motolka motolka komentáře u knih

Myši Myši Gordon Reece

Neskutečně úžasný, napínavý a dech beroucí psychologický thriller. Opravdu briliantně napsané od první do poslední stránky. Spisovatel skvěle popisuje všechno tak, že se čtenáři před očima tvaruje plastický obraz. Škoda, že spisovatel nemá víc podobných knih. Radost ho číst.

17.12.2015 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Knížka, ze které běhá mráz po zádech. Pokud je jenom desetina pravdy toho, co je tam napsáno, tak je to hrůza, co ten malý chlapec musel vytrpět - v knížce je bohužel uvedeno, že se to všechno stalo tak, jak je v knížče popsáno. Při čtení by člověk nejraději malého Dava vytáhl z knížky a zachránil ho, nebo mu alespoň postrčil něco k jídlu. Opravdu neskutečné, jak může matka takhle zacházet s vlastním dítětem. Jak může ostatním svým dětem dát najíst a jedno nechat hladovět, mlátit a týrat ho. Nikdy nepochopím, kde se to v těch lidech bere. Na otce Dava jsem během čtení měla také příšerný vztek, jak nečinně přihlížel a pak jak srab utekl od rodiny, místo aby okamžitě zakročil nebo Davovi alespoň nenápadně dával jídlo nebo mu nosil jídlo ke škole, když už si netroufl víc.

Dál jsem nepochopila, že si okolí několik let ničeho nevšimlo. Ani sousedi, ani učitelé. Nevím, zda byli opravdu slepí nebo tak lhostejní. Potěšilo mě ale, že se nakonec Davovi pomoc dostala a že vše tak statečně zvládnul a dnes je z něj muž, který je dokonce schopný pomáhat ostatním v nouzi a byl i schopný si vzít svůj zlý zážitek z dětství jako něco pozitivního do budoucnosti.

09.04.2015 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Perverzní, šokující, zvrácená, brutální, ale neskutečně zajímavá, zvláštní a napínavá knížka. Nejen současnost, kterou prožívá hrdinka románu, ale i minulost, na kterou vzpomíná Š'Čchung-ming. Pokaždé, když jedna linie děje vrcholí, tak jí autorka utne a přesune se k druhé linii děje, která opět pokračuje a dál vrcholí a udržuje čtenáře v napětí. Člověk ani neví, zda chce zůstat v současnosti a dočíst, co se právě děje nebo se opět vrátit do minulosti a dozvědět se, co se vlastně stalo tenkrát.

Autorka úžasně vystihla, že zvrácenosti, které se děly v Nankingu mohou dál žít i v současnosti. Že to není dobou, ale v lidech.

O masakru v Nankingu jsem neměla do přečtení této knížky ani ponětí. Opět mě to přesvědčilo, že lidé jsou horší než zvířata. Že brutalita a zvrácenost některých lidí nemá obdoby.

Během čtení, jsem začala tušit, co asi hrdinka najde ... sice jsem se úplně nemýlila, ale bylo to ještě strašlivější, než jsem tušila.

Určitě si od této spisovatelky přečtu i její další knížky. Snad nezklamou.

03.02.2016 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Jedním slovem: ŠOKUJÍCÍ

11.03.2015 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Dokonalý thriller. Občas bylo předvídatelné co se stane.
Absolutně libový psychouš. Knížka mě udržela v napětí od začátku do konce. Knížka by klidně mohla mít pokračování. Zajímalo by mě, jak bude všechno pokračovat dál. :o)

Moc mě mrzí, že u nás nevyšla předchozí knížka "Sebevraždy" od tohoto autora. Když v knížce na konci na ní upozorňují, je dost hloupé, že knížka není k sehnání :o(
Ale je to poměrně často, že dobré knížky se k nám nedostanou, ale kdejaký brak vždycky a ještě z něj kdosi udělá "bestseller" :o(

13.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek hodně utahanej. Myšlenkové pochody z různých úhlů postav mě bavily. Knihu jsem přečetla hodně rychle, protože napětí gradovalo, když se Megan začala pohřešovat. Pěkně je tam ukázáno, že lhát se nevyplácí a může člověka zbytečně dostat do potíží, kam by se byl býval nedostal, kdyby mluvil pravdu od začátku. Dál je tam pěkně ukázáno, že "není všechno zlato co se třpytí". Že člověk může z dálky něco závidět, ale když mrkne pod pokličku, tak už to tak skvělé není. Každý má toho malého či velkého kostlivce ve skříni a zbytek rodiny, o něm třeba ani nemusí vědět.

Postava alkoholičky Rachel a její výpadky paměti, nespolehlivé svědectví pro policii a labilita, byly briliantně autorkou podány a čtenář netuší, co se z toho vlastně nakonec vyklube, protože sama hlavní hrdinka neví, jestli něco udělala nebo ne, stalo se nebo ne, protože si to zkrátka nepamatuje, když je stále namol, ale má divné tušení a cítí za něco vinu. Proto je ta kniha mimořádná. To, že by se alkoholik snažil vyřešit vraždu, která se ho vlastně vůbec netýká, jsem ještě neviděla a tím je to o to zajímavější a geniální nápad autorky.

Vraha jsem neodhalila hned, až když autorka naťukla. Tipovala jsem úplně někoho jiného. Takže pro mě překvapující. Moc se mi líbí, že sám vrah vysvětlí, důvody svého činu a průběh a opačně i sama oběť líčí průběh až do své smrti.

Pobavila mě vražedná zbraň na konci, ale vlastně proč ne, když nic jiného po ruce není, že? :o)

V čem nesouhlasím je, že by se knížka nějak zvlášť podobala knížce od G. Flynn "Zmizelá". Flynn měla knihu propracovanou do posledního detailu, a i mnohem víc napínavou. Společný rys je snad jen že se ztratila manželka a podezřelým je manžel, který zjišťuje, že vůbec nevěděl, kdo jeho manželka byla. Tohle srovnání myslím knížce víc uškodilo, než pomohlo.

Knihou roku bych rozhodně tuto knihu nehodnotila a to z toho důvodu, že bych jí podruhé určitě už nečetla (možná mrkla maximálně na film), bestseller z ní zase jen udělala reklama. Určitě v roce 2015 vyšly mnohem lepší a zajímavější knihy. Ale jednou přečíst bylo fajn. Nelituji toho. Jiné knížky od autorky si každopádně přečtu. Normálně bych hodnotila tak na 3 hvězdy, ale tím, že je to vlastně prvotina, tak se knížka autorce opravdu povedla a uděluji 4 hvězdy. Myslím, že si to zaslouží, a nezklamu se v ní v dalších knihách.

Jen tak na okraj ... na knížku by se snad víc hodil název: "Žena ve vlaku" - třicetiletá, rozvedená, nezaměstnaná žena, alkoholička není zrovna dívka :o))

03.06.2016 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavá knížka. Možná jsem i tušila, kdo bude vrah, ale myslela jsem, že by to bylo moc okaté a soustředila jsem se raději na jiné postavy a vlastně původního pravého vraha jsem zavrhla hned v počátku, aniž bych se jím dál zabývala, protože měl moc důvodů, aby to vlastně nebyl. Vrahem mohl být vlastně kdokoliv a motivy měli ostatní postavy fakt lepší. Ch. Link to udělala schválně :o)

Nakonec mě škokovalo, že to opravdu udělal, ten, kdo to udělal a i jeho motiv. Vlastně to ani tak složité nebylo.

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a musela se vracet, kdo je vlastně kdo a jak spolu postavy souvisí. Vražda Amy zůstala otevřená, což byla škoda. Nebyl by problém alespoň čtenářům prozradit, kdo jí zavraždil a jaké k tomu měl důvody. Sice vražda Amy nakousnutá je, ale není dotažená do konce. Čtenář se může jen domýšlet. Ale stejně tak se do poslední stránky mohl domýšlet kdo vlastně zavraždil Fionu. I tady by čtenář měl vícero tipů. Každá postava měla méně či více motiv. Ale možná Linková vysvětlí vraždu Amy někdy v nějaké jiné její detektivce. Podobně nevysvětlila ani přepadení v její detektivce V údolí lišek. Možná je to její styl, že vyjasní vždy jen něco a něco ponechá na bujné fantazii čtenáře. Já patřím k čtenářům, kteří chtějí mít jasno, když už knížku čtou a tipují toho "svého vraha" :o)

24.05.2016 4 z 5

Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Miloslav Šimek

Knížka s povídkami, které se dají číst a poslouchat znovu a znovu a nikdy neomrzí.

Snad nikdy se nepřestanu smát větě: "Seděl jsem sám v přeplněném kupé ..." :o))) a jiným a jiným.

Šimek a Grossmann byli zkrátka jedničky. A písničky Grossmanna také nikdy nezestárnou.

19.05.2015

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Začala jsem číst, nedočetla. I když jsem moc chtěla, protože mě všechno, co se točí okolo 2. světové války zajímá. Bylo to tak neskutečně nudný, že jsem to fakt nedala. Ale z toho, co jsem stačila přečíst, musím konstatovat, že Hitler byl opravdu magor a psychopat :o(

Jinak různé knížky o jeho mládí, které jsem kdysi četla, byly opravdu hodně zajímavé. Tohle se ale opravdu nepovedlo.

23.03.2015 1 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knížka, kterou by si každý měl přečíst.

26.09.2017 5 z 5

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

... má pravdu, předsedo...
Stručné, pravdivé, děsivé... :o(

Pokud se z toho naplní jen zlomek, jsme v háji. Už dlouho si myslím, že všechno je zorganizované a "někdo" má s Evropou úplně jiný zvrácený záměr a vše se mu neskutečně krůček po krůčku dobře daří.

05.09.2017 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Tak tohle byl fakt hnus fialovej :D
Ale jinak knížka plná napětí a opravdového děsu.

21.07.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Napínavý od začátku až dokonce. Takový konec jsem fakt nečekala. Byla jsem vedle jak ta jedle.

16.07.2017 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Moc se mi knížka líbila. Přečtu si určitě další knížky od autora.

22.08.2016 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Melodramatický román s nádechem pohádky. Knížka se četla hezky. První část knížky se mi líbila víc, než druhá půlka. Asi to bylo tím, že první půlka je opravdu hodně záhadná a čtenář neví čemu má vlastně věřit. Knížka u které se hodně přemýšlí už při čtení. Knížka vysvětluje, že ne vždycky se dá sloučit divočina s domácím prostředím. Že krutá zima, která jednoho zabije, druhého může zachránit a naopak. Je to jako uvěznit divokého ptáčka nebo zvířátko do klece a myslet si, že mu pomůžeme a uděláme mu tak lepší pohodlí, ale opak je pravdou. Z knížky je cítit veliká láska a štěstí, ale i obrovská bolest a smutek. Té bolesti a smutku je tam ale bych řekla mnohem víc.

17.05.2016 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Napínavá a báječná knížka. Zhltla jsem jí jako malinu. Určitě si přečtu i další knížky této báječné spisovatelky, která mi byla doporučená kamarádkou a doufám, že i další knížky budou skvělé.

22.03.2016 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Původně jsem nevěděla, zda mám druhý díl číst hned po prvním, aby mi nezkazil skvělý dojem z prvního dílu Sběratel očí.

Z počátku jsem začala litovat, protože se hodně opírá o první díl a vysvětluje vše, co už člověk znal z prvního pro všechny ty, co první díl nečetli nebo už zapomněli.

Nakonec ale i druhý díl gradoval a byl famózní a zvrácený jako první. Konec mě fakt dostal, když spisovatel líčí hepáč, který se nekoná, nebo jo? Pěkně si Fitzek s čtenáři pohrává :o) Už už si čtenář domýšlí, už už čtenář ví a nakonec, tůdle, zase neví. Druhý díl jsem přečetla snad rychleji než první.

Fitzek je pěknej sadista a nešetří postavy románu ani čtenáře ;o)

14.03.2016 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Úžasný thriller. Přečteno opravdu jedným dechem. Dvakrát jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a nakonec to bylo úplně jinak. Když thriller skončí, tak vlastně teprve začíná. Proto to opačné číslování. A ještě má thriller v sobě ponaučení: "Nezanedbávejte své děti! Nikdy!" Nic není důležitější.

Tenhle thriller se opravdu povedl, a moc ho doporučuji. Patří k thrillerům, na které se jen tak nezapomene.

Od tohoto spisovatele si přečtu určitě ještě více knih a doufám, že ani ostatní mě nezklamou.

Jsem ráda, za tuto databázi knih, protože za poslední dobu jsem téměř nečetla nic, co zde bylo doporučeno a co by opravdu nestálo za to, si přečíst.

Určitě si ještě přečtu další knížky tohoto spisovatele a doufám, že jeho další knížky budou stejně tak napínavé, a že mě nezklame.

04.03.2016 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Pokud je to pravda, tak Bůh s námi :o(

25.06.2015 4 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Brilatní dílo. Napínavé od první do poslední stránky. Škoda, že konec byl na můj vkus trošku useknutý, ale asi to tak mělo být, aby čtenář dál o knížce mohl přemýšlet nebo to bylo tím, že jsem si ještě nepřála konec a chtěla jsem tuto knihu číst dál a dál :o)

Od tohoto autora si přečtu určitě i další knížky. Píše zajímavě, napínavě, srozumitelně. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Doufám, že ostatní knížky budou podobně skvěle napsané a napínavé.

19.05.2015 5 z 5