Zasluhuje zemřít

Zasluhuje zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324809/mid_zasluhuje-zemrit-uqy-324809.jpg 4 136 27

Alvarezová & Pescoliová série

Můžete utíkat. Můžete se skrývat. Ale minulost vás stejně dostihne. Sleduje, jak se do vody pozvolna noří tělo té, kterou kdysi miloval. Už nikdy nebude tak krásná jako dřív, ale jemu to nevadí. Vzal si od ní totiž něco na památku. Není to ani tak suvenýr, jako spíše trofej. Protože trofeje patří vítězům. A on se bezpochyby cítí jako vítěz. Policistky Alvarezová a Pescoliová se obtížně sžívají s novým velitelem, v celém oddělení vražd panuje naprostý chaos. A do toho všeho přijde zpráva o nálezu mrtvého těla, kterému chybí prst. Alvarezová doufá, že zohyzdění oběti je výraz vrahovy zášti vůči mrtvé, nikoli známkou jeho šílenství. Doufá nadarmo, protože záhy je nalezeno další tělo. Vyšetřování brzy začne ukazovat na konkrétního podezřelého, ale s každým objeveným důkazem sílí v Pescoliové tísnivý pocit, že za tímto případem se skrývá mnohem víc, než se na první pohled jeví. Tento vrah přišel do Medvědího brodu proto, aby dokonal pomstu, kterou naplánoval už před lety. Kdo ještě si podle něj zasluhuje zemřít?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Četlo se to dobře.

Atara16
Atara16
12.12.2021 5 z 5

Další díl od kterého se mi špatně odtrhávalo,doporučuji.

musivila
musivila
22.10.2021 4 z 5

V 6. dílu se rozhodne o osudu šerifa Dana Graysona, zemře nebo bude žít? Jeho místo dočasně zaujímá nový, ambiciózní Hooper Blackwater…. Pescoliová jej nemůže vystát. Do toho řeší své utajované těhotenství, svatbu, věčné konflikty s dětmi, i když se zdá, že Jeremy dostává rozum :) A v této době přijíždí do Medvědího Brodu mladá žena Jessica (vlastním jménem Anne-Marie), která utíká před svým násilnickým manželem. A zdá se, že ten není jediný, kdo ji sleduje.

„Pořád měla pocit, jako by jen krůček za ní někdo byl. A ten někdo byl připravený kdykoliv udeřit a podříznout jí hrdlo.“

Zároveň zde dochází k vraždám 2 žen. Tentokrát není problém uhodnout, kdo za vraždami stojí. Jen čekáte až na to přijde také Pescoliová s Alvarezovou. Zvědavost vás popohání dál ve čtení.... jak se asi vyřeší situace Jessiky, přebornice ve lhaní?

Katulinka69
Katulinka69
18.01.2021 3 z 5

Bylo to nějaké moc rychlé ,za mě nejslabší ze série, ale hned beru další díl

laura
laura
27.12.2020 3 z 5

Napínavé a čtivé - jako vždy. Líbilo se mi to. Bavilo mě to. Přečteno za den, za dva?

Nicméně - zápletka velmi, ale opravdu hodně připomínala tu v Osamělé smrti. Tak moc, že jsem prakticky hned na začátku tušila, co bude, jak to bude - a proto mě kniha vlastně vůbec ničím nepřekvapila. Ale za tu čtivost alespoň tři hvězdy...

RomanDušek
RomanDušek
25.09.2020 3 z 5

Postupně uvadající průměr. Čím dál tím méně času věnováno vrahovi a více času věnováno problémům detektivek Pescoliové a Alvarezové. Často se opakující věty.

Jen taková zajímavost. Jedná se o nápisy, jenž jsou na ceduli bistra. Zřejmě chyba překladatele.
Na straně 135 jsou nápisy:
"LITUJEME, ALE MÁME ZAVŘENO"
"VÍTEJTE, MÁME OTEVŘENO"
Jenže na straně 173 je již jiný nápis:
"OMLOUVÁME SE, MÁME ZAVŘENO"
A nakonec strana 182 a nápis:
"POJĎTE DÁL, MÁME OTEVŘENO".

Překladatel nejspíš zapomněl, co uvedl prvně a napsal pak jinou verzi. Nevyčítám, pouze mne to zaujalo :-)

Pajuška59
Pajuška59
02.01.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od Lisy Jackson :) knihy od této autorky mám velmi ráda a tuto sérii obzvlášť. Už se těším až se vrhnu na další díl :)

moudivlacek
moudivlacek
30.05.2019 4 z 5

Zas jeden, který nepochopil, že láska se vynutit nedá, a pokud se do toho vloží násilí. Myšlenka, že když dotyčnou nemůže mít sám, nebude ji mít nikdo, a navíc ona musí dostat pořádně za vyučenou, je opravdu hodně zvrhlá.
Navíc v tomto díle policie v Medvědím Brodě utrpí velkou ránu, jak to budou brát detektivové? Problém mají i Selena a Regan, hlavně ve svých srdcích.

Peršanka
Peršanka
10.07.2018 1 z 5

Jedna hvězda za slibný začátek. A hned po něm nuda. Odkládám.

sabca
sabca
04.03.2018 5 z 5

Tak tentokrát mě Lisa Jackson nezklamala. Příjemné čtení a napínavý konec. Doporučuji

veveronka
veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

orinka3
orinka3
26.12.2017 4 z 5

Zdařilá detektivka. Napínavé čtení, padoucha jsem sice vytipovala, ale to knize na zajímavosti neubírá. Autorka píše barvitě, umí navodit správnou atmosféru strachu.

evin84
evin84
13.09.2017 5 z 5

Parada,skvela Lisa nezklame!

petrzel
petrzel
01.09.2017 5 z 5

Zase perfektní kniha se skvělým příběhem.

bekule
bekule
24.07.2017 5 z 5

Hodně napínavé - odkládala jsem četbu několik měsíců abych do dalšího dílu který snad u nás vyjde nečekala zas tak moc dlouho. A nakonec jsem ji zhltla za 2 dny. Pescoliová je moje nejoblíbenější policistka , teda až po Dallasové / ale tu nepřekoná nikdo/.Potěšila mě zmínka o Montoyovi ze série New Orleans.

putpuda
putpuda
04.06.2017 5 z 5

Četla jsem poměrně dlouho. Né kvůli knize, ale teď nějak nestíhám a jakmile vezmu knihu do ruky...usínám :( Mnohem lepší než předchozí díl. Víc akce a napětí. Jsem určitě zvědavá na další pokračování a osudy Alvarezové a Pescoliové ;)

banánovépyré
banánovépyré
16.05.2017 4 z 5

Dobře a čtivě napsané, člověk se nemůže odtrhnout. Není to sice žádná velká literatura, ale o to přece u čtení vůbec nejde. Hlavní je čtenářský zážitek a to, jak si knihu užijete. A myslím, že Lisa Jackson opravdu umí psát, vykreslit postavy i vygradovat příběh - takže tohle si užijete; obzvláště pokud máte tento typ literatury rádi.

pepa4081
pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Po zklamání ze dvou předchozích knih příjemné překvapení. Zase výborná a napínavá detektivka, od které jsem se nemohl odtrhnout. Velmi uspokojivé.

TaLu
TaLu
24.04.2017 4 z 5

ANO....
Výrazně lepší, než poslední dvě knihy, opakování děje bylo tentokráte snesitelné a bylo ho mnohem méně, i když musím přiznat, že pokud bych knihy četla jednotlivě a ne jako sérii, tak by to bylo ještě o hvězdu více.
Vlastně nevadí, když si čtenář koupí jen jednu knihu, situace je tam vždy vysvětlena. Ale jak už jsem napsala, tentokráte to bylo v míře únosné.
Děj byl zajímavý, konečně se také rozvinulo více života na policejní stanici mezi ostatními kolegy, což mi vždy chybělo. Napínavé, plynule ubíhající. Jsem za to moc ráda, protože obě vyšetřovatelky jsem si oblíbila a mrzelo by mne, pokud by série kvalitou šla stále dolů.
Drobné nepřesnosti jsem odpustila - mám ten dojem, že se chvíli vyšetřovala sebevražda pádem do strže a pak se změnila na zastřelení. Ale to byla okrajová dějová linka a mohu se mýlit.
Nic prozrazovat nebudu, ale jedno úmrtí se mi stále nějak nezdá skutečné - a pokud tomu tak opravdu je, pak se rozhodně máme ještě na co těšit, protože se tím zpochybní i úmrtí další....uvidíme. Tento díl směle doporučuji.

konicekbily
konicekbily
17.04.2017 3 z 5

Zápletka je postavena na nereálném předpokladu "špatně provedené vraždy" a na následně navazujících obrazů jeden za druhým, aby "se stále něco dělo". Očekával bych větší zapojení našeho hvězdného dua do příběhu a jeho podílu na řešení. Nemohl jsem se ztotožnit s "kopanci" pronásledované osoby - ač má prostředky - nepoužívá EMAIL, a ač se má skrývat, jde pracovat do veřejného prostředí - snad aby usnadnila pronásledování? Pronásledovatel používá veškerou dostupnou techniku a ona vůbec nic! Pro mne je to moc vyumělkované, přesto dávám průměr.

Montana

Lisa Jackson