Moudd Moudd komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Mě to opravdu bavilo,bylo jsem zvědavá,jak to dopadne.
Čtivý psychothriller, ale asi zaujme spíš ženy.

23.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

První část knihy je taková zdlouhavá,nic moc se tam neděje a jako thriller na mě nepůsobí, spíš trochu nudí. Druhá a třetí část jsou napínavé,skvělé zvraty.
A ten epilog.....! Takže jsem se nakonec přece jen rozhodla pro plný počet hvězdiček.
A moc se těším na druhý díl, který v angličtině vyšel letos v únoru.

26.08.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. Čtivá, zajímavá, napínavá,ten boj o přežití člověk přímo prožívá s nimi.
Teď jsem si pořídila i audioknihu a těším se, jak v letních vedrech poslech ochladí........

02.04.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Kniha, která mě ani trochu nenudila! Naprosto skvělé čtení. Lucie je zábavná, má nadhled a velký smysl pro humor. Navíc není žádný superman, má i slabé chvilky. Takže každý se s ní může někdy ztotožnit. Nálety komárů a ovádů, velké vedro, rozpálený asfalt a rychlá auta, projíždějící těsně vedle Lucky a Marvela. Byly okamžiky,kdy to Lucie chtěla vzdát.
Jenže pak zase přišly lesní pěšinky,klid, krásná příroda a hlavně báječní lidé...........

19.04.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Přímo mě to vtáhlo do Beskyd a všechno jsem spoluprožívala.

07.04.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová píše tak úžasně výstižně, že její knihy přímo prožívám, přesně si vše dovedu představit.

01.04.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Mě se to libilo. Tím, že tam není žádná Erika ani Kate,je celá kniha jenom thrillerový příběh, není půlka knihy o soukromí detektivů.
Tady je to celé o přežití hlavní postavy Maggie. Je to hodně čtivé a napínavé. Malý opuštěný ostrov mimo sezónu a v něm osamělý dům,na moři bouře, takže odříznuté od světa...........

08.12.2023

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Rozvleklé,bez napětí, nudné. Další díly už neotevřu,nebavilo mě to.

18.11.2023 2 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Jsou to vlastně 3 příběhy, které se ke konci spojí v jeden. Současnost v odlehlém stavení uprostřed sněhové bouře,minulost ve stejném stavení před 20 lety za horké letní noci a příběh malé holčičky vězněné se svou matkou ve sklepě.
Čtivé, napínavé. Mě se to libilo.

07.07.2023 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Úžasná kniha o přežití.
Letecké katastrofy,přežití na moři,v horách,v Antarktidě,.......
Celkem 25 příběhů. Velmi čtivě napsáno podle skutečných událostí.

13.04.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Autorka dokáže popsat pocity a myšlenky postav dokonale. Stejně tak i prostředí, odehrávalo se mi to vše přímo před očima. Velmi přesvědčivé. Doufám, že brzy napíše další knihu!

01.04.2023

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Mě se líbila moc.Zajímavá,napínavá.Psaná velmi čtivě,dobré popisy z hor.Od Kariky jsem už četla 2 knihy,líbí se mi jeho styl vyprávění.Dobře graduje napětí.

28.04.2018 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tahle autorka mě opravdu baví; velmi čtivé, napínavé a nabité zvraty. Přečetla jsem všechny 3 knihy co vyšly u nás nebo na Slovensku a všechny za 5 hvězdiček.
Velká škoda, že z toho množství knih, které už napsala,byly pro nás přeloženy jen 3. Dívala jsem se na její knihy na goodreads a moc mě mrzí, že neumím anglicky natolik,abych si je mohla přečíst.

18.02.2024 5 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Asi tak do třetiny jsem se pořád nemohla začíst,ale pak se to rozjelo.A poslední třetina přímo nabitá napětím a zvraty. Vrah prakticky neuhodnutelný.Doufám, že brzy vyjde překlad další autorčiny knihy Daisy Darker.

21.01.2024 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

Za mě nejlepší kuchařka. Dostala jsem ji kdysi jako mladé děvče a dodnes do ní občas nahlédnu,jak má co správně chutnat. Klasická česká kuchařka pro každého!

26.05.2023 5 z 5

Mám ráda záhady,o Djatlovově výpravě jsem už hodně četla v časopisech i na netu,takže kniha byla jasná volba.Záhada se tu samozřejmě nevyřeší,ale je tu spousta fotek účastníků i místa,popis jejich povah,události během cesty,dochované dokumenty....Tak nějak to člověku celou výpravu více přiblíží.

29.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zajímavá kniha,dobře se četla.

28.04.2018 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Konečně zase opravdu čtivá, napínavá kniha.
Užila jsem si ji od začátku do konce. Jako bych tam v Řecku v odlehlé vile nad mořem byla s nimi.

24.09.2023 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Mě to bavilo. Mrazivá až hororová atmosféra ve starobylém domě obklopeném vysokou zdí, zvraty v průběhu děje......Není to nic akčního, spíš takový psychothriller se zajímavým koncem. Za mě rozhodně o třídu lepší než Štvanice, na Seznam hostů se teprve chystám.

20.08.2023 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Tak stručně: do 2/3 knihy alkoholička Casey sedí v křesle na terase, popíjí bourbon a dalekohledem ve dne v noci šmíruje. Sleduje hlavně pár v domě na protější straně jezera a někdy i urostlého týpka, který dává do pořádku dům dalších lidí. Postupně spřádá teorii o vraždě.
To všechno by pořád šlo,ale poslední třetina knihy už je naprostá fantasmagorie s převtělováním. Prozradit víc by už byl spoiler.

18.11.2023 2 z 5