Mishi Mishi komentáře u knih

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Knížku jsem četla už před několika lety a když jsem na ni nedávno narazila v knihovně, neodolala jsem a přečetla ji znovu. Tehdy se mi moc líbila a nezklamala ani teď, i když musím uznat, že střední pasáž se celkem táhne a opakuje.
Od autorky jsem četla několik knih, ale ty mi splývají, tahle mě zaujala nejvíc a asi to tak zůstane. Možná je to tím, že mám slabost pro staré opuštěné domy :-)

29.10.2021 4 z 5

Krmíme ptáky - ale správně Krmíme ptáky - ale správně Peter Berthold

Kniha se zabývá komplexní situací kolem stavu a množství volně žijících ptáků a důvody, proč je třeba je přikrmovat. Je to určitě poučné, ale bohužel je tomu v knize věnována na můj vkus až příliš velká pozornost a v podstatě se řečené mnohokrát opakuje. A samotnému krmení nebo tomu, jak vytvořit zahradu přátelskou ptákům je věnováno jen několik málo kapitol. Ale i tak některé tipy určitě využiju.
Většinu knihy jsem v podstatě jen prolistovala. Škoda, čekala jsem více.

21.10.2021 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Kniha mě zaujala už názvem, opuštěné domy mě totiž fascinují v reálu i na stránkách knih. Po duchařských příbězích je tenhle příjemnou změnou, i když ve výsledku hraje samotný dům jen okrajovou roli.
Velmi rychle jsem se začetla do příběhu Anny, silné sympatické ženy, která dostala od života pořádně naloženo. Přesto, že se autorka nevyhýbá ani velmi emotivním tématům, píše je s lehkostí, velmi lidsky, bez zbytečného patosu a senzace.
Moje první setkání a autorkou a řekla bych, že ne poslední.

03.10.2021 5 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Téma strašidelných domů mám ráda, takže jsem se na knihu těšila. Motiv opuštěného domu pohřbeného v písku skrývajícího hrůzné tajemství je originální, postavy propracované a uvěřitelné. Ale... Rozjezd byl velmi zdlouhavý, tajuplná atmosféra se začala objevovat snad až v půlce knihy. Začalo to vypadat slibně, ale pak to nějak ustrnulo. Události sice gradovaly, ale nějak mě to nezasáhlo, nebála jsem se.

13.09.2021 3 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Anotace mě zaujala, už když jsem na knihu poprvé narazila. Přesto jsem úplně nevěděla, co od knihy čekat.
Začátek příběhu je opravdu zvláštní, ale naštěstí to nesklouzlo do nějakých nadpřirozených, absurdních sfér. Naopak na nás čeká poutavý, čtivý příběh o reálných, pravdivých věcech, jako je smutek nad ztrátou milované osoby, ale i naděje na nový začátek.
Styl psaní mi velmi sedl, určitě se podívám po dalších autorových knihách.

29.08.2021 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Oceňuji originální námět a ze začátku opravdu tísnivou atmosféru. Jak to vlastně je mi došlo ještě předtím, než to bylo v knize prozrazeno. Ale to nic nemění na tom, že se kniha dobře četla a líbila se mi.

22.08.2021 3 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Viděla jsem film i muzikál, miluju ten hlavní hudební motiv, i když operu jinak nemusím. A teď jsem se dostala i ke knize. Rozjezd byl pomalejší, musela jsem si zvyknout na styl vyprávění, ale ke konci to nabralo spád.
Známý příběh nešťastné lásky mě ani v knižní podobě nezklamal, ale víc hvězdiček dát nemůžu.

01.08.2021 3 z 5

Americké dobrodružství Americké dobrodružství Filip Veselý

Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy, jinak bych po ní asi nesáhla.
Filip cestuje hodně nízkonákladově, spaní na letišti, v autě .. to zrovna není můj šálek kávy. Procestoval toho hodně, ale "cestopisné" informace jsou hodně chudé. Začátek mě moc nebavil, až se dostal do národních parků na západě, bylo to o něco lepší.

19.07.2021 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nemůžu si pomoct, ze začátku mi to připomínalo film Dům v růžích. Ale opět skvělá Darcy. Čtivé, napínavé. A konec mi vůbec nevadil, aspoň jsem mohla po dočtení v klidu usnout :)

02.07.2021 5 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Fantasy zase tolik nečtu, ale tohle byla pecka. Žádné zamilované tanečky, dlouhé pohledy do očí, hledání smyslu života. Tady se jde hned přímočaře k věci. Ať už se jedná o sex, bitvu s orky nebo záchranu nejlepšího přítele.
Plusem určitě pro mě je, že hlavní dějová linka je uzavřená, takže se kniha dá číst i samostatně, když další díly jsou v nedohlednu. Ale jestli vyjdou, tak mi určitě neuniknou!

13.06.2021 5 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

(SPOILER) Nějak mě to neoslovilo. Nejdřív se stále dokola opakovaly stesky, že něčemu nerozumí (nic překvapivého v cizí zemi) a že lítá jak hadr na holi. Až v druhé půlce jsme se dozvěděli víc z fungování zdravotnictví v Německu a historek z praxe. Bohužel byly často smutné, takže celkové vyznění knihy je hodně depresivní.
Každopádně obdivuju odvahu vydat se pracovat do zahraničí a celkovou náročnost lékařské profese.

04.06.2021 2 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Krásná kniha, i když celkové tempo je pomalejší. Hlavně ze začátku, než se Kirke dostane na ostrov. Popis přírody, bujných rostlin a bylinkářství byl pro mě pohlazení na duši. Do toho bohové, bájní hrdinové a nestvůry. Co víc si přát?

14.05.2021 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Pardon, ale to byla blbost. Myšlenka návratu k přírodě je mi blízká, ale tohle pojetí mi fakt nesedlo. Čekala jsem, že se dozvíme více o tom, jak se mu žije v lese, jenže jsme se dozvěděli jen to, že žije v lese. A to ještě stylem, že bivakovat v Norsku přes zimu ve stanu je lambada. Víc se toho dozvídáme o lidech, které potká a vede s nimi absurdní rozhovory, i když je nemá rád. Humorné mi to nepřišlo.
Jednu hvězdičku dávám za losa a druhou za totem.

03.05.2021 2 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Bylo to čtivé a napínavé. Ale nechytlo mě to tolik, abych se nemohla odtrhnout.
Nápad rozhodně originální, Malorie mi moc sympatická nebyla. Chybělo mi vysvětlení, kde se tvorové vzali a co jsou zač.

26.04.2021 4 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Od knihy jsem i na základě zdejšího hodnocení moc neočekávala. A taky jsem moc nedostala. Příběh není špatný, ale podání nic moc. Erotika? Chybí. Ta trocha sexu je popsána tak neosobně, jako by to tam autoři uměle našroubovali, aby se kniha lépe prodávala.
Oddechovka pro líný sobotní den.

17.04.2021 2 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

(SPOILER) Opravdu nechápu, jak mohl tuto knihu někdo označit za horor. Obálka a název evokují strašidelný dům, uvnitř ale najdete jen muže, který pomalu směřuje k šílenství a poměrně vlažné hledání démonů. Ani přítomnost mokřadu nevytváří tajemnou atmosféru.
Relativně dobře a rychle se to četlo a postava Moud byla poměrně sympatická, takže díky tomu jsem to dočetla. Ale jinak teda velké zklamání.

15.04.2021 1 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět výborné, čtivé, napínavé a překvapivé. Měla jsem na pachatele úplně jiný tip. V brutálnostech se nevyžívám, takže těch tam za mě mohlo být méně.

12.04.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Po delší době kniha, která mě chytila od první stránky. Je pravda, že pořádná akce začíná až později, ale přesto je kniha od začátku čtivá. Darcyn styl mi prostě sedí.

15.03.2021 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Moje třetí knížka od autorky a opět velmi příjemné počtení. Opuštěný dům, velká zahrada a pátrání po rodinných tajemstvích. Cornwall rozhodně píšu do seznamu míst, které chci navštívit.
Jen konec byl na mě až trochu moc kýčovitý, tak proto jedna hvězdička dolů.

12.03.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na knížku jsem se těšila a nezklamala. Nelehké osudy žen na vesnici na pozadí historických událostí. Je pravda, že postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, především Mirek mě hodně zklamal. Ale byly uvěřitelné a kniha se mi velmi dobře četla.

05.02.2021 5 z 5