mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Knihy od pana Bauera mě nikdy nezklamaly, včetně této.

06.02.2019 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Se středověkými detektivkami jako by se roztrhl pytel, Bauer, Vondruška, Hrdlička co si honem vzpomínám. Je to ale pěkné čtení, ideální pro oddych, relax. Protože si chci přečíst některý z dalších dílů, dávám pět hvězd.

11.11.2018 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

První kniha, co jsem od autora četl. Stylově velmi podobné na knihy od pánů Vondrušky, Bauera. Protože mám rád knihy od zmíněných autorů, musím k nim přiřadit i pana Hrdličku. Škoda, že se mi řízením osudu dostal do ruky poslední díl, asi budu číst pozpátku. Jinak mohu jen doporučit k přečtení.

21.10.2018 5 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Pokud máte rádi historické detektivky, pak Vás kniha určitě zaujme a pobaví

01.07.2018 5 z 5

Odhalený vesmír 2 Odhalený vesmír 2 Alastair Reynolds

Díly na sebe navazují, první je více méně úvodní seznámení s postavami a v druhém je vlastní děj. Podle mne má druhý díl větší gradaci děje.

28.06.2018 5 z 5

Odhalený vesmír 1 Odhalený vesmír 1 Alastair Reynolds

Oba dva díly jsem přečetl velmi rychle. Děj má spád, napětí, technologie, vztahy se řeší v minimální míře.

28.06.2018 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Tak tohle mě zrovna dvakrát nechytlo .....

31.05.2018 4 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Soubor šesti povídek, Dóm jsem četl kdysi v Ikarii. Přečteno během tří dní, bylo těžké se od knihy odtrhnout. Tak se stalo, že mě první díl nasměroval na díl druhý, na Ostří ozvěny.

22.01.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Děj, zápletky, se začínají trochu opakovat, už jsem nečetl takovým tempem, jako minulé díly. Ale opět jsem nacházel zajímavé události z let vlády Jiřího z Poděbrad. V rodokmenech postav se už dobře ztrácím.
Jeho synové nemohli zdědit český trůn, narodili se v době, kdy Jiří z Poděbrad ještě nebyl zvolen českým králem. Možná to byl důvod proč byl vlastně zvolen, proč se shodly obě strany, katolíci i husité.

22.01.2018 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Dobré čtení, napětí, děj má spád. Ideální do podzimních plískanic, kdy se nadá jít ven.

29.10.2017 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Dobré sci-fi. První jsem viděl filmové zpracování, knihu začal číst až když jsem hleděl na několikátý díl seriálu. Čtyři knihy, pokud vím, jsou přeloženy, pátá - Nemesis Games - není. Pokud máte rádi sci-fi mohu leda doporučit a to i seriálové zpracování, které končí někde ve třetím dílu.

04.08.2017 5 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Od Chrise Ryana jsem četl zatím knihy s vojenskou tematikou, tady autor zabrousil do trochu jiného žánru. Dá se to číst, ale spíš je to pro -náctileté. Proto o hvězdu méně.

01.08.2017 4 z 5

Poslední vejde smrt Poslední vejde smrt Luděk Kubát

Druhá kniha kterou jsem od autora přečetl. Má dobrý, zajímavý příběh, který postupně graduje až do nečekaného finále. Pokud máte rádi detektivky s kupou mrtvol, pak to nebude čtení pro Vás. Je tam jenom jedna ...

10.04.2024 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Dobrý, zajímavý příběh. Do děje jsou ale ve velké míře vkládány různé vzpomínky a úvahy hlavní hrdinky, což děj rozmělňuje. Na obálce knihy je psané thriller, ale je to směska thrilleru a červené knihovny. Knihu jsem dočetl, ale od poloviny jsem některé kapitoly přeskakoval.

06.02.2024 3 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Dobré, má to napětí, spád. Pro citlivější povahy - nečíst před spaním! To mohou jen ti otrlejší :-).

22.03.2023 5 z 5

Ohnivé ostří Ohnivé ostří Kristina Hlaváčková

Hrdinka je něco jako Harry Potter šmrcnutý Rambem, ale dá se to číst.

14.07.2022 5 z 5

Arcibiskupův noční host Arcibiskupův noční host Jan Bauer

Knihy od Jana Bauera si vždy rád přečtu. Vondruška se mi ale líbí víc.

21.02.2022 4 z 5

Ostrý dráp Ostrý dráp John Ringo

Dočteno, pokud se ohlédnu zpátky na předešlé díly, sumárně bych tomu dal 4,5 hvězdy. Pokud budou další díly, rád si je přečtu.

21.02.2022 4 z 5

Chvastovzácný sok Chvastovzácný sok John Ringo

Kniha s velmi zvláštním názvem. První díl "Za zrcadlem" mě docela vzal, tak jsem to zkusil a nelituji. Momentálně mám rozečtený třetí díl "Ostrý dráp". Vůbec bych se nezlobil pokud se časem objeví i díl čtvrtý.

25.10.2021 4 z 5

Kniha mne nezklamala, přes svou délku, jsou to vlastně 2 knihy v 1. knize, si udržovala spád, napětí. Výhodou je nesmrtelný hrdina, který se vším vymrdá. Byl jsem dost zvědavý, jak se autor vypořádá s náboženstvím. Vypořádal se poněkud nekorektně, doufám, že na něj mohamedáni nevyhlásí fatvu.

05.10.2021 5 z 5