znovu ji navíc přepadla ta dotěrná myšlenka, že jí něco uniká … něco důležitého, přímo pod nosem.“

Pozn.: jen musím souhlasit, že mohla spisovatelka tentokrát vymyslet vrahovi jinou úchylku a ne, že zas bude nahý běhat po chatě a posilovat. To už tady bylo!

22.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tentokrát, než samotný příběh, mě opět nadchl výborný popis krás Švýcarska … alpské louky, azurová jezera, zasněžené ledovce … mimochodem myslím, že na jejich sjezdovkách bych se ztratila i s plánkem :) a samozřejmě místní dobroty … proslulé čokolády rozmanitých chutí, dortíky, sýry … ach … jak mně se zas při čtení sbíhaly sliny.
J. Caplin mě opět nezklamala a budu se těšit, kam díky ní, vycestuji příště :)

22.10.2021 4 z 5