mkarajda mkarajda komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Spoiler!!!
Závěrečnou třetinu knihy jsem dočítala včera do noci a ještě teď nad tím přemýšlím. Lehčí rozjezd vynahradil velice svižný, napínavý a hlavně prekvapivy závěr.
Některé věci se ve mě dost perou. Prošla jsme tu i všechny komentáře a nikdo nezmiňuje to, co se mi honilo hlavou během čtení knížky i teď. Když byl mezi vraždou Tomáše a Táni patnactiminutovy rozestup, už to samo o sobě říkalo,že v tom musí být něco u Táni. Co by s vrahem řešili takovou dobu,kdyby si nepřišel něco vyřídit hlavně s ní?! Pořád jsem čekala,kdy to vyšetřovatele napadne, nebo je to postrčí, ale nic, přitom mě to přišlo do očí bijící.
Lauřina sólová akce a chování při ní byla naprosto nepromyšlená, nelogická, ... začátečnická chyba, to mi úplně nesedlo.
Ale jinak moc moc chválím, od prvního dílu se autorka zlepšuje, knížky jsou čtivější, děj je propracovanější. Těším se na další díla.

21.09.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

(SPOILER) Po zklamání z předchozího dílu jsem byla celkem mile překvapena. HH sice popíjí, ale čtenáři už nejsou nuceni s ním prožívat každou opici, každé okno a každou nevolnost, což velice kvituji. Zápletka se mi zdála trochu přitažená za vlasy,ale není to v sérii poprvé, takže nakonec proč ne. Pachatele jsem odhadla už zhruba v půlce knihy, občas jsem pak byla na vážkách,jestli je můj typ správný,ale byl :)

03.04.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kromě Listopádu jsem od Aleny Mornstajnove četla vše a tato kniha je to mne velkým zklamáním. Autorka píše čtivě, to je známá věc, ale děj mě nějak nedokázal vtáhnout. Vyprávění ženy o svém dětství, kde spousta dojmů, pocitů i situací mi přišlo cíleně upravených, domyšlených z pohledu dospělého, aby příběh měl lepší efekt na čtenáře.
Díky kauze kolem knihy jsem zhruba věděla o čem je a trochu mě to mrzí, protože by pak možná dojem z ní byl trochu jiný,jak bych si sama při čtení odkrývala skutečnost.

13.06.2023 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhá kniha od tohoto autora. Námět dobrý, děj opět napínavý a kniha čtivá. Závěr opět trochu ošizený, uspěchaný. To, že se z celého Osla do příběhu opět zaplete někdo z rodiny Holgera ... celou dobu jsem si říkala, nene, to už by bylo moc. Škoda.

10.07.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha byla velmi čtivá, napínavá a líbila se mi. SPOILER: Mám jen pár výhrad k některým událostem, jejichž smysl nebyl vysvětlený, např. proč byly pomocníkovi pastora předávány papírky se jmény. Celkově bych čekala, že téma církve bude více propracované. Konec knihy mi přišel takový ušitý rychlou jehlou, nedopracovaný, což je škoda.

10.07.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu pro mne byla velkým zklamáním. Jako bestseller, na který jsem v knihovně čekala v pořadníku jsem čekala bombu. Na začátku jsem si říkala, že zatím nic moc, ale že se to asi rozjede. Na sté stránce jsem začínala pochybovat, ale doufala, že druhé dvě třetiny budou lepší, nebyly.
Vzhledem k omezenému množství postav nebylo moc možností, jak se vše mohlo odehrát a celkem snadno se vše dalo už předem uhodnout. Proto na konci nepřišlo ani žádné nečekané rozuzlení. Těžko se mi čtou knihy, kde se mi nedaří alespoň trochu vcítit do hlavního hrdiny a zde jsem neměla sebemenší šanci na Rachel najít pozitivního.

29.05.2017 1 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Tentokrát jsem asi trochu zklamaná a nebo autora baví čtenářům vyrážet dech a mě to nějak nesedlo. S vrahem se nějak nemůžu smířit, prostě mi to nesedí. Jinak samozřejmě čtivé, napínavé, propracované. Některé nitky mi trochu unikaly,protože jsem teď měla mezi posledními dvěma díly delší pauzu.
Pokračování si určitě přečtu.

19.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila. Ze začátku jsem si říkala,že je hodně povrchní,ale pak jsem si na to zvyklá,že nejde nijak do hloubky a tu hloubku, pocity jsem si začala domyslet sama a s autorkou jsme se hezky shodly, že jsem přesně chápala Lairiny kroky. Jen ten konec mi přišel takový uspěchaný. Anička nic nic, pak malý náznak a najednou se stěhuje.

07.02.2024 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knihu hodnotím jako průměrnou. Ke Kim jsem za celou nezískala žádný vřelý vztah. Připadalo mi, že si hodně protiřečí její vnitřní pocity a drsný postoj, kterým ji vidí okolí. Přitom mě ani moc drsná nepřišla, spíš protivná. Nejen její zvedání očí k nebi mi bylo stále víc otravné. V příběhu a úvahách postav jsem se občas trochu ztrácela. Celkové hodnocení průměrné., rozhodně bych knihu nepovažovala za bestseller.

10.07.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Občas někde slyším, nebo mi někdo doporučí knihu, já si ji zde dám do seznamu Chystám se číst a když nevím co vybrat, tak se k seznamu vracím. Takže jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu.
Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že už se dlouho nenašla taková, která by mě tak chytla, která by mě tak vtáhla do děje, kterou jsem nosila u sebe a využívala každou volnou chvilku, abych mohla číst dál. Ve chvílích, kdy jsem nečetla jsem přemýšlela nad postojem Willa a přístupem osob v jeho okolí. Willa chápu i nechápu. Nečetla jsem tu všechny komentáře a souhlasím se zmíněnými pochvalami.
Mám jen jednu poznámku. Celou knihu jsem čekala na otázku na Willa " co bys chtěl ty?". Až do samého konce jsem si myslela, že Lou s touto otázkou přijde a konec knihy bude jiný. I sama Lou vymýšlela spoustu věcí, akcí, ale ani ona se ho nezeptala. On by možná řekl, že chce jet do Švýcarska, ale třeba ne. Třeba ten pocit, že si sám může říct, vybrat, rozhodovat o sobě bylo to, co mu chybělo, co by ho namotivovalo změnit názor.
I teď přemýšlím nad spoustou otázek a pohledů na život a smrt, které ve mě kniha vyvolala. Určitě jsem ji nečetla naposledy. (Už vím, o co si napíšu Ježíškovi) :)

20.05.2016 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Kniha se mi velmi líbila, byla mi doporučena a vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. První polovina knihy byla taková uvolněnější, druhá nutila každou chvíli nad zamyšlením. Knížka se mi moc líbila a určitě budu doporučovat.

22.09.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák mě zklamal. U předešlých dílů HH jsem byla napnutá, vždy mě překvapil závěr, těžko jsem se od čtení odtrhávala. U této knihy jsem už od půlky tušila, kdo má vše na svědomí a nějak se mi nedařilo se úplně začíst.

18.03.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha pro mne byla velkým zklamáním. Asi mi nevyhovovala forma, jak byla psaná. Než jsem se stihla začíst do osudu jedné postavy, už se skočilo do další, což mi vůbec nevyhovovalo. Nepodařilo se mi dostat do děje.

07.01.2019 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Kniha se mi velice líbila, vtáhla mě do děje a tak to zůstalo až do jejího konce.

06.03.2016 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

dlouho jsem přemýšlela, co do komentáře napsat. Chtěla jsem si ji přečíst hlavně proto, že film z roku 2007 Edith Piaf nevykresluje moc kladně, ale něco to ve mně nechalo. I když se jedná o biografii, trochu mi přijde, že je vidět, že autorka měla Edith velice ráda, což považuji za jediné, co lze knize vytknout. Celý životopis je velice propracovaný, doplněný spoustou citací z novin, osobních dopisů, písní i pamětí jiných lidí. Kniha je napsána čtivě a uceleně vykresluje Edithin celý život. Po přečtení této knihy nezbývá než před Edith smeknout.

19.01.2014 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

(SPOILER) Rozhodovala jsem se mezi 3* a 4*, ale nakonec dávám 3.
Počáteční představování sboru se mi nelíbilo, měla jsem v tom děsny guláš a přišlo mi to zbytečné.
Zbytek knížky se četl dobře, jen se mi pořád honilo hlavou,jestli je to uvěřitelné nebo ne. A pokud by bylo,tak by na takovém případu přece nepracovali jen dva lidé, ne!?
A závěr ... Proč? Tohle fakt ne. Takže 3*

21.01.2024 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Jako odpočinkové, lehké čtení k moři ideální kniha.

26.06.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

V rezenci se nacházejí SPOILERy. Kniha se mi líbila, ale vzrůstající tendence jednotlivých dílů série se nepotvrdila. Příběh začínal velice napínavě a vyvíjel se velmi slibně, ale pak se děj zastavil a autoři začali svádět čtenáře na scestí spoustou slepých informací a lží. Závěr mi přišel už dost přitažený za vlasy.

26.06.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kdybych nemusela chodit spát a do práce, tak knížku přečtu na jeden nádech. Zatím nejlepší ze série o Joonovi L. Děj měl spád od prvního slova. Nebyla tam snad chvíle, kdy bych nebyla napnutá, jak to bude dál. Jen konec mi přišel takový lehce zvláštní (SPOILER: jak se Jurek tak rychle po tak dlouhé době mohl zorientovat, sehnat telefon, auto, telefonnní číslo, věděl, kam Disu pozvat....)

11.04.2017 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Četla jsem, že se série s HH začne postupně z lepšovat, že knihy budou lepší a lepší, ale tato mě velice zklamala.

12.05.2016 2 z 5