Moltri Moltri komentáře u knih

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Absolutní spokojenost. Víc jsem si přát nemohl.

05.01.2017 5 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Lepší knihu jsem dlouho nečetl. Děj nikde nevázne a pořád se něco děje. Pravda, že ze začátku se příběh odvíjí poklidně a akce nastává až později ale tentokrát mi to nijak nevadilo. Nápad vskutku originální. Těším se na pokračování!

08.11.2016 5 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Nudnější knihu jsem zatím nečetl. Můžu přeskakovat celé kapitoly a o nic zásadního nepřijdu. Akce žádná. Záchvěv strachu, který v sobě příběh má je spíš k zasmání. Dal bych hvězdičku za nepředvídatelnost vážně.
Nápad Archivu s historií mrtvých je pěkný ale to je asi tak všechno.

05.11.2016 odpad!

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ocenil bych trochu víc akce při souboji s baziliškem jako je ve filmu. Jinak super příběh.

11.10.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pokřiveného souseda svého budeš milovat svým pokřiveným srdcem.

"Předtím" i pár kapitol "Potom" se mi líbilo. Ale konec už byl k unudění a kniha se mi nechtěla brát znova do ruky. Opakování stejné věci pořád dokola bylo zbytečné.

04.10.2016 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Lehká a čtivá. Příběh, který znám z fimu se mi rozšířil.
Dlouho mě od čtení odrazovala samotná obálka, která se podle mě moc nepovedla. Je to škoda.

26.09.2016 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Kvůli tolika chvály jsem od Vrány čekal víc. Neustálé povídačky o psychologickém a depresivním díle vyústili v obyčejný příběh o pomstě.
Nebyla to špatná kniha spíš je prostě přechválena.

18.09.2016 3 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Ďábel je vždyck dobré téma :)

Doufal jsem, že tohle obnoví můj zájem o okultismus. Nestalo se tak.
První část knihy byla docela dobrá na obohacení. Klíče mě nudili.

13.09.2016 2 z 5

Psychologie Psychologie Zdeněk Helus

Z posledních pár kapitol této knihy mám dojem naprosté izolace vůči sociálním skupinám s nemožností se tam někdy zařadit.

Něco bylo zajímavé ale většina informací a kupa cizích slov mi je teď k ničemu.

12.09.2016 1 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nevím zda to bylo překladem ale ze začátku mi vadili jednoduší věty. Místy byly v příběhu hluchá místa i když některým se asi vyhnout nedalo. Myslím, že Durza nedostal prostor k rozvinutí i když se mi autor snažil ukázat jak je zlý, chyběly mi tam kousky jeho příběhu, abych ho mohl začít nesnášet.
Plus je zajímavé pojmutí komunikace mezi zvířaty a lidmi. Ztvárnění a popis krajiny i zdejších obyvatel. Hned jsem si oblíbil Safiru a kočkodlaka.

Shrnutě mám ale z Eragona radost a sáhnu i po pokračování.

09.09.2016 4 z 5

Konec mě u takovéto knihy překvapil a potěšil. Vcelku milá oddychovka.

09.09.2016 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Kniha předčila všechna moje očekávání. Děj je stále napínavý a plný zvratů a stále se drží hlavního příběhu. (A to i bez vedlejších kapitol jako bývá třeba náhodný souboj s drakem a podobně). Učedník je rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

16.09.2015 5 z 5

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Kniha obsahuje krásné ilustrace i třeba ukázku kožešiny což je super :D. Ale připadá mi, že ta myšlenka podle které vás kniha připravuje na to že vy jste dračí jezdec je docela zbytečná.

15.06.2015 5 z 5