mrsterezz mrsterezz komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vzhledem k tomu, že jsem od knihy očekávala opravdu hodně, tak jsem měla strach, že mě kniha zklame. Ale opak byl pravdou! Děj mě pohltil hned na začátku a knihu jsem opravdu těžce odkládala. Hltala jsem stránku po stránce a hned jak jsem knihu dočetla, jsem sáhla po druhém dílu. Postavy dvou hlavních detektivů mi byly opravdu sympatické. Vraha jsem, jako vždy, samozřejmě vůbec neodhadla a to mě bavilo. Do poslední chvíle jsem netušila.

18.01.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nemůžu než souhlasit s většinou komentářů. Musím ale říci, že se mi více líbil tento druhý díl, než první. V tomto díle jsem neuhádla, kdo je vrah. V prvním jsem trochu tušila. Nemůžu se dočkat, až načnu další díl. Knihy jsou psané jednodušše, žádné složitější souvětí, není "přepostavováno", opravdu za mě super!

25.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Do této knihy jsem zamilovala již před mnoha lety, a pravděpodobně semnou projde zbytkem života. Nevím, co víc je potřeba psát. Prostě nádhera.

11.03.2021 5 z 5

Úžasný příběh. Dobrodružství číhá na každém rohu. Miluji knihy od Jonase Jonassona, takže jsem ani nic jiného, než skvělý příběh, nečekala. Za mě všechny palce co mám nahoru.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Backman opět nezklamal. Naprosto skvělá knížka. Nemám co dodat, prostě sem si ji užila od začátku do konce.

09.12.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Opravdu drsné téma. Několikrát jsem měla husí kůži. Výborně zpracovaný reálný příběh.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Nemůžu než souhlasit s ostatními komentáři. Parťáci Hunter a Garcia jsou prostě úžasní. Příběh ubíhal, krve a násilí bylo tak dost. Přesně, co jsem očekávala a zklamaná jsem nebyla.

06.12.2023 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další román od Kinga, který mě bavil. I když se kniha nezdá má přes 450 stránek, a přišlo mi, že přes půlku sem se dostávala snad celý den. Každou kapitola, každou zápletku, ale třeba i to, když se chvíli nic nedělo, sem si užívala. Příběh mi přišel uvěřitelný a působil na mě reálně, a to se mi opravdu líbilo. Nádherně vykreslené prostředí, pocity, vzhled postav apod. Za mě můžu jedině doporučit.

25.08.2021 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Krásný, napínavý příběh. Geniální detektiv a jeho nejlepší přítel vyšetřují případ, trochu odlišný, než vždycky. Krásné popsané okolí, příroda, atmosféra. Tady jsem ani nic jiného neočekávala.

22.03.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Koupila jsem si celou sérii s detektivem Harry Hole. Už se těším, až to vezmu pěkně od začátku.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha mě chytla od začátku. Všechny postavy měly svůj vlastní příběh, a všechny mi byly tak nějak sympatické. Příběh měl rychlý spád, žádné zbytečnosti kolem. Plno nečekaných přátelství a dobrodružství. Určitě si knihu přečtu znovu.

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Napínavý a originální příběh, který mi nedovolil se od knihy odtrhnout. V některých pasážích jsem byla opravdu jak na trní, jak to bude dál. Byla to moje první kniha od autora, ale určitě ne poslední.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Přesně tak vzniká DOKONALÝ atmosférický, pohlcující, strhující, stránky obracející, poutavý, napínavý, nepotlačitelný, kousavý, promyšlený thriller se spoustou strašidelných, mrazivých momentů. Jiný počet než 5 hvězdiček u mě nepřipadá v úvahu.

29.11.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Nemůžu než souhlasit s většinou konentářů. Slabá kingovka. Knihu jsem dočetla spíše proto, že nerada nechávám knihy rozečtené. Těšila jsem na parádní postapo od Kinga, ale dostala jsem průměrný roztahaný, ne tak zajímavý příběh. Ale abych nebyla jen kritická. Kniha je promyšlená od začátku do konce, žádné scifi scénáře, ale uvěřitelný příběh. To mě na tom bavilo. Nelituji, že jsem přečetla, ale znovu se k tomu určitě nevrátím.

06.04.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tyjo, tak tomu říkám psycho thriller.

17.03.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zajímavá kniha. Úžasné , nepřímo spletené 3 příběhy. Ten z budoucnosti ovšem nejděsivější.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherný příběh o životě. Ove si mě sice získal až v polovině knihy, ale zato pořádně. Stejně jako u všech knížek od Backmana, jsem i tady uronila slzu. Knihu jsem určitě nečetla naposled.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem měla přehnané očekávání, nebo jestli byl knížka spíše oddychová, ale moc mě nezaujala. Neříkám, že lituji, že jsem ji přečetla, ale znovu už do toho nepůjdu.

10.03.2021 2 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nádhera, na konci mi ukápla i slza. Četla jsem několikrát.

17.03.2021 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Nad očekávání. Kniha mě chytla od samého začátku a držela až do konce. Úžasně vykreslené prostředí, jako bych tam byla. Příběh byl mrazivý, ale přesto jsem cítila to horko a sucho, ve kterém se kniha odehrávala. Opravdu povedené.