Monns Monns komentáře u knih

Lunapark Lunapark Stephen King

Pořád nevím, co si myslet o stylu psaní S. Kinga. Tak to vypadá, že to bude chtít další knížku, abych na to přišla :))

23.09.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Páni, tak takové rozuzlení jsem nečekala ani v nejmenším.

20.07.2020 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Tohle jsem od knihy tedy nečekala. Opravdu mě z toho mrazilo. Zezačátku milý kluk a pak zfanatizovaný dopívající, který obětuje tolik lidí, co ho měli rádi. Jak jednoduché je někomu vtlačit své názory během dospívání, kdy nedokáže vidět, že je to špatné.

15.07.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Trochu mě zklamal konec, všechno bylo roztahané a závěr se odbyl tak na 2 stránkách, ale jinak promyšlený děj.

25.06.2020 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

No konečně! Ze všech dílů to konečně ubíhalo a děj plynul rychle a napínavě. Jsem ráda,že mě předchozí díly neodradily a četla jsem dál.

03.04.2020 4 z 5

Fantasy mám ráda, ale moc mě to neoslovilo. Bylo to moc vláčné a musela jsem se nutit číst dál.

17.03.2020 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

U téhle knihy naopak nechápu nízké hodnocení. Děj ubíhal rychle a překvapivě. Těch pár stránek jsem zhltla a je to snad první povídka, co mě opravdu chytla.

11.02.2020 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Příjemná oddechovka s happy endem, co víc si přát?

30.01.2020 4 z 5

Kanada - Divočinou Severu Kanada - Divočinou Severu Leoš Šimánek

Když jsem dala šanci cestopisům Zibury, řekla jsem si, že zkusím ještě od někoho jiného a náhodně vzala v knihovně tuhle knížku. Musím říct, že nejsem zklamaná. Jejich zážitky a způsob cesty byl ztrhující. Palo mi lezl na nervy, ale přesto nezkazil dojem z knížky, naopak přidal na opravdovosti.

16.12.2019 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Povídky asi prostě nejsou nic pro mě. Sotva se vžiju do postav, tak je konec. Příběhy ale byly zajímavé a rychle se četly.

25.09.2019 3 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Po prvním dílu jsem si nebyla jistá, jestli mě to vůbec bude bavit, ale postupně dej dostal spád a neslo se od postav odtrhnout. Film už jsem viděla dávno a bylo fajn zjistit, ze se opravdu točil přesně podle knihy, Škoda, ze to samé neudělali při natáčení Zaklínače.

19.12.2022 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

(SPOILER) Jako pokaždé jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Zápletka i konec příběhu mě dostal. Akorát mě mrzí, ze se nerozvinul vztah s Crawovou a stejně tak jsem se nedozvedela o Healym a jeho novém začátku. Tak třeba v dalším díle..

01.12.2022 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

A jedno krásné dobrodružství zase skončilo..

10.12.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Když odhlédnu od toho, že cílová skupina byla mladší, než jsem já a některé věci byly dětské, tak se to četlo zlehka, děj mě bavil a hlavní postavy byly sympatické.

01.10.2020 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tahle série mě uchvátila. Opět jsem se bála, že už nejsem cílová skupina a opět jsem byla překvapená. Hlavní postavy se povedli, všechny jsem si je zamilovala. Jediné co mi vadilo, že v téhle knize byla neuvěřitelně chyb, jako by ji před vydáním nikdo nečetl..

06.08.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tohle mě hodně překvapilo. Vzhledem k tomu, že první díl jsem skoro ani nedočetla a druhý díl začala číst jenom proto, že už jsem ho měla půjčený, tak jsem hodně překvapená. Už druhý díl byl snesitelný a od tohohle se nešlo odtrhnout. Hlavní postavy přestaly být nesnesitelný a slovo úža se téměř neukázalo, což mě taky hodně potěšilo. Takže jenom škoda, že první dva díly nevypadaly stejně jako tento.

08.06.2020 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Odmala jsme měli doma kočky a přesto jsem se v této knize dozvěděla spoustu zajímavých věcí, o kterých jsem vůbec nic netušila. Podané s humorem, u čtení jsem se dost pobavila a jsem ráda,že jsme v tom všichni společně.. určitě doporučuji.

03.04.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Mě to tedy neoslovilo. Nutila jsem se to dočíst a šíleně mě to chvílemi nudilo. Moc postav, různá časová období, bylo těžké se v tom orientovat.

21.01.2020 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Protože jsem už dřív viděla film, myslela jsem si, že vím, do čeho jdu. A proto mě ten konec tak hrozně zasáhl.
V tomhle příběhu je jasně vidět jak tenká hranice je mezi správným a špatným rozhodnutím. Protože sama nevím,jak se má v této situaci někdo rozhodnout, ať už jako matka, otec nebo jako sestra.. Film i knihu jsem typicky obrečela.

14.01.2020 5 z 5

Blok 46 Blok 46 Johana Gustawsson

Na začátku jsem knihu skoro odložila, obzvlášť když jsem se pak podívala na hodnocení a komentáře sem. Do čtení jsem se nutila, vše bylo zmatené a ztrácela jsem se. Pak konečně všechno začalo dávat smysl a začala jsem se orientovat v čase a v postavách a zbytek přečetla jedním dechem.

19.12.2019 4 z 5