misssicccka misssicccka komentáře u knih

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krasne a nadcasove.
Vypada to, ze to nejlepsi uz bylo napsano pred sto lety.
Nejen kralicek.

27.02.2024 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Neni to oddechove, nebot je to strasne.
Dala jsem to se sebezaprenim a s nadeji, ze se tam objevi Ostrava, kdyz tuto knihu ma nemalo lidi ve ctenarske vyzve pod tematem Kniha, jejiz dej se odehrava v Ostrave. O meste ani zminka, takze vim vice o fungovani plneni vyzvy. Jinak Hartl nikdy vice. Ztrata casu.

18.02.2024 1 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Ten napad je skvely.
A skvela je cela kniha. Je to vlastne strasne smutny pribeh, ale obsahuje spoustu myslenek, ktere ocenite i jako rodic.
Je to plne pozitivni energie a chuti do zivota na pozadi fakt blbe rodinne historie. A bylo to mile a vtipne.

10.02.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Presne, je to dovolenkove cteni. Nic narocneho necekejte. Jen zivot jednoho typka, co rika compl, hecnu si a tak.
Bezny pripad egoistickeho alkoholika. Nic vic.

10.02.2024 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Vlastne se to tezko hodnnti. Je to ctive, je to zahadne, je to prekvapujici, je to az sokujici. Je to krasne a zaroven desive. Je to na premysleni.
Je to asi typicky asijske.

10.02.2024 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Nadherna kniha. Tesim se, az dcerky dospeji do veku, kdy ji pochopi.

08.02.2024 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Audioknize v podani pana Brouska bych dala bez vahani 5*.
Ale kdyz si ho odmyslim a predstavim si, jak si to ctu sama, tak mi to klesa kamsi za trí.
Ale Leosovi bych to u rizku s okurkacem rekla radsi osobne. No blbe se to kritizuje ;)

07.02.2024 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Temto kniham ja rikam "meducinka" tj. vhodne na rymicku, takova ne uplne duchaplna literatura, ktera se dobre cte.
Nektere pasaze byly zbytecne, nektere zbytecne zdlouhave a nebylo tam nic prekvapujiciho.

05.02.2024 2 z 5

Bílá kniha Bílá kniha Han Kang

Nadherna kniha. Je to spise dlouha basen, ve ktere jsou sloky zastoupeny kapitolami.
Bila barva znamena ruzne emoce.
Zde je to prevazne smutek. Zaroven je kniha plna informaci o korejskych zvycich a korejstine.
Doporucuji.

27.01.2024 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Mne se to libilo, ale priznam se, ze politicke a filozoficke pasaze mi nekolikrat privodily mikrospanek.
Jinak skvele, nadcasove, vtipne a roztomile, i kdyz tykajici se zasadnich veci.

24.01.2024 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nadherny pribeh, propracovany, skvele popsane postavy.Skvele vyuziti vlastnosti, zlozvyku i principu.
Kniha o lasce, pratelstvi i smrti.
S osmiletou dcerkou jsme plakaly a povidaly si o tom.
Za me urcite nejlepsi pocin od autorky. Jen tak dale.

23.01.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To je tak krasne, ze se to neda popsat. To se musi cist a zazit.

21.01.2024 5 z 5

Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Josef Škvorecký

Krasa strida nadheru. Pan Skvorecky je pro mne sazka na jistotu. I kdyz ty sahodlouhe vety v Legende Emoke me trosku unavovaly. Ale vynahradila to podstata, ta zvitezila nad formou.

19.01.2024 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Kdyby to nebyl Kundera, ani ty tri nedam.
Mam z toho smisene pocity.
A nejvic me stve 85 stranek romanu vs. 18 stranek doslovu, kde mi dilo tak ocenovaneho autora rozebere slovo od slova, kdybych nahodou nepochopila, co tim autor chtel rict. To je snad pod uroven vsech, ne?

14.01.2024 3 z 5

Cesta Cesta Jack London

Ja jsem asi jeden z mala, pro koho jsou knihy Jacka Londona, utrpeni.
Tulaka jsem nedala, byt jsem se snazila hodne.
Cestu jsem se sebezaprenim docetla.
Je to jako chrlic slov.
Dve hvezdy davam prekladatelskemu kumstu, ne panu spisovateli. Nepopiram tim dokumentarni hodnotu dila, ale ta je pro me to jedine, co to muze prinest.

14.01.2024 2 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Tak já doufám, že je to už dostatečně dlouhá doba od vydání na to, aby autorka prokrastinovala neustálým sledováním databazeknih a kontrolovala, kolik hodnocení a komentářů přibylo a jak se vyvíjejí procenta. Mám dvě děti, milá autorko, takže jistě chápete, že unikám před křikem a tvářím se, že vydělávám, aby mi daly pokoj a já mohla napsat tento komentář. A jo. Bude to jeden z mých nejdelších komentářů tady, takže pokud ho budete číst, můžete si za to sama :).
Chci Vám říci, proč jsem knihu koupila. Ne, kvůli tomu, že bych si myslela, že bude nějak zvlášť skvělá. Ani mi nedošlo, že už jednu Vaši knihu máme a to Justýnku a asistenčního jednorožce. Jo fakt, nedošlo, jsem matka, sice ne tří dětí, ale dvou. Ale krom toho mám ještě psí dítě, dva křečky a tři rybičky (jedna chcípla, takže dvě, ale tuto skutečnost mé mladší dítě ještě neví, nebo ji spíše odmítá přijmout, takže prostě v tom akvárku jsou pořád tři a basta), takže myslím, že lze pochopit, že mi některé souvislosti při zběsilém nakupování na knižním eshopu uniknou.
Takže pravý důvod je to, že se moje starší dcera jmenuje Josefína a mně přijde jako dost fajn, když objevím knihu se jmény svých dětí, si ji minimálně přečíst.
Mimochodem nedají se knížky vydávat jen v elektronické podobě? Odpadl by ten eko problém. Také jdu dneska na kafe, myslím, že bude bez labutě, vůbec si na to nepotrpím, ale nebudu popírat, že když mi tam někdo udělá něco jako obrázek, že mě to nepotěší, ale zároveň podotýkám, že to spíš ocení mé dvě cácorky, které mají alespoň něco z toho, že sedí s matkou na kafi, která je bez něj na ně protivná - a to děsně, stejně jako Emílie. I já doma řvu, že já si drobit můžu, neboť si to po sobě zametu.
A teď hodnocení. No, pobavila jste mě. Užila jsem si to. Zrelaxovala jsem. Ale možná to bylo moc takové jakože "za každou cenu to musí být vtipné".
Dám Vám čtyři hvězdičky, protože mě bavíte a Jednorožec je fakt geniální. A snad Vás potěším tím, že si musím koupit Vaše další dílo, protože moje mladší dcera se jmenuje tak (hádejte, jak), že je to zkráceně Mína. Aby se to rýmovalo s Fínou, samozřejmě.
A raději Vám nebudu říkat, jak se jmenuje pes, zemřelý pes, dva křečci a ty dvě rybičky v akváriu, které jsou oficiálně tři. Mám totiž pocit a podezření, že čerpáte z mé rodiny a já za to ještě snad platím :).
Jo a trošku kecám, samozřejmě doufám, že si to přečtete.

12.01.2024 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak jo. Ctivo tak na zensky nemocnicni pokoj. Nic svetoborneho. Vypravecsky to neni ale takovy prusvih.
Jachym me bavil vice nez Veronika.

10.01.2024 3 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Ma to presah a je to tak nenasilne svizne napsane.
Pusobi to jako, ze nic a ono jako hodne.

08.01.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Takovy JoJo prumer.
Prvni povidka klasicka cervena knihovna.
Druha nejdelsi povidka velmi zajimava.
Ale uz ted, par minut po precteni, nevim, o cem byli nektere dalsi.
To je udel povidek, bohuzel.

04.01.2024 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Jako dobry no ;)
Jako prvotina hodne dobry, ale zadne mistrovske dilo, i kdyz ty dve nadhery jsou fakt pekne (p)opsane.

01.01.2024 3 z 5