Moltri Moltri komentáře u knih

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Víme, že na každého platí něco jiného a určitě by bylo přínosné, kdyby si každý uvědomil, kterému projevu lásky nejlépe rozumí. V této knize je to pěkně rozděleno do pěti jazyků, líbilo se mi, jak autor zmiňuje i různé dialekty.
Ale vadilo mi, že se kniha nese v tolik prokřesťanském duchu, a na několika místech i zdlouhavé okecávání toho samého.

20.08.2022 3 z 5

O nás, ženských O nás, ženských Loryn Brantz

Stereotypní stripy, nic, co by stálo za přečtení...

06.08.2022 1 z 5

Módní kmeny Módní kmeny Caroline Young

Obohacující kniha, oceňuji časové osy, i historický kontext k jednotlivým stylům.
Trochu pokulhává grafické zpracování, často je věta rozdělená tak, že jsou mezi začátkem a koncem věty stránky s fotkami. Ty by také mohly být mnohem lépe vybrané, aby ukázaly rozmanitost konkrétních kmenů.
I přesto se kniha dobře čte a určitě je svěžím úvodem do módní historie.

06.08.2022 4 z 5

Mazel Mazel Akwaeke Emezi

Kniha je plná líbivých slovních obratů a alegorií, ačkoliv jistě spadá do YA. Postavy LGBT+ působí velmi přirozeně, autorka se na ně nezaměřuje ani se je nesnaží nijak povýšit nad ostatní, prostě tam jen jsou. Na konci mi trochu vadily naivní myšlenkové pochody hlavní hrdinky, kde řešila co je a není správné.
Myslím, že kniha stojí za přečtení, jen od ní nesmíte čekat průměrnou teen romanci.

12.03.2022 4 z 5

Jídlo pro radost: Proč jíme to, co jíme, a nejíme to, co nejíme Jídlo pro radost: Proč jíme to, co jíme, a nejíme to, co nejíme Eva Ferrarová

Unikátní kniha nabitá informacemi. Velké plus je, že ji napsala česká autorka, statistické údaje se tedy týkají přímo Česka a člověk si může udělat mnohem jasnější obrázek. Velmi dobře a chytlavě zpracované i pro laiky.

11.02.2022 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Příběh se mi líbil, ale ke konci mi nedávalo smysl neustálé přeskakování do minulosti, kde se toho stejně moc nedělo. Také se nevyznám v tom, kterou část psal S. King a kterou S. Snyder nebo jestli to celé psal S. King a S. Snyder je jen kreslíř, nebo proč mají kapitoly dva názvy.
Asi jsem od toho čekal něco jiného...

28.10.2021 3 z 5

Zóna Zóna Daniel Majling

Příběh i kresba jsou hodně melancholické ale má to spád a bavilo mě to.

07.10.2021 5 z 5

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Max Brooks

Kratké záznamy o viru zaznamenané v různých koutech země byly moc povedené. Také se mi líbila kresba, která šla při ukázkách útoků a přeměn do detailu.
Perfektní doplňek ke knize Světová válka Z.

22.08.2021 5 z 5

Umění života po japonsku Umění života po japonsku Jo Peters

Pěkně a srozumitelně zpracovaná kniha. Líbi se mi, že tam jsou zpracované duchovní směry a styly, umění i pár základních receptů. Prostě průřez napříč kulturou.

13.08.2021 5 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Téma, kterým se kniha zabývá je mi bohužel blízké, takže na mě je to docela emoční nátlak, nicméně si myslím, že si autorka mohla více nastudovat, jak se chová a mluví někdo, kdo uvažuje nad sebevraždou. Další díly jsou spíše teen romance občas protkané budoucností.

Povídka "Astronaut" která je na konci každé knihy mi přijde dost hloupá a hodně kazí milý dojem z příběhu Orange.

13.08.2021 5 z 5

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Tahle kniha by byla skvělým dárkem k patnáctým narozeninám. Autorka tam perfektně zapracovala věci, který s tím věkem souvisí, a na který se nikdo ptát nechce, za což chválím.
Mě trochu vadila ta naivita a neustálé návštěvy Starbucksu, ale to je asi tím, že jsem jiná věková kategorie. Také lgbt romantika, která mě na čtení nalákala, se nekonala. Ale myslím, že to hodně vyvážil ujetý humor hl. hrdinky, který mi sedl a často nutil k zasmání.

01.08.2021 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Líbí se mi, že komiks odráží i současnou povahu starého pána, který to všechno prožil. Jen ta kresba by mohla být detailnější, pro mě je to takové moc ušmudlané.

27.07.2021 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

I když určitě nejsem cílová kategorie, kniha mě neskutečně bavila. Děj plynul, občas nutil k zasmání a já se nemohl rozhodnout, jestli víc fandím Agátě nebo Sofii. Hranice mezi dobrem a zlem pro mě zůstávala nejasná až do konce, a i když může děj působit dětsky, našel jsem v něm i hlubší filozofii.
Za mě je to originální fantasy se skvělým zpracováním, které ubíra na slávě jen skeptičnost starších čtenářů.

02.07.2021 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Moc se mi líbila autorova pečlivost při kreslení. Příběhy znám i z originálu ale tato verze některých delších povídek se mi líbila víc. Třeba "Barva z kosmu" si udržela díky kresbě záživnost až do konce a atmosféra se neudusila v množství textu.
Škoda jen, že je to taková jednohubka, doufám, že se kreslíř rozhodne ztvárnit i další povídky.

18.06.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jsem rád, že kniha není psána zaujatě vůči komunismu a je objektivní. Určitě by se měla dostat do rukou i mladším čtenářům, třeba prostřednictvím jen jednoho z rozhovorů. Každý si pak lépe vybaví hlavně pozitivní stránky země, ve které žije teď.

05.06.2021 5 z 5

Ateliér špičatých klobouků 1 Ateliér špičatých klobouků 1 Kamome Širahama

Příběh je hodně jednoduchý a naivní ale ta kresba je opravdu moc povedená.

02.06.2021 4 z 5

Pěkně zpracovaná kniha jak obalem tak ilustracemi. Líbil se mi i skromný vývoj děje. Sérii jsem nečetl ale chtěl jsem aspoň nahlédnout do nového fantasy světa a musím uznat, že vypadá lákavě! Škoda jen té romantické linky, která alespoň z této ochutnávky působí velmi dětinsky.

31.05.2021 4 z 5

Barva z kosmu Barva z kosmu Howard Phillips Lovecraft

Na můj vkus se ve svazku mísí povídky, které jsou úplná pecka s dalšími, které jsou úplná blbost. Nejvíce mě zklamalo "Kdo šeptá ve tmě" kdy jsem na rozuzlení přišel velmi brzy. Jako nejvíce kladné hodnotím povídky "Rytina v domě" a "Pickmanův model".

24.01.2021 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

No, byl to boj. V první polovině jsem se vůbec nechytal, kdo je kdo, kdo s kým bojuje a proč a v průběhu knihy jsem na to už nepřišel. Postupně jsem začal přeskakovat popisné části a soustředil se na přímou řeč, která, ač jí bylo málo, k pochopení děje stačila. Vůbec nevidím důvod k detailnímu popisu každé bezvýznamné postavy, jejího oblečení, způsobu mluvy či čehokoliv jiného.

Kdyby kniha prošla korekturou a zredukovala se o 200 stran, stala by se svěžím ůvodem do triologie.

08.01.2021 3 z 5

Víc než co jiného, mi to připadalo jako číst učebnici. A já nejsem zrovna typ, co by si udělal kakao, vlezl si pod deku a pustil se do čtení učebnice přírodopisu pro 7. třídu...

07.01.2021 1 z 5