Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak musím říct, že námět skvělý, zpracování zajímavé, ale nějak jsem si nedokázala vytvořit vztah k postavám. Časem si nejspíš další díly přečtu, ať vím, jak to dopadne, ale teď má na stole lepší čtení.

26.10.2022 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Tak toto je skvělé. Dva chlapi se zdravým selským rozumem, co mají srdce, koule a mozek. To je tedy sexy kombinace... Pod devadesát pět procent informací z knihy se podepisuji a i s těmi pěti zbývajícími procenty v podstatě souhlasím. A vývoj ve společnosti jím jenom dává za pravdu...

14.07.2022 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Tak já souhlasím s názorem, že někdy je lepší o svém "hrdinovi" nic nevědět:-) Mě vyprávění nenudilo, nevadilo mi i to občasné přeskakování. Je pravda, že jsem se někdy ztratila v myšlence, nějak jsem nepochopila, co mělo být vlastně sděleno...Ale dověděla jsem se spoustu zajímavých informací, knihu jsem četla s mobilem a vyhledávala si herce, režiséry a osobnosti, o kterých Belmondo mluví, to bylo zajímavé. Trochu mě zarazily jeho hotelové vtípky, některé mi opravdu přišly za hranou vkusu a podle mě byly neomluvitelné, ale asi jsem trochu konzervativní a málo dobrodružná povaha, nevím.

20.05.2022 4 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Tak tohle je opravdu síla. Syrové, šílené, smutné, tragické, opravdu silné. Podle mě jasná povinná četba! Opravdu děkuji za toto svědectví, které má nesmírnou sílu a hodnotu. Manželé z poslední kapitoly opravdoví hrdinové, prostě Celebrity...

16.12.2021 5 z 5

Zázrak v Neratově Zázrak v Neratově Tomáš Kutil

Krásná kniha. Četla se úplně sama, výborně sepsána, člověk se dověděl tolik věcí a zajímavostí. Myslím, že hned od prvních stránek je jasné, co Josefa Suchára formovalo a co bohužel v dnešní době dost dětem a mladým lidem chybí, což se poté v životě výrazně projevuje. Taky pro mě byly velmi zajímavé informace o skryté církvi a o polistopadovém dění v církvi, vztazích a náladách. Všichni jsme jen lidé, všichni chybujeme, ale pokud máme v sobě aspoň špetku pokory, vzájemné úcty a slušnosti, jde překonat mnoho problémů a vytvořit úžasné věci a nesmrtelná díla. Knihu rozhodně doporučuji, nejen čtenářům křesťanům, ale všem...

03.10.2021 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Nesmrtelná klasika. Pohádka O jabloňové je pro malé děti naprosto dokonalá. Stejně tak pohádka Kam se schoval nůž.

16.09.2021 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Výborné pokračování výborné knihy...Autorka píše čtivě, výstižně, s humorem, prostě nádhera.

22.05.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak všeobecné nadšení ze severských detektivek mě stále míjí, ale tuto jsem alespoň dočetla a musím říct, že konec byl perfektní. Mám z knihy mírně rozporuplné pocity, na jednu stranu se četla dobře, zápletka velmi zajímavá a chytlavá, konec opravdu výborný, postavy sympatické, ale ty osobní problémy Mii to je jako co? Nevím, nemám sestru dvojče, chápu, že je těžké zůstat v podstatě sama, ale její psychický stav mi přišel mírně přitažený za vlasy. S takovými problémy se přece potýká mnoho lidí a kdyby se každý chtěl zabít, tak vymřeme...Ale jinak nejlepší severský titul, který jsem v poslední době četla, často opravdu nedočtu, takže za mě dobrý, určitě si přečtu další díl.

07.12.2020 4 z 5

Knihu jsem četla jako studentka a nadchla mě natolik, že jsem si ji pořídila do své knihovničky. Zajímavý pohled na utrpení. A ještě zajímavější je, že Rudolf Vrba ve své knize Utekl jsem z Osvětimi několikrát zmiňuje,jak se rozhodl, že on nezemře... Neříkám, že jen rozhodnutí stačí, ale určitou sílu myšlenka má.

17.10.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Přišla dcera ze školy, že mají úkol uvést oblíbené knihy rodičů z dětství. Okamžitě mi vedle dětí z Bullerbynu naskočila tato kniha. Byla skvělá, dodnes si ji pamatuji, takže doporučuji dětem k přečtení:-).

15.09.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Tak to byl můj šálek kávy. S autorkou jsem se minula ve vkusu jen jednou, ale touto knihou se trefila téměř dokonale. Skvělý námět, úžasné popisy krajiny i pocitů. Někdy se postavy chovají sice zvláštně a podle mě nelogicky, ale to je asi otázka zkušeností a vlastností každého čtenáře. A vůbec nemohu souhlasit s komentářem, který výše napsala paní, která říká, že je knihovnice a že je to nesmysl, že si lidé kupují knihy za 5 Kč a že je kniha pohádkou pro knihovníky. Já si knihy za 5 Kč kupuji a myslím, že je rozdíl, zda lidé žijí ve městě nebo na odlehlém místě. Takže za mě super čtení.

01.09.2020 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Tak opět velmi příjemné a milé setkání s autorkou. Chvilkami mě to bavilo víc a chvilkami méně, asi podle toho, čí příběh jsem zrovna četla, ale závěr byl tak, jak má být a celá kniha má pozitivní poselství, takže splnila to, co jsem od ní očekávala. Už se těším na další knihu od této autorky. A jak už tady někdo psal, myslím, že by to byl docela pěkný film:-)

09.07.2020 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Moje první kniha od této autorky. Nebylo to vůbec špatné, i když jsem vraha tipla hned na začátku a během četby se jen utvrzovala v tom, že tipuji správně, dojem z knihy to vůbec nezkazilo. Jde o hodně dobrou sondu do psychologie postav, které jsou vykresleny opravdu plasticky. Až se nabízí otázka, kdo je vlastně zločinec...:-) Kniha stojí za přečtení.

30.06.2020 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Tak už se mi dlouho nestalo, aby mě hlavní postava od začátku tak štvala a byla mi tak nesympatická. První polovinu knihy jsem si říkala, že to není možné, aby byl někdo tak slepý, ufňukaný a zahleděný do sebe. Ale od poloviny knihy se to začalo zlepšovat a pak mi to došlo, o tom ta kniha vlastně je. Jak býváme zaslepení, nevidíme si na špičku nosu, nevnímáme, co vlastně máme, jaké máme štěstí...Takže kniha určitě stojí za přečtení. Styl Jenny Colganové se mi líbí. Jo a homosexuálové mi v knihách nevadí, jsou mezi námi a myslím, že jich není málo a bude jich spíš přibývat, takže by bylo asi divné, kdyby se v knihách nevyskytovali:-)

01.04.2020 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět výborné, čtivé, chytlavé.

13.01.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak to bylo téměř dokonalé:-) Jak už tady někdo psal, nerozumím těm 76 %, protože kniha je to velmi dobrá. Psychologie postav skvěle vykreslená, nebyl mi sice nikdo sympatický, snad na detektiva, jehož myšlenkové pochody mě bavily, ale myslím, že vše bylo dost reálné, i když šílené:-) Styl vyprávění mi seděl, kniha se četla jedním dechem, děj ubíhal a o překvapení nebylo nouze. Jak už tady někdo psal, ten úplný závěr knize spíš uškodil, i když chápu, že k příběhu jako celku se to tak nějak nabízelo, ale myslím, že to bylo spíš na škodu. Ale jinak perfektní.

10.01.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tak mě Martin Servaz prostě baví, přestože mě trochu prudí jeho posedlost Mariannou, která mi byla od první chvíle nesympatická, ale na druhou stranu to tak nějak patří k jeho povaze :-) Na Noci se mi líbilo, že v ní dostala více prostoru postava Juliana, která je fascinující. Nevím, zda úplně reálná, přijde mi jako Superman, ale to k tomuto žánru asi patří, i Martin zvládá téměř nemožné, a to není žádný sportovec:-))) Na Minierovi se mi líbí konce, které jsou vždy silné a jsou odměnou pro ty, kteří se nenechají odradit někdy zbytečnou omáčkou a vleklým začátkem.

10.11.2019 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět vynikající. Detektivka, která Vás nutí přemýšlet a přináší hluboké myšlenky o životě. Je to jako v knihách Agáthy Christie, kdy nic není černobílé a vrah není vždy ten zlý...Někdy je děj trochu vleklý, ale to je styl Miniera a stojí za to tyto pasáže "přetrpět". Jsem opravdu zvědavá na další díl.

04.09.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Překvapilo mě, kolik čtenářů v komentářích píše, že Noční lov byl slabší než Dívka v ledu. Já to měla přesně naopak, myslím, že kvalita série má stoupající tendenci a těším se na další díly. Opět se našlo pár drobností, které by se daly vytknout a někdy je Erika fakt příšerná, ale právě se mi líbí, že je tak opravdová, i se svými negativními projevy a vlastnostmi. Těším se na další díl.

26.07.2019 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ačkoliv mi svět piercingu, tetování, veganství a fialových vlasů není nijak blízký a hlavní hrdinka mi ke konci už trochu lezla na nervy, přesto jsem se opět výborně bavila. Autorka má skvělý smysl pro humor a vědecký svět je zajímavé prostředí. Jen nevím, zda by téměř dokonalý Levi mohl v reálném světě někde existovat:-) Ale rozhodně doporučuji.

23.03.2024 5 z 5