musivila musivila komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Když jsem zjistila, že má kniha 496 stran, měla jsem obavy, zda nebude moc zdlouhavá. Obavy byly zbytečné, kniha je opravdu čtivá, autorky styl mi sedí a já se rozhodně nenudila. Škoda, že nebyla psána také z pohledu Aidena Gravese …. určitě nejsem jediná, kdo by stál nahlédnout do myšlenek muži zvanému Hradba z Winnipegu ;-)

„Život je cesta plná rozhodnutí. Jen vy zodpovídáte za to, co uděláte z toho, co vám dal.“

„Ublížit ti můžou jen ti lidé, kterým dáš tu moc.“

10.07.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

První třetinu knihy jsem se nemohla úplně začíst, ale pak už jsem se chytla a ke konci se již nedala odložit. Skvěle promyšlený příběh. Daniel byl sympaťák, tak snad se s ním a Reni ještě setkáme.

10.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Komu se líbí knihy Shari L. nebude zklamaný ani z této.
Opět je čtivá, střídání pohledu více osob pomalu odkrývá děj, který sice není nijak napínavý, přesto vás nutí číst dál, v hlavě lítají spekulace ... chvíli jsem se přikláněla k té a chvilku k té … No, mohu jen říct, že nakonec jedna z nich to byla :-) Ovšem konec překvapil, takový zvrat jsem úplně nečekala a samotný závěr je tak trochu ponechán na naši představivosti.

12.05.2021 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Za mě psychothriller jak vyšitý – bylo to čtivé, napínavé, místy zvrácené a nechutné, plné emocí.
Co dodat? Autorku řadím mezi oblíbené a těším se na další díl.

02.05.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Hned mám chuť sbalit kufry a tradá do Chorvatska :-)) Ráda čtu o místech, které znám. Pěkná letní oddychovka. Jednoduchý a předvídatelný příběh krásně vyváží popisy daného místa, přírody, moře, města … Myslím, že název celé této série „Romantické útěky“ přesně knihu vystihuje.... Romantický útěk pro vaši mysl od reality všedních dnů ❤

17.09.2020 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

To bylo zas počteníčko. Lisa nezklamala. I když nemusím v knihách ty ambiciozní novinářky. Tady jsem to dokázala zkousnout. Nepostrádalo to napětí, zvrácenost, krutost ani špetku romantiky. Zas mi v hlavě běhaly různé teorie mohl by to být ten a nebo že by ten :) Neodhalila jsem nic, až když autorka sama chtěla.
Jen Sylvie Morrisettová mi nepřirostla k srdci již v prvním díle a ani v tomto jsem na ni bohužel názor nezměnila.

14.03.2024 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

CBURK = Co by udělal Robert Kett?

Tak to byla zas jízda. Kett konečně zachytil stopu k nalezení své ženy Billie a nehodlá se ji za žádnou cenu vzdát. Na pomoc mu přispěchají i Porter a Savageová, ale ve finále je stejně vše na něm. Zda se mu konečně podaří nalézt svoji ženu, si budete muset přečíst. Rozhodně to stojí za to. Nechybí napětí, překvapující momenty ani Kettovo tři dcery.

08.05.2023 5 z 5

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

O nenávisti x lásce mezi sousedy již pár knih bylo napsáno. Autorka ovšem toto téma pojala zas trochu jinak, plusem zde byla určitě postava Sunny.
Jen na můj vkus se z nich stali nějak rychle kamarádi :-) Dle anotace jsem čekala, že budou mezi nimi delší dobu nějaké sousedské neshody, vzájemné hašteření …
Jinak je kniha čtivá, místy i vtipná – bavili mě jejich vzájemné sms, když Deacon vyrazil na nákup a rozhodně mě nejvíce pobavil Carysin pokus o háčkování
„Je to háčkovaný kondom? zeptal jsem se …. „Takže to není ponožka na péro?“ škádlil jsem ji.

01.12.2022 4 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Dle anotace jsem si představovala trochu něco jiného. Kniha začíná humorně:
„Myslím, že jsem právě zabila nejlepšího zadáka fotbalové ligy.“ :-)
A tak jsem nějak očekávala více humoru, více hašteření a bojovnosti mezi hlavními hrdiny. Nebylo to špatné čtení, jen mě to tentokrát nechytlo tak jako jindy.
Pozn.: obálka se tedy vůbec nepovedla

„Když se nebojíš, že o něco přijdeš, nestojí to za to, abys tomu věnoval čas.“

„Myslíš si, že máš v životě na všechno spoustu času, ale čas je právě to, co není nikdy jisté.“

„Láska a úcta jdou ruku v ruce. Nemůžeš mít jedno bez druhého.“

30.11.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Knížce se určitě nedá upřít čtivost.
Téma není nijak originální, ale zas pojaté trochu jinak.
Vyprávěno z pohledu obou hrdinů, to je vždy plus. Navíc zpestřeno vsuvky z minulosti v podobě Penelopiných rozchodů. Jako oddechovka, proč ne ;-)

27.11.2022 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

.. nikdo nečeká, že mu na trávníku před barákem přistane rockový bůh. Navíc jako opilý vandrák ….
Zas po delší době kniha z prostředí života rockové skupiny a jejího frontmana a za mě super. Miluji rockery a knihy s podobnou tématikou ❤ Už se těším na další díl z této série.

20.04.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělý psychologický thriller. Od začátku mi bylo jasné, že zas nebude vše tak přímočaré. Takže hned v první třetině knihy jsem měla svůj tip, který se mi jen v druhé polovině potvrdil. O to víc mě to nutilo číst dál a dál, jak to nakonec skončí. První část knihy je vyprávěna z pohledu Amber, která si jde tvrdě za svým a nehodlá si ničím a nikým zkazit své plány …. jejím cílem je pan Parrish .... Druhá část je vyprávěna manželkou pana Parrishe Daphne. Která z nich nakonec vyhraje? To si musíte přečíst!

08.01.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Přečteno jako nic :-) Dobrá oddychovka, nic jiného v tomto žánru člověk nehledá a neočekává. Mně se kniha líbila. Je vyprávěna z pohledu Tary i Prestona. A to je vždy lepší. Violet krásně oživila děj. Líbila se mi pointa, která vznikla z věty: „Bydlíš v mém méďovi“. :-)) Zajímavé bylo přiznání autorky na konci knihy. Doufám, že vyjdou další její díla, ráda si je přečtu.

25.05.2020 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Obálka a grafika opět na výbornou. Téma originální - tetování, japonská dívka, vychovávána v odlišné kultuře. Sice bylo pár scén, které mně úplně nesedly. Ale určitě se našly i vtipné momenty...

* „Oni si pořád holej ruce?“ „A co sis myslel? Že jim tam vytetuju vlka a oni ho nechaj zarůst, aby to vypadalo, že žije v lese?“ *

* Právě jsem měl přes rameno přehozeného otce holky, se kterou jsem si nezávazně užil, a ten otec je shodou okolností náš manažer. Jsem v prdeli. *

Celkově se kniha četla opět skvěle... Ale z prvního dílu jsem byla zkrátka více unešená. S bandou rugbystů autorka určitě nešlápla vedle. Jsem zvědavá, kterého polapí příště.

* Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu. *

PS: U pasáže se štípáním dřeva mi hned v hlavě naběhla scéna ze seriálu Zasněná láska, kdy Can štípe dřevo na chatě a Sanem je z něj paf. Že by se autorka inspirovala? I co se týče vzhledu hlavního hrdiny?

14.03.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Pro milovníky této série taková sladká tečka na závěr. Čtení jsem si rozložila na 4 večery a každý věnovala jednomu z bratrů Milesů. Ani jeden mě nezklamal. Pobavila jsem se a u Elliota s Kate i ta slza ukápla. Pro mě zůstává favorit Tristan. A kdoví, třeba se dočkáme pokračování o jejich dětech ;-)

„Takže, co čeká Milesovic bratry dál?“ zeptá se Elliot. „Co se bude dít teď?“ „Teď budeme sledovat, jak naše děti vyrůstají a zaujímají naše místo,“ odpoví Jameson a pokrčí rameny. „Milesovi, nová generace.“

08.02.2024 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Horská chata zavalená lavinou a v ní skupina osob bojující o přežití … ideál čtení na zimní večery.
Ze začátku jsem měla chaos v postavách. Tak nějak od začátku tušíte, kdo by mohl být vrah. Jen vám uniká ten motiv a tak s napětím čtete, jak to vše dopadne. Trochu mi vadilo, že hned v úvodu jsem se dozvěděla, kolik lidí zemřelo a přežilo. Sice netušíte, kdo z nich to bude, ale věděla jsem, kolik jich ještě zbývá … Přesto vše jsem si nakonec knihu užila, nechyběl ani mrazivý napínavý závěr.

28.02.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

„Nině došlo, s kým se budou muset utkat a jak nesmírně pokřivená mysl hraje proti nim.“

Další skvělý díl s Ninou, Kentem, Breckovou, Wadem, a nechybí ani detektiv Perez z předchozího dílu. Opět bravurně popsané vyšetřování, profilování vraha, originální spojitost se sokolnictvím...zkrátka bomba, mohu jen doporučit. Ráda bych napsala víc, ale zároveň nechci nic prozradit, ať nepřijdete o skvělý čtenářský zážitek.

----------------------------
Položil jí ruku na paži. „Guerrerová, nechoď tam.“ „Na rozkazy moc neslyší,“ pokrčil Kent rameny. „Už jsem to párkrát zkoušel.“
-----------------------------
„Některý lidi si myslej, že superhrdinové jsou jenom v komiksech.“ Přelétla obdivným pohledem k Nině. „A přitom stačí zajít do sousedního kvartýru.“

18.02.2023 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

„Minulost si člověk nese s sebou, protože ho proměňuje. Můžete se snažit ji pohřbít a předstírat, že se nikdy nestala, ale tak to nefunguje. Geo to ví z vlastní zkušenosti.“

Kniha je rozdělena na 5 částí. Část z vězení rozhodně byla zajímavá, ale asi mě bavila nejméně. Ovšem celkově mě příběh zaujal. Baví mě v knihách ty pohledy do minulosti, díky nimž postupně odkrýváte, co se tenkrát skutečně stalo.
Na konci 3 části mi to docvaklo, co tajila Geo celou dobu. Na co poukazují vraždy, ke kterým došlo po jejím propuštění. I když tam jsem se trochu sekla motivem a tím pádem byl pro mě konec rozhodně překvapení. Závěr byl zrychlený a epilog bych klidně vynechala. Uvítala bych, kdyby kniha byla vyprávěna i z pohledu Calvina.

„Člověk vidí to, co chce vidět. Ne to, co doopravdy je.“

20.04.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knihu jsem si užila od začátku do konce, žádné nudné pasáže.
Co všechno dokáže způsobit jedna vražda v poklidné čtvrti? Ukazuje se, že každý má nějaké tajemství a ničí život není tak dokonalý, jak se jeví. Začíná kolotoč lží, pochybností, podezření, strachu … Autorka se bravurně snaží svést čtenáře ze stopy … každý je podezřelý ... samozřejmě, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za mě nejlepší z knih od S. Lapeny.

11.05.2020 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

„ odseděla si šest let za vraždu, kterou nespáchala, přišla o milovanou práci, desetiletého syna a o svobodu. Dnes míří domů, aby zjistila, kdo na ni zločin hodil a proč. A rozhodně se jí nechce být milá.“

I druhý díl byl skvělý... děj se točí kolem vraždy mladé dívky v zábavním parku. Zároveň se postupně dozvídáme více o životě Madison a jejím synovi. Samozřejmě nechybí ani Nate a Brody :) Další díl si nenechám ujít.

18.02.2024 5 z 5