Mufka Mufka komentáře u knih

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Pěkná knížka, recepty, popis života z jiného kraje.. četla se velmi dobře.

31.10.2013 4 z 5

Návrat Pařížana Návrat Pařížana Julia Stagg

Nějak jsem čekala pokračování její předešlé knihy Hostinec, ale kromě stejných postav a místa se příběh odvíjí jiným směrem - na novou postavu, která se do městečka po letech vrací. Nicméně, i tak mě kniha potěšila nezaměnitelným style autorky.

31.10.2013 4 z 5

Cigánka Cigánka Janette Maziniová

Výborná kniha, přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Četla jsem jí v originále (slovenština) a musela jsem se několikrát přesvědčit, že opravdu není přeložená a stále čtu slovensky... tak je příběh strhující :-) Nejenže je tedy zajímavá, ale vede také k zamyšlení... Vřele doporučuji.

23.07.2013 5 z 5

Kniha se mi osobně četla těžce, možná proto, že mě až tolik neoslovila, ale před koncem se děj začal více rozvíjet, a to už sem se to toho dostala, takže mé hodnocení je víceméně dobré :-)

23.07.2013 3 z 5

Milenka z nejnižší zásuvky Milenka z nejnižší zásuvky Josef Košťál

Zajímavé téma, které má obrovský potenciál. Autor jej ale bohužel nedokázal využít. V celé knize dokazuje svou bohatou slovní představivost, ale opis jednoho slova dalšími pěti větami je už vážně moc. Kniha navíc nemá žádné rozuzlení - což není až tak na škodu, ale když už jsem se obtížně čitelným příběhem konečně prokousala, uvítala bych (tedy já osobně) nějaké konečné rozuzlení příběhu...

15.11.2012 1 z 5

Léto bez mužů Léto bez mužů Siri Hustvedt

Celou knihu jsem čekala na nějakou logickou pointu, ale nepřišla. Myslím, že jsem se ztrácela v textu nejen já, ale i autorka sama... Na to, že byla kniha oceněna kritikou... nevím, nevím..

13.10.2012 1 z 5

Stíny noci Stíny noci Irena Šenová

Tak to byl trochu bizár.. :-) Ale možná jen pro mě, knihy o upírech běžně nečtu. Kromě interpunkčního freestylu mě docela zaujaly i pasáže popisující spojení dvou hlavních postav, kdy autorka zřejmě dost často prostě použila jen ctrl+c; ctrl+v.. :-) Hvězdičku navíc dávám za to, že mám historku k pobavení svého okolí o tom, co všechno se dá vydat.. :-)

17.01.2023 2 z 5

Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Kateřina Procházková

Kdyby nebyla kniha psaná deníkovým způsobem, asi by mě úplně nebavila. Ale s tímto stylem a vědomím, že jde o zápisky skutečných prožitků, tak jak je přinášel život, je kniha docela fajn. Některé zápisky (asi dva) bych si asi odpustila, ale jde vlastně o osobní deník, kterému svěřujeme opravdu veškeré pocity, city... a nemáme důvod něco předstírat, takže nakonec, dobře :-)

29.03.2022 4 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a nejsem si zcela jistá, jestli bych jí chtěla číst jako klasickou knihu. Vyprávění bylo hezké, ale ty dlouhé a pro mě někdy úporné popisy i přes tři kapitoly, jak na pozemku vytrhávali kořeny a plevel.... Chvílemi se mi to opravdu strašně táhlo a představa čtení těchto pasáží v knize mě fakt nenadchla. Naproti tomu jsem si užila popis rekonstrukce (i když i tady se našly táhlejší místa :-) - ale to přičítám vystudovanému oboru). Jinak poslouchání o životě v jiné zemi, kde se člověk přizpůsobuje místní mentalitě, případně popisy jídel, byly fajn :-)

05.03.2022 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Tuto knihu jsem poslouchala v audioverzi a v úvodu si říkala něco ve smyslu, že holt ne každý může být Vondruška a jak je po Vondruškovi těžké psát tyto historické detektivní příběhy. Nedalo mi to a zjistila si více a jaké bylo mé překvapení, že tento příběh byl napsán dávno před érou "klasika" Vondrušky. Ze začátku to bylo na poslouchání trochu zmatečné, kdo s kým a proti komu, ale později už jsem se zorientovala a vždycky, když jsem si myslela, že už už vím, kdo to provedl, byla to mylná stopa. Omlouvá mě snad jen to, že nejsem čtenář klasických detektivek :-) Každopádně, za mě ano.

05.03.2022 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Klasická romantická kniha, milý příběh a moc pěkně zapracované scény z romantických filmů. Doufala jsem, že se Kensington nakonec rozhodne tak, jak se rozhodla, a že si začne plnit své sny.

05.03.2022 5 z 5

Lewandowski Lewandowski Harry Coninx

Vím, že jde o knihu spíše pro dětské čtenáře a sám autor na úvod předesílá, že něco z příběhu může být smyšleno a domyšleno, ale moc se mi líbila. Jako hráč byl pro mě zajímavý už dříve, takže jako nástřel jeho života je kniha dobrá. Zkusím si ale asi vyhledat i jinou knihu, pokud nějaká je. O hvězdičku méně jsem dala jen kvůli přiznaným smyšlenkám.

05.03.2022 4 z 5

Jak ztloustnout do plavek Jak ztloustnout do plavek Eva Nedvědová

Knihu jsem si vybrala hlavně podle názvu, četla jsem souhrnné vydání autorčiných tří povídkových knih - u první povídky jsem se opravdu smála, zbytek byl spíše už "jen" úsměvný. Kniha se ale dobře a rychle čte, jde vlastně o vydání všech tří povídkových knih autorky v jednom. Vydá-li další knihu, určitě si její příběhy ráda přečtu.

20.01.2022 3 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Zaujal mě název i obálka, začátek mě moc nebavil, ale potom jsem se už začetla. Myšlenka zajímavá, opakuje se v různém zpracování (nejen v této knize). Svět asi tohle potřebuje, ale je zřejmě dost náročné, začít mnohdy u sebe. Na sebe je člověk přece jen většinou přísnější než na své okolí.. :-)

23.12.2021 4 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Zajímavý vhled do života a společnosti Saúdské Arábie. Kniha má pěkné fotografie, škoda jen, že jsou v černobílém provedení. Zaujaly mě i odkazy, které autorka dává jako zajímavosti ke shlédnutí např. na youtube.

23.12.2021 4 z 5

To je Istanbul To je Istanbul Tereza Říčanová

Strašně moc jsem se těšila do Istanbulu, kde jsem chtěla strávit aspoň týden touláním po tomhle zajímavém městě. Bohužel přišla situace s covidem a já mám aspoň na nějaký čas s výletem utrum. Snad proto sahám po všem, co se Istanbulu a Turecka týká. Kniha má zajímavé ilustrace a je rychlým a stručným seznámením s městem.

05.08.2021 4 z 5

Viděla jsem jitro Viděla jsem jitro Zuzana Maléřová

Knihy této autorky mám ráda, příběhy, události i zážitky - ať už své nebo jiných - vždy popisuje s laskavostí sobě vlastní.

05.08.2021 4 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Mám tyhle povídky ráda, jsou plné pohody a vždycky pohladí na duši, i mimo období svátků. Nejsem si ale jistá, jestli zcela chápu povídky Pepy Snětivého :-) Ať už tady v této konkrétní knize nebo v jiných, které jsem četla dříve :-)

23.04.2021 4 z 5

Náš milý synáčik Náš milý synáčik Silvia Antalíková

Kdyby překladatel raději nechal knihu ve slovenštině, udělá lépe. Že je slovenština relativně příbuzná ještě neznamená, že z ní umí každý překládat. Jinak příběh docela zajímavý, ale podruhé už bych po něm asi nesáhla.

17.01.2021

Čtení z kávy Čtení z kávy Mario Benedetti

Kniha mě zaujala názvem, a protože jsem od něj četla už i jinou knihu, byla jsem dvojnásob zvědavá. Milá a čtivá kniha vás vtáhne do některých částí Montevidea, která bych ráda navštívila a porovnala, i když je jasné, že ta místa už pravděpodobně ani neexistují.

10.01.2021 5 z 5