Moltri Moltri komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Atmosféra mě nadchla, ale postupně se v ději objevovalo stále více hluchých míst a přehršel záhad z celého světa, které na sebe ani nenavazovaly. To byla Ďatlova výprava, obětní jámy, prokleté předměty, duchové, ozvěny z minulosti atd. A konec, seč byl překvapivý, byl také dost nesmyslný a příběhu uškodil.

01.11.2020 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percy Jackson trochu připomíná Harryho Pottera, ve světě starých řeckých bájí a pověstí. Jen se nesmíte nechat nalákat na filmovou verzi, která se tváří jako příběh pro osazenstvo 15+, protože kniha je rozhodně určena čtenářům ve věku okolo dvanácti let. Takže pokud je vám víc, příběh pro vás nejspíš nebude mysteriózní senzace, ale spíše poklidné nenáročné čtení na dlouhá odpoledne :)

31.10.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tohle je tak roztomilý a hloupý. Nemuseli byste strávit stovky hodin nad wt yaoi příběhy, aby Vám bylo jasné, jaký bude děj a jak to skončí. Ale je to milé.
Obvykle se mi sice anglická kresba nelíbí, ale tohle má svůj styl. Zprvu mi tam trochu chyběl smysl pro detail, ale teď myslím, že takováhle kresba příběhu zcela stačí.
V mé knihovně Srdcerváči rozhodně budou mít své místo.

20.10.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Atmosféra a prostředí je živé a dobře představitelné. Ale našel jsem v příběhu několik logických chyb, což je pro mě teda zklamáním, když se Holmes opěvuje jako nejlepší detektiv všech dob.

20.10.2019 2 z 5

Oheň a led Oheň a led Erin Hunter

Myslím, že autorka nevěděla, o čem psát. Příběh byl roztahaný, jakoby poskládaný ze střepů

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poměrně čtivé, ale chvílemi mi přišlo, že autorka děj natahuje, snaží se dostat z bodu A do bodu B, ale neví jak to má udělat. Vše je polopaticky vysvětlováno dotazy hlavní hrdinky, což není úplně špatné, jen trochu nudné. Na konci mi opravdu chyběl nějaký boom nebo překvapení. Ano, příběh sice někam došel, ale žádný dojem to na mě neudělalo.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

První polovina mě bavila. Bylo to zábavné i zajímavé a hned mě to chytlo.
Ale u druhé části jsem si připadal jako na hodině matematiky, kde si učitel monotónním hlasem sám pro sebe něco povídá. A já opravdu nemám rád matiku.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Pěkné, propracované, čtivé. Ale na mě až moc medový konec. Dračí rasa byla kompletně obnovena, všichni hrdinové přežili, padouši byli potrestáni a my čtenáři můžeme žít šťastně dál s vědomím, že všechno dopadlo tak, jak mělo. A to je trochu škoda, ne? Že v nás příběh nezakoření s trochou nespravedlivosti nebo smutkem nad ztrátou.

20.10.2019 3 z 5

Hah. Za mě zatím nejnapínavější a nejakčnější díl celé série. Konečně někdo dokázal chytlavě zpracovat tak pěkný námět, jako je HP.

20.10.2019 5 z 5

Dračí strážce Dračí strážce Robin Hobb (p)

Kdo se těší na dobrodružství s draky slibované na přebalu, toho kniha zklame, protože se k němu dostaneme až cca sto stran před koncem. Příběh má trochu víc popisných pasáží a neobsahuje hlubokou myšlenku, ale čte se docela dobře. Chybí tam ale nějaké vyvrcholení nebo cokoliv napínavého.
Myslím, že se z námětu dalo vytěžit daleko více, než nám autorka předkládá. Děj je celý takový těžko uvěřitelný.

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Příběh není vyloženě boom, ale je tam spoustu hezkých a neobvyklých věcí, které drží poutavost.
Velmi čtivě napsáno.

28.10.2018 5 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Je jasné, že v Česku tato kniha nebude tak populární, jako jinde, kde mají v muzikálech stálou tradici. Mně se i přesto líbila. Písničky byly chytlavé, děj vtipný a Drobek byl sympatičtější. Přečtené za pár hodin.

23.06.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Milá, čtivá oddechovka. Škoda, že jsem ji nečetl v době, kdy jsem řešil stejný problémy jako Simon, určitě bych byl mnohem více nadšený ale i tak se mi líbila.

10.12.2017 5 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Moc pěkná kresba. Potěšil mě úsek kde se objevila část Ginsbergova Kvílení.

28.11.2017 5 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Fajn kniha ale nic u čeho bych se vyloženě smál.

23.11.2017 3 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Lawrence má stále spoustu překvapení a i když jsem v příběhu předpovídal některé věci, vůbec mi to nevadilo.
Ke konci mě trochu nudily části z Kateřinina deníku ale nebylo to tak zlé.

22.11.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky byly pěkné ale ten Brumbálův komentář mě vůbec nebavil. To bylo samé povídání o tomhle jedenkrát zmíněným učiteli a o téhle a téhle babce kořenářce, která dělala tohle a tohle.
Myslím, že toto je jenom další kniha, na které chtěli všichni vydělat díky jménu Rowling.

30.10.2017 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Zbytečně natahovaný díl. Akce na konci opět úplně slabá. Z filmu jsem čekal víc napětí, a že to bude mnohem větší tragédie. Tohle bylo o ničem. Dle mě měla Rowlingová pouze dobrý nápad ale psát neumí.

13.05.2017 2 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Poprvé mě kniha ohromila a díky ní jsem vlastně začal více číst. Na druhé přečtení mě příběh potěšil úplně stejně a možná ještě o trochu víc.

06.03.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Paolini opravdu dokáže překvapit. Ten konec prostě... wow.

07.02.2017 5 z 5