Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha mě nijak nenadchla. Průměrný příběh průměrně napsaný, průměrné postavy, které za týden zapomenu. Četla jsem horší, ale i mnohem lepší knížky.

03.10.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tři hvězdičky: Dívka v ledu mě nijak zvlášť neoslovila, řekla bych, že je to taková průměrná detektivka. Zápletka celkem dobrá, ale nebyla mi sympatická Erika a popravdě ani vyšetřovací tým mě ničím nezaujal. Ještě k hlavní postavě Eriky - trend hlavních hrdinů a hrdinek, kteří jsou vnitřně rozervaní, traumatizovaní a kdesi cosi, vyšetřují do úmoru kostí, suspendují je, ale oni vyšetřují dál, mi přijde už takový ohraný. Je to furt to samé dokola a v Dívce v ledu tomu není jinak. Mnohem lepší, než tato kniha, je série o Lacey Flint! Doporučuji!

23.06.2017 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Z knížky jsem byla zklamaná. Už od prvních stránek na čtenáře čekají až monstrózní popisy veškerého okolí, což je sice na těch prvních pár stránkách hezké, ale dál už nudí a odvádí pozornost od tématu. Dalším zklamáním pro mě byla hlavní hrdinka - psychicky labilní bez špetky seběvědomí, ustrašená, tvořící si v hlavě vlastní verze situací, které se teprve stanou... Já nevím. Ano, jsou takoví lidé, ale v Mrtvé a živé mi to přišlo strašně přetažené a nepřirozené. Počítejte s tím, že první polovinu knihy tvoří právě tyto duševní monology hlavní hrdinky a květnaté popisy každého keře, který v Manderley našla. Druhou polovinu knihy tvoří zápletka, kdy se naposled vrací na scénu mrtvá Rebeka a manželům celou cituaci ještě trochu zkomplikuje. Bohužel celá kniha se mi jeví tak, jako kdyby se autorka u první půlky zasnila a plnila stránky svými vlastními duševními pochody a ve druhé půlce si vzpomněla, že vlastně taky chtěla psát nějakou zápletku, aby to nebyla úplně nuda. Tak šupšup, trošku to popohnala, takže druhá půlka byla oproti té první nepřiměřeně akční, ale aspoň se konečně začalo něco dít. Za mě byla druhá polovina ovšem rozhodně lepší, ale i tak jsem z knížky zklamaná. Hrozně jsem se na ní těšila, dle anotace a hodnocení jsem měla nějaká očekávání, která se bohužel nesplnila. Za mě tedy dvě hvězdy.

01.06.2017 2 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Knížka mě velmi příjemně překvapila. Očekávala jsem klasickou harlekýnku a la Nicole Jordan, nicméně Havraní princ je milý romantický příběh o vdově a nabručeném hraběti, okořeněný troškou humoru (Edwardův komorník, pes Rex) a hlavně živočišnou přitažlivostí obou hrdinů. Přijde mi, že oproti jiným působil tento příběh tak nějak reálněji - ona v (té době) postarší vdova - on cholerický bručoun se zjizveným obličejem, oba poznamenaní nějakými negativními událostmi, které se ale zase zbytečně neomýlají. Oba hrdinové s problémy dokážou nějak pracovat. Je také fajn, že knížka není roztáhlá na víc stránek, těch 270 bylo akorát. Jsem ráda, že jsem na Havraního prince narazila a k příběhu se určitě ráda někdy vrátím.

27.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Z knihy jsem byla velmi zklamaná. Podle hodnocení to vypadalo na skvělou detektivku, ale mě osobně vůbec nenadchla. Zápletka byla dost překombinovaná díky rádoby druhé hlavní linii o sektě v lesích, sebevražedné duševní monology hlavní hrdinky byly zajímavé prvních deset stran, pak už to otravovalo. Nudné a přetažené byly také několikastránkové úvody k postavám, které se průběžně v knize objevovaly. Konec ušel. Ke knize se spíše nevrátím a u druhého dílu se rozmyslím, zdali ho risknu. Asi víc mi sedí klasické britské detektivky, i když z těch severských není špatná série Frederika Bergmanová a Alex Recht.

09.04.2017 2 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Na knížku jsem se strašně těšila a pořád jsem váhala, zdali koupit či ne. Nakonec jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře, protože kdybych si ji koupila, tak budu o to víc zklamaná. Myslím, že s mysteriózním příběhem s prvky thrilleru to nemá nic společného. Je to takový nemastný neslaný příběh s prvky duchařiny, ale dosti slabými.

30.01.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) No... já tedy nevím. Asi to není určitě nejhorší fantasy kniha/série, kterou jsem četla, ale za mě to tedy na tak vysoké hodnocení (87%) spíše nemá. Příběh samotný i hlavní hrdinové mi přijdou strašně ploší, bez větší hloubky a propracovanosti. Nápad je super, ale na ten počet stránek to mohlo mít klidně více hlubší myšlenku a rozhodně méně vaty, kterou jsem dost přeskakovala. Jediný důvod, proč jsem se rozhodla v sérii pokračovat, bylo zjištění, že se jeden ze záporáků stane druhem hlavní hrdinky. Rozhodně dávám černé přednost před blonďatou :D Rhys je pro mě takovým "světlým" bodem mezi všemi hrdiny.
Ten první díl je prostě za mě slabší, nicméně - pokud vám nedojde trpělivost, tak zkuste druhý díl, ten je za mě o trochu lepší.

A to vtipné upozornění autorky, že kniha obsahuje:
• explicitní erotický obsah - ehm, ať si autorka přečte nějakou pěknou harlekýnku např. od Lisy Kleypas, tam jsou explicitní erotické scény. Ve Dvoře z trnů a růží je ale fakt nečekejte;
• znásilnění - to jsem tedy v knize nepotkala, pokud nebylo zamíchané do nějaké "vaty", kterou jsem zrovna přeskočila;
• násilí na ženách - násilí tam obecně je, za mě i možná víc, ale násilí explicitně na ženách? Spíše ne..
• psychické problémy - je to fantasy o vílách... já nevím, no, tak asi asi tam některé postavy budu spíše labilnější, ale to většinou u záporáků bývá. Je třeba na to upozorňovat?
• promiskuita, diskriminace - ??? asi jsem slepá, ale nějak jsem tam ani jedno nezaznamenala.
• problémy s alkoholem - kde?
• potrat a traumatický porod - rozhodně ne v tomto dílu, a ani ve druhém se k tomu podle mého názoru neschyluje;
• smrt blízké osoby - tak o nějakých smrtích se tam píše, ale většinou to jsou vzpomínky na minulost;
• válka - ta spíše až ve druhém a třetím díle;
• traumata z dětství - tak ty už by se měly uvádět asi i u klasické Popelky, ne? ...
Tohle upozornění je více, než směšné. Chápu, že je série řazena mezi YA, ale myslím, že je to víceméně pohádka pro batolata, když vezmu v potaz, na co se dnešní YA dívá v TV/Internetu, co paří za hry a podobně.
Já osobně bych si snad představovala silnější milostnou linku (ano, doslova více sexu z lásky), než relativně časté vyvrhování vnitřností, lámání kostí, upalování zaživa, řezání a vůbec.. méně krve.

24.01.2022 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Po dočtení se ve mě perou celkem rozporuplné pocity. Za super nápad bych dala 5* - jak už tu několikrát padlo, je to taková odlehčenější Barbara Erskine co se prolínání minulosti a současnosti týče. Myšlenka příběhu je krásná, ojedinělá, neotřelá a bez přítomnosti upírů, což je v souvislosti s Draculou opravdu originální a já to hodnotím velice kladně. Navíc téma věčné lásky a dvou hledajících se duší napříč staletími je prostě sázka na jistotu pro romantiku hledající milovnici středověku.. Ale ... Ale to zpracování.
Celková stylistka textu byla divná, takový nevyzrálý sloh. Na maturantku, nebo na první knihu dobrý, ale na produktivní spisovatelku spíš nic moc.
Příběh mohl být v některých částech více rozpracovaný. Bylo tam několik míst, které byly nešetrně useknuté, nebo naopak vyplynuly z ničeho. Abych uvedla příklad - ke konci, když se Karolina s Vladem setkali se Sašou, mluvila Saša s Vladem o nějakých dokumentech s tím, že Vlad řekl, že to Karolině objasní později. Na můj vkus kolem toho dělal tolik tajností, že jsem myslela, že se třeba v epilogu objeví objasnění, což se ale nestalo, takže celý ten rozhovor de facto vyzněl do ztracena a byl v knize jen jako hluchá vata. Myslím, že by knížce slušelo třeba 100 stránek navíc, na kterých se mohl příběh ještě trochu rozvinout.
Už tu také zaznělo, že používání cizích slov v knize bez vysvětlivek/překladu není úplně ok. Něco jsem si odvodila, ale i tak to nevypadá dobře, takže k tomuto názoru se připojuji.
Postavy byly příjemné. Mně asi nejvíc seděl Vlad, který byl neodolatelný v jakékoliv době. Dobře byla také zpracovaná Ilona, ale o to hůře současná Karolina, která začala být z ničeho nic výrazná až ve druhé polovině knihy. Bylo to celkem kontrast a moc mi tam neseděl. Za mě skvělá postava byla ta Saši - Alexandry, trochu mě mrzelo, že zrovna ona nedostala více prostoru.
Když bych to celé shrnula, tak mi nejlépe napsaný přišel doslov :D
Ale tak... abych nebyla jen negativní - oceňuji, že se autorka snažila používat dostupná historická fakta a odbornou literaturu, kterou najdete úplně na konci knihy.
I když mě způsob, jakým je knížka napsaná, úplně neuchvátil, tak o samotném příběhu můžu říct, že je úžasný.. Vlad je neskutečná historická postava a mně je líto, že se o něm dá část buď jen čistě odborná historická literatura nebo upíří fantasy. Ne, že bych proti tomu něco měla, ale .. Myslím, že by si zasloužil víc normálnější pozornosti. Takže dávám 4* hvězdy a vím, že až se mi bude stýskat po (ne)obyčejném Vladovi, sáhnu po Draculově ženě.

14.03.2021 4 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Krásný příběh, o hvězdu lepší, než první díl! Příjemná hlavní hrdinka, nezkrtoný a trochu temný hrdina, fajn zápletka a jako třešnička na dortu happy end a zlobivá fretka milující krajkové podvazky :D Jo, tak tohle by určitě šlo ❤️

28.01.2021 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Wow efekt, jako na začátku Bílých kostí, se nekonal. Příběh průměrný a spíše předvidatelný, závěr na mě už překombinovaný. O brutalitu opět nebyla nouze, avšak po Bílých kostech už to nebylo takové překvapení. Nevím, asi jsem měla větší očekávání. Za mě 3*.

06.01.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Pro mě těžko uvěřitelný příběh, značně depresivní, bez nějaké dynamiky ve vyprávění. Konec nemastný, neslaný a nehodící se ke zbytku knihy. Za mě zklamání, druhému dílu se vyhnu a dál se budu těšit na nepřekonatelnou S. J. Bolton, protože po přečtení jejích knih už se mi asi žádná jiná kniha - thriller, detektivka, líbit nebude.

09.10.2018 1 z 5

Píseň válečníka Píseň válečníka Catherine Coulter

Obsahuje spoiler ;) !
Tato kniha mě opravdu neoslovila. Očekávala jsem příběh Chandry a Graelama, který se na začátku opravdu na chvíli objevil a já snad až do poloviny knihy naivně předpokládala, že se zase vrátí. Anotace je totiž tak trochu klamavá, neboť partnerem Chandry se stane rytíř Jerval de Vernon.
Hlavní hrdinové mi k srdci rozhodně nepřirostli. Chandra je sebestředný, domýšlivý, nelogicky uvažující a nechápající výrostek. Jerval je nevýrazný, takový nemastný neslaný. Rozhodně pro mě nepředstavuje takový ten tipický příklad středověkého rytíře.
Příběh se ze 75% nezáživně vleče a téměř po celou dobu ho vyplňují neustále se opakující spory mezi Chandrou a Jervalem, které jsou jako přes kopírák: Chandra se chce chovat jako muž a Jerval jí to nechce dovolit.
Až v poslední čtvrtině knihy se na křižácké výpravě začne něco dít. Bohužel, celkově nudý děj příběhu už to zvrátit nedokáže. Na konci se opět vrátí na scénu Graelam - osobně: můj favorit, díky nemuž se těším aspoň na druhý díl.
Kniha by rozhodně mohla být o 200 stran kratší, do samotného děje jsem se nějak neuměla vžít, a to mám středověké romány asi nejraději.
Za mě tedy ne, nelíbilo se a po knize už nesáhnu. Dvě hvězdy dávám za Graelama O:)

16.08.2017 1 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Za mě má příběh mnohem větší potenciál, než jak ho bylo využito v knížce. Nápad super, ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to poměrně dost vleklo. Celé tajemství, o kterém se píše v průběhu příběhu, je odhaleno na posledních čtyřech stránkách a to ještě útržkovitě. Kdyby se to shrnulo, tak by stačila jedna stránka, což mi přijde v poměru k tomu zbytku plkání dost málo. Škoda, no, dalo se z toho vyždímat mnohem víc. Ale jako oddechovka asi dobrý :)

06.02.2022 3 z 5

Ochránce z Vysočiny Ochránce z Vysočiny Hannah Howell

Příběh i postavy jsou hodně průměrné, neurazí, ani nenadchnou. Souhlasím s komentářem petraj30, že základ příběhu - vražda Giselina manžela - který se prolíná celým příběhem, je na konci vylíčen na pár řádcích a ještě dost nepřímo. Díky tomu působí celkově příběh nevyváženě.

18.06.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Velké zklamání, bohužel. Šifra i Andělé a Démoni patří k mým oblíbeným knihám. Naproti tomu Symbol mě neoslovil, litovala jsem peněz za knížku a Inferno jsem v době vydání odpískala úplně. Dostala jsem se k němu až nyní a vůbec toho nelituji. Námět by nebyl až zas tak španý, bohužel děj je naprostá katastrofa. Příběh je zbytečně zamotaný a překombinovaný. Brown se snaží čtenáře mást na každé stránce aspoň třikrát, což na konci, kdy se zápletka rozuzlí, dělá celý závěr knížky naprosto nedůvěryhodný. Další negativum jsou zbytečné detailní popisy míst a leckdy i historických souvislostí. Pokud bych měla o tyto informace zájem, vyhledám si je v odborné literatuře, ale ne v kníže od Browna, kde mě zajímá hlavně samotný příběh. Tyhle umělé vycpávky jsem raději přeskakovala. Jak jsem už psala výš, závěru jsem vůbec nevěřila a pořád jsem čekala na další stránky, kdy se ukáže, že to, co jsem četla na posledních deseti stránkách, je lež a je to úplně jinak. Tak na mě vlastně působí celá kniha.
Za mě tedy už nikdy víc, ztráta času, který bych mohla věnovat knížkám, které za to stojí. Ráda se zase někdy vrátím k prvnímu a druhému dílu, ale u třetího a čtvrtého budu předstírat, že neexistují.

13.10.2016 1 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

(SPOILER) Díky sérii Mount trilogy od Meghan March jsem se nechala nalákat na "mafiánskou" tematiku a tím pádem jsem se nemohla vynechat ani knížku Bennett Mafia. I přes super kladná hodnocení já musím za sebe zkonstatovat, že jsem byla opravdu hodně zklamaná. Strašně překombinovaný děj, nesmyslné dialogy někdy jsem nepochopila, kdo co vlastně říká, v ději bylo hodně vaty, přeskakovala jsem. Hlavní postava Riley snad trpěla rozdvojenou osobností - X stránek popisu, jak se bojí Kaie Bennetta, a pak o tři řádky níž o něm má "vlhký sny" a jen z pohledu na něj je úplně v rauši, prostě z extrému do extrému. Kai mi byl celkem sympatický, tedy až na úplný závěr knihy. Od úplného začátku z jeho postavy doslova "kape", jak je do Riley zblázněný a na konci, aby autorka děj trochu "zdramatizovala", tak ji odežene, aby se následně stalo to, co se stalo? Posledních pár kapitol si autorka mohla odpustit, za mě už byly prostě navíc.
Takže za mě dvě hvězdy a ke knize ani k autorce už se nevrátím.

03.01.2022 2 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Jeden z nejhezčích historických románů, který jsem kdy četla!
Rozhodně doporučuji!

14.07.2019 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Od začátku až do konce to bylo úmorné, ať už se jednalo o styl vyprávění příběhu - krátké úsečné věty (divný překlad?), nebo o nesympatické hlavní hrdiny. Jack Reacher -neomylný a otřískaný voják, který neudělá žádnou věc špatně, všechny jeho plány vyjdou naprosto přesně, nikdy se nemýlí a zřejmě taky disponuje věšteckou koulí, nebo co - působí jako nadpřirozená bytost, i když vlastně je to "Američan", ti jsou přece nejlepší, nejchytřejší a nejsilnější. Ne, fakt ne, za mě ne. Posedlost kultem úžasné Ameriky z této knížky čiší na sto honů a tím knížku úplně degraduje. Hlavní hrdinka na začátku jako romantická dušička, které na třetí stránce spadnou kalhotky, jen co poprvé uvidí hlavního hrdinu, a na konci je z ní najednou emancipovaná žena (víc prozrazovat nebudu)? Nejmíň strašný z celé bandy byl polda Finlay, má ode mě jednu hvězdu. Záporáci byli směšní. Závěr knihy o rozervaných pocitech Jacka nebyl ani romantický, ani dramatický ... byl prostě otravný a nehodící se k celkovém stylu knihy. Příběh naprosto průměrný, pro mě spíš lehce podprůměrný. První a zároveň poslední autorova kniha,kterou jsem četla, tohle určitě není můj styl, každopádně nějaký "amerikanofil" si jistě přijde na své :)

19.12.2018 1 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Na díl, ve kterém se najde vrah matky a jejích dvou malých dcer, jsem se moc těšila, ale možná, že v tomto případě platí, že se to těšení předem zrovna nevyplácí. Nebylo to špatné, ale moje očekávání byla větší.
Bylo to hodně překombinové, z neustálého prolínání dějových linií, které zřejmě měly čtenáře dokonale zmást, jsem byla v polovině knihy totálně ztracená, takže ano, prolínání svůj účel asi splnilo, nicméně pro mě, jako pro čtenáře to moc příjemné nebylo. Tentokrát mi děj knihy přišel jako puzzle, které sobě až tak dokonale nepasuje.
Healyho dějová linie je trošku předvídatelná, nicméně to třeba mně vůbec nevadilo.
Co se týče rozvláčnosti příběhu a toho, že je natažen na víc než 500 stránek - to je prostě typický Weaver, je to jeho styl. První polovina představuje velice pomalý úvod do případu, jestli se to tak dá nazvat, zhruba v půlce se začne něco dít a kolem třetí čtvrtiny knihy už se ví, kdo je hlavní padouch, pak následuje jeho chycení a na závěr nějaká ta pomyslná tečka, kterou Weaver schválně nedal už k odhalení padoucha, aby ještě knížku natáhl. V případech, kdy vás děj nijak zvlášť neosloví, se vám kniha vleče jako týden před výplatou. Nicméně, pokud vás děj baví a radši nejdete spát, jen abyste knihu dočetli, tak pak vám nějakých 500 stránek detektivky nedělá problém a naopak jste rádi, že to nemáte přečtené za jeden večer.
Já tentokrát dávám tři hvězdy, nebyl to úplně můj šálek kávy, ale nic to nemění na skutečnosti, že Tim Weaver a jeho série David Raker pro mě představuje jedno z nejlepších čtení tohoto žánru.

05.12.2018 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

David sám o sobě opět super, ale přiznám se, že tenhle příběh mě nijak zvlášť nenadchnul. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, protože mi místy přišel příběh překombinovaný. Myslím, že celá série DR má i silnější knihy, např. Ta předchozí, to byla naprostá pecka.
Takže za mě tentokrát za 3*, každopádně moje dojmy z toho dílů nijak nemění můj celkový dojem z díla o Davidu Rakerovi, kterého jsem zamilovala a díky tomu zařadila Tima Weavera mezi své oblíbené spisovatele.

16.11.2018 3 z 5