Moltri - Komentáře

EragonEragonC. Paolini

Nevím zda to bylo překladem ale ze začátku mi vadili jednoduší věty. Místy byly v příběhu hluchá místa i když některým se asi vyhnout nedalo. Myslím, že Durza nedostal prostor k rozvinutí i když se mi autor snažil ukázat jak je zlý, chyběly mi tam kousky jeho příběhu, abych ho mohl začít nesnášet.
Plus je zajímavé pojmutí komunikace mezi zvířaty a lidmi. Ztvárnění a popis krajiny i zdejších obyvatel. Hned jsem si oblíbil Safiru a kočkodlaka.

Shrnutě mám ale z Eragona radost a sáhnu i po pokračování.

09.09.2016

VránaVránaJ. O´Barr

Kvůli tolika chvály jsem od Vrány čekal víc. Neustálé povídačky o psychologickém a depresivním díle vyústili v obyčejný příběh o pomstě.
Nebyla to špatná kniha spíš je prostě přechválena.

18.09.2016

ČarotepecČarotepecB. Charlton

Lepší knihu jsem dlouho nečetl. Děj nikde nevázne a pořád se něco děje. Pravda, že ze začátku se příběh odvíjí poklidně a akce nastává až později ale tentokrát mi to nijak nevadilo. Nápad vskutku originální. Těším se na pokračování!

08.11.2016

Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling

Bajky byly pěkné ale ten Brumbálův komentář mě vůbec nebavil. To bylo samé povídání o tomhle jedenkrát zmíněným učiteli a o téhle a téhle babce kořenářce, která dělala tohle a tohle.
Myslím, že toto je jenom další kniha, na které chtěli všichni vydělat díky jménu Rowling.

UčedníkUčedníkT. Matharu

Kniha předčila všechna moje očekávání. Děj je stále napínavý a plný zvratů a stále se drží hlavního příběhu. (A to i bez vedlejších kapitol jako bývá třeba náhodný souboj s drakem a podobně). Učedník je rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

16.09.2015

Eragon: Průvodce po AlagaësiiEragon: Průvodce po AlagaësiiC. Paolini

Kniha obsahuje krásné ilustrace i třeba ukázku kožešiny což je super :D. Ale připadá mi, že ta myšlenka podle které vás kniha připravuje na to že vy jste dračí jezdec je docela zbytečná.

15.06.2015

Příšerné příběhy strýce MontagueaPříšerné příběhy strýce MontagueaC. Priestley

Konec mě u takovéto knihy překvapil a potěšil. Vcelku milá oddychovka.

09.09.2016

PsychologiePsychologieZ. Helus

Z posledních pár kapitol této knihy mám dojem naprosté izolace vůči sociálním skupinám s nemožností se tam někdy zařadit.

Něco bylo zajímavé ale většina informací a kupa cizích slov mi je teď k ničemu.

12.09.2016

Satanská bibleSatanská bibleA. S. LaVey

Ďábel je vždyck dobré téma :)

Doufal jsem, že tohle obnoví můj zájem o okultismus. Nestalo se tak.
První část knihy byla docela dobrá na obohacení. Klíče mě nudili.

13.09.2016

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Lehká a čtivá. Příběh, který znám z fimu se mi rozšířil.
Dlouho mě od čtení odrazovala samotná obálka, která se podle mě moc nepovedla. Je to škoda.

26.09.2016

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Pokřiveného souseda svého budeš milovat svým pokřiveným srdcem.

"Předtím" i pár kapitol "Potom" se mi líbilo. Ale konec už byl k unudění a kniha se mi nechtěla brát znova do ruky. Opakování stejné věci pořád dokola bylo zbytečné.

04.10.2016

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Ocenil bych trochu víc akce při souboji s baziliškem jako je ve filmu. Jinak super příběh.

11.10.2016

ArchivArchivV. Schwab

Nudnější knihu jsem zatím nečetl. Můžu přeskakovat celé kapitoly a o nic zásadního nepřijdu. Akce žádná. Záchvěv strachu, který v sobě příběh má je spíš k zasmání. Dal bych hvězdičku za nepředvídatelnost vážně.
Nápad Archivu s historií mrtvých je pěkný ale to je asi tak všechno.

05.11.2016odpad!

Trnový princTrnový princM. Lawrence

Absolutní spokojenost. Víc jsem si přát nemohl.

EldestEldestC. Paolini

Paolini opravdu dokáže překvapit. Ten konec prostě... wow.

UčedníkUčedníkT. Matharu

Poprvé mě kniha ohromila a díky ní jsem vlastně začal více číst. Na druhé přečtení mě příběh potěšil úplně stejně a možná ještě o trochu víc.

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling

Zbytečně natahovaný díl. Akce na konci opět úplně slabá. Z filmu jsem čekal víc napětí, a že to bude mnohem větší tragédie. Tohle bylo o ničem. Dle mě měla Rowlingová pouze dobrý nápad ale psát neumí.