Mngwa Mngwa komentáře u knih

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Příběh, ve kterém je úplně každá postava úchyl nebo magor. Neříkám .. četlo se to dobře, ale nakonec už toho asi bylo moc. Navíc hlavní hrdinka mě štvala svojí naprostou absencí pudu sebezáchovy.

04.01.2019 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha Zeměplochy, která podle mého názoru měla v sobě něco, co ty ostatní už ne, nějaké jedinečné kouzlo. Ano, i další knihy se mi líbily, ale Barva Kouzel je jen jedna.

31.12.2018 5 z 5

Voňavá kuchařka Voňavá kuchařka Lucie Grusová

Od Lucie G. jsem si pořídila celou sbírku kuchařek a zatím si absolutně nemůžu stěžovat. Recepty jsou nápadité a chutné, prostě momentálně to bude tak minimálně půl roku vaření podle LG.
PS: K některým výtkám níže jak je to prej všechno mastné - Základem keto diety je tuk. Takže koupit si kuchařku s low carb zaměřením a pak si stěžovat, že je to "mastné" je fakt k popukání.

27.01.2024 5 z 5

365 nízkosacharidových receptů 365 nízkosacharidových receptů kolektiv autorů

S kuchařkou jsem spokojená, jen bych chtěla poznamenat, že obsahuje i hodně receptů, které nejsou zcela nízkosacharidové, takže třeba pro hardcore keto dietu to úplně není. Ale přesto dám nejvyšší hodnocení, co jsem zkusila bylo dobré, naučilo mě to vařit zdravěji a kniha funguje i jako inspirace. Ideální kuchařka pro lidi, kteří rádi vaří a chtějí vyzkoušet nový, zdravější životní styl.

24.04.2021 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Hororovější než jakýkoli horor, který dokáže někdo vymyslet. Protože to vlastně není hororová fikce, ale opravdu se to dělo. Kdyby se z toho aspoň všichni poučili, ale to se nestane :( Přesto je důležité nezavírat oči před minulostí a nevsugerovávat si tu naivní bajku o tom, jak jsou všichni lidé někde uvnitř dobří a nám by se to stát nikdy nemohlo ... pche. Velmi úderné svědectví jednoho přeživšího, které asi málokdo přečte na jeden zátah. Já osobně jsem to musela dávkovat a u některých pasáží se mi dělalo nevolno. Tím spíše je obdivuhodné, že pan Bondy píše věcně, občas sarkasticky a nechybí humor i v těch nejneuvěřitelnějších situacích. Tohle by si měl přečíst každý - protože neznalost historie způsobuje, že se tato opakuje stále dokola.

02.12.2020 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Nepochybně jedna z nejlepších a zároveň nejjediněčnějších (hrozné slovo) knih, jaké jsem kdy četla. Nejde nijak zaškatulkovat, je to tak trochu historický román, trochu sci-fi, trochu horror, trochu krimidrama ... tohle všechno a zároveň nic z toho. Strhující, napínavá a mrazivě fascinující kniha, kterou můžu doporučit úplně všem.

23.12.2019 5 z 5

Odplata Odplata John Grisham

No nebylo to špatné, ale mám pocit, že jsem od Grishama četla lepší věci. Asi to bylo i tím, že mi hlavní hrdina byl děsně nesympatický a vlastně mi bylo jedno, co s ním bude. Na konci mi díky překvapivému zvratu byl nesympatický ještě o něco více ... tož tak.

11.09.2019 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Kniha, která mě donutila se začít intenzivně otužovat. Vzhledem k tomu, že jsem dosud byla typická městská chcíplotina, která se při sebemenším náznaku chladu okamžitě souká do všeho co jde, je to pro Co tě nezabije pětihvězdičkový úspěch. Rozhodně doporučuji lidem, kteří hledají a zajímají se i o alternativní způsoby, jak se "hodit do formy" a být zdraví.

03.02.2019 5 z 5

Low carb - Nízkosacharidové snídaně, obědy a večeře Low carb - Nízkosacharidové snídaně, obědy a večeře Lucie Grusová

Pro příznivce keto diety nemůžu než doporučit - recepty jsou promyšlené, u každého jsou tipy na správnou přípravu a celková úroveň je prostě top. Zatím naprostá spokojenost, co jsem dosud vyzkoušela byla skoro vždy bomba.

27.01.2024 5 z 5

Zatraceně líná keto kuchařka Zatraceně líná keto kuchařka Stephanie Laska

Hodnotím pozitivně, protože kuchařka funguje přesně tak, jak deklaruje. Tedy jako sbírka receptů pro kuchařské antitalenty, jejichž vaření funguje ve stylu "musí to být hotové do max 30 minut a nesmí se u toho ušpinit více než 1 hrnec". Ingredience jsou v naší zemi běžně dostupné a recepty jednoduché a funkční. Co bych vytkla je občasný výskyt ne úplně zdravých ingrediencí jako je tavený sýr. Ale jinak jsem kuchařkou nadšená. A chleba boogie z mandlové mouky je super!

21.01.2024 4 z 5

Noční směna Noční směna Alex Finlay

Můj první Finlay a naprostá spokojenost. Příběh je chytlavý a bavilo mě, jak se všechno postupně rozplétá. V každém případě jsem nebyla schopná se odtrhnout až do konce, což je jednoznačně známka kvality. Jediná výtka je, že nikdo tak dokonalý jako Bob prostě neexistuje, to je čiré sci-fi. Přesto bez váhání doporučuji a jdu hledat další knížky tohoto autora.

10.12.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Mno, na mě už toho asi bylo moc. Samozřejmě příběh tradičně napsaný velmi dobře, ale vraždy na můj vkus až příliš nechutné a depresivní.

18.08.2023 3 z 5

Následuj mne Následuj mne Kamil Pešťák

Stylem psaní mi Následuj Mne trochu připomíná Kopřivu, akorát s tak o 300% větším objemem sexu. Chvílemi byl příběh natolik přeerotizovaný, že působil spíš jako parodie. Adam LEV (lol), sexuální zvíře náhodně vystřelující smrtící dávky charismatu a dopravující se všude výhradně na nablýskané motorce, už během prvních stránek obloudí půlku Prahy a každou noc stráví s jinou ženou, které se z něj samozřejmě už při prvním pohledu rozklepou jak sulc a nevyhnutelně pokaždé skončí v jeho posteli. Občas mi to přišlo natolik komické, že jsem se tím nechtěně bavila, místo abych se soustředila na dějovou linku spočívající v hledání Adamova přítele ze školy. Ale když pominu tohle, tak samotné pátrání bylo zpracováno celkem zajímavě a chytlavě, nemůžu nic vytknout. Naneštěstí byl hlavní příběh zavalen takovým množstím Adamových sexuálních a vztahových eskapád, že se v nich až skoro ztrácel a knihu to pro mě asi trochu posunulo do kategorie červené knihovny, kterou bohužel moc nemusím.

13.06.2023 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Za mě super. Někteří tady kritizují postavu Todda, že prý není možné, aby byl někdo tak blbý. Já jsem si právě tohle užívala, části s Toddem jsem brala jako povedenou komedii a docela jsem se při čtení jeho mentálních pochodů zasmála. Nejvtipnější byl jeho nápad postavit uprostřed lesa pec, kde by si na ochranu před monstrem vytavil zbraň, protože to viděl v nějakém videu a vypadalo to celkem jednoduše. Ale těch perel tam bylo více ... prostě taková humorná vložka, kterou někteří čtenáři možná nepochopili.
Co bych asi spíše vytkla je chvílemi až přílišná morbidnost grafických popisů v pozdější části knihy, kdy už začne přituhovat. Ale jinak jde o zdařilý a docela dobře zpracovaný lesní thriller se zajímavým rozuzlením. Myslím, že na procházku do lesa hned tak nepůjdu.

03.11.2021 4 z 5

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

K Maus jsem se dostala náhodou a nic jsem si od toho neslibovala. O to větší pak bylo příjemné překvapení, kniha mě naprosto uchvátila. První i druhý díl jsem přečetla na jeden zátah a v budoucnu došlo i na další přečtení. Prostě jednou nestačí.

31.12.2018 5 z 5

Mrtvý luh Mrtvý luh Otomar Dvořák

K této knize jsem se dostala naprostou náhodou, autora jsem předtím neznala a upřímně .. nic moc jsem nečekala. Tím více jsem byla po přečtení příjemně překvapená! Velmi nápadité, dobře napsané, originální a chytlavé povídky. Každá je jedinečná a žádné dvě si nejsou podobné, což se cení. Náměty jednotlivých povídek oscilují od čistokrevného scifi k horroru, některé jsou tak půl na půl. Nejlepší jsou jednoznačně dvě nejdelší, Mrtvý luh a Vzpoura mrtvých, autor měl více prostoru a pořádně se rozepsal. Od těch se vysloveně nešlo odtrhnout.

26.07.2017 5 z 5